Bankowa pożyczka dla firm – kto może z niej skorzystać?

Bankowa pożyczka dla firm – kto może z niej skorzystać?
Bankowa pożyczka dla firm – kto może z niej skorzystać?

Wiele firm wspiera swoją działalność przez pożyczki. Dzięki nim można łatwiej utrzymać płynność finansową oraz inwestować w rozwój. Przedsiębiorcy w celu uzyskania pożyczki mogą udać się do banku, ale również mogą korzystać z ofert firm pożyczkowych. Jakie warunki musimy spełnić, gdy chcemy wnioskować o pożyczkę?

Pożyczki firmowe najczęściej zawierane są w celu finansowania bieżącej działalności. Do wyboru mamy też opiewające na wyższe kwoty kredyty wymagające odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład hipoteczne kredyty inwestycyjne. Skupmy się jednak na pożyczkach, które dostępne są zarówno dla firm nowych, jak i tych mających długi staż.

Pożyczki mogą otrzymać między innymi:

osoba fizyczna prowadząca indywidualnie działalność gospodarczą

spółka partnerska osób fizycznych

spółka jawna osób fizycznych

spółka cywilna osób fizycznych

W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych dla klientów indywidualnych banki wymagają więcej dokumentów przy pożyczkach firmowych. Najczęściej pożyczki te udzielane są na kwoty do maksymalnie 20 000 – 2 000 000 złotych w zależności od warunków i zabezpieczeń.

Czego potrzebujemy do pożyczki firmowej w banku?

Pożyczki na mniejsze sumy możemy otrzymać bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z ZUS czy US, a także biznesplanów czy faktur. Mogą jednak pojawić się wtedy wymogi związane z okresem prowadzenia działalności, na przykład minimum to 12 miesięcy. Ponadto bank może udzielać kredyty bez takich skomplikowanych formalności tylko swoim stałym klientom – wtedy na podstawie wpływów i wydatków z konta może obliczyć łatwiej zdolność kredytową firmy.

Jednak nie każda bankowa pożyczka dla firm jest dostępna tak łatwo. Często konieczne jest przekazanie dokumentów księgowych, dokumentów rejestracyjnych firmy oraz innych wskazanych dokumentów. Gdy pożyczkę chciałaby otrzymać nowa firma, wtedy musi często przedstawić też swój biznesplan, na podstawie którego bank będzie mógł ocenić, czy będzie ona w stanie oddać zadłużenie.

Gdy firma chciałaby otrzymać pożyczkę na wyższą sumę, wtedy może pojawić się konieczność przedstawienia zabezpieczeń czy poręczeń. Może być to weksel, hipoteka.

A może pozabankowa pożyczka dla firmy?

Jednak bank nie jest jedyną instytucją, która może zaoferować pożyczkę firmową. Również możliwe jest to w firmach pożyczkowych – także w Aasa Dla Biznesu. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną pożyczkę firmową, która pozwala na uzyskanie sumy do 10 000 złotych na okres od 1 do 24 miesięcy. To wygodna w spłacie pożyczka ratalna dostępna na dogodnych warunkach – także dla nowych firm.

Aby ubiegać się o pożyczkę w Aasa, należy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej. Następnie przeprowadzamy szybką analizę kredytową klienta, na podstawie której podejmujemy decyzję o przyznaniu pożyczki udzielaną telefonicznie lub milowo.

Sprawdź już teraz dokładne informacje dotyczące pożyczek firmowych Aasa dla Biznesu i skorzystaj z naszej oferty – to szybki, łatwy i komfortowy sposób na pożyczkę całkowicie przez internet. Zapraszamy!