Bankowa pożyczka dla nowych firm

Bankowa pożyczka dla nowych firm
Bankowa pożyczka dla nowych firm

Nowe firmy często mają problemy z pozyskaniem odpowiednich środków do finansowania swojej działalności w jej początkowej fazie. Dzisiaj coraz więcej instytucji wychodzi naprzeciwko potrzebom nowych biznesów – nie tylko banki, ale również firmy pożyczkowe.

Najłatwiej o pożyczkę mają firmy będące już od lat na rynku, które są w dobrej sytuacji finansowej. Nowe firmy przez długi czas miały dużo trudności w uzyskaniu finansowania z zewnątrz, ponieważ banki wymagały od nich poręczenia, zabezpieczenia majątkiem czy też wykazania odpowiednich dochodów, by zmniejszyć ryzyko. Jak jednak firma, która niedawno rozpoczęła działalność, miała spełnić te wymagania? Teraz sytuacja jest już lepsza.

Gdzie po kredyt dla nowo założonej firmy?

Nowi przedsiębiorcy mogą korzystać zarówno z bankowych, jak i pozabankowych ofert. Do wyboru mamy szeroką gamę ofert przeznaczonych specjalnie dla nowych firm, także od pierwszego dnia prowadzonej działalności.

W zależności od oferty banki i instytucje pozabankowe oferują pożyczki i kredyty celowe od 10 000 złotych do ponad 100 000 złotych. Najczęściej okres kredytowania wynosi do 60 miesięcy.

Warto przy tym pamiętać, że banki często wymagają od klientów skorzystania z innych swoich usług, na przykład założenia konta bankowego, zamówienia kart płatniczych, ubezpieczenia. To powoduje, że koszty pożyczki mogą być wyższe, gdy bank nie będzie chciał jej udzielić bez skorzystania z takiej oferty.

Jakich dokumentów będziemy potrzebowali?

Wszystko zależne jest od oferty. Wiele banków wymaga dostarczenia dokumentów rejestracyjnych dla firmy oraz innych dokumentów, na przykład dotyczących US czy ZUS. Potrzebne będą dane osobowe, adresowe, numer telefonu, NIP.

Nadal możemy spotkać się z wymogiem przedstawienia biznesplanu, na podstawie którego bank ocenia, czy biznes klienta jest przyszłościowy i będzie przynosił zyski. Wśród stosowanych zabezpieczeń najczęściej stosuje się weksel własny pożyczkobiorcy albo poręczenie innej osoby fizycznej. Najczęściej dokładne informacje dotyczące tego, jakie wymagania musimy spełnić, znajdziemy na stronach internetowych banków oraz firm pożyczkowych.

Szybka pożyczka dla nowych firm w Aasa Dla Biznesu!

Jednak w Aasa Dla Biznesu nie wymagamy od naszych klientów tak skomplikowanych formalności. Dla nowych przedsiębiorców, już od pierwszego dnia działalności, przygotowaliśmy pożyczki ratalne w kwocie do 10 000 złotych, czyli idealnej sumie na wszelkie wydatki, które pojawiają się na początku działalności. Spłatę można rozłożyć na 24 miesiące – dzięki temu raty nie są bardzo wysokie i nie stanowią dużego obciążenia dla budżetu firmy.

Od naszych klientów nie wymagamy dokumentów rejestracyjnych, księgowych lub bankowych, a także poręczeń lub zabezpieczeń. Główne wymogi to zarejestrowana w Polsce działalność gospodarcza, brak figurowania w rejestrze dłużników BIG oraz stały adres zamieszkania w kraju.

Zapraszamy już teraz do zapoznania się z naszą ofertą i wykonania symulacji pożyczki na naszej stronie. Wniosek można od razu wysłać przez internet!