Bankowa pożyczka dla przedsiębiorców – ile możemy pożyczyć?

Bankowa pożyczka dla przedsiębiorców – ile możemy pożyczyć?
Bankowa pożyczka dla przedsiębiorców – ile możemy pożyczyć?

pożyczki oferowane przez banki są przeznaczone również dla firm. Dzięki nim przedsiębiorca może uzyskać kompleksowe wsparcie w finansowaniu różnych wydatków, zarówno tych bieżących, jak i dalekosiężnych inwestycji. Na jak dużą pożyczkę możemy liczyć w bankach?

Do zachowania płynności finansowej wiele firm wymaga regularnego dopływu gotówki. Zdarza się, że w wyniku braku spłaty faktur, przedłużających się działań w Urzędach Skarbowych, sezonowych przestojów firma zaczyna mieć gorsze wyniki finansowe, a jej obecne środki niedługo staną się niewystarczające do prowadzenia działalności. Również bankowa pożyczka dla przedsiębiorców może być dobrym wyborem wtedy, gdy firma chce poczynić inwestycje, na przykład zakupić nową nieruchomość, wyposażenie, rozwijać się w innym kraju.

Ile możemy pożyczyć w banku?

Standardowo banki są w stanie pożyczyć przedsiębiorcom sumy do 2 milionów złotych oraz więcej, gdy przedsiębiorca jest w stanie przedstawić odpowiednie zabezpieczenia. Zwykłe pożyczki gotówkowe to głównie mniejsze sumy, podczas gdy pożyczki hipoteczne lub z poręczeniem pozwalają na uzyskanie większych kwot.

Każdy bank ma swoje indywidualne warunki, na których udziela pożyczek bankowych, dlatego przede wszystkim wysokość ta zależna jest od danej firmy. Inną pożyczkę będzie mogła otrzymać nowa firma, które niedawno rozpoczęła działalność, inną z kolei duże przedsiębiorstwo, które w branży działa już od wielu lat i ma także znacznie wyższe obroty.

Od czego zależy wysokość pożyczki bankowej?

Przy określaniu wysokości pożyczki dla firm bank przede wszystkim bierze pod uwagę jej sytuację finansową – w tym celu najczęściej przygotowuje się dokładną analizę zdolności kredytowej. Konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów, między innymi dokumentów księgowych, nierzadko biznesplanu. Wysokie sumy wymagają też przedstawienia zabezpieczeń albo poręczenia.

Gdy jednak firma będzie chciała pożyczyć mniejszą sumę, wówczas banki najczęściej nie wymagają dostarczania szerokiej gamy dokumentów. Gdy firma ma konto bankowe w danym banku, wówczas może ona często skorzystać z opcji pożyczki internetowej, o którą wnioskuje się przez serwis transakcyjny.

Także na wysokość pożyczki bankowej dla firmy ma wpływ okres spłaty. Im będzie on wyższy, tym wysokość raty będzie niższa, a tym samym firma będzie mogła pożyczyć więcej. Z drugiej jednak strony zwiększa się wtedy koszt pożyczki.

Aż do 10 000 złotych bez zbędnych formalności w Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli szukasz szybkiej pożyczki przez internet dla swojej firmy, sprawdź naszą ofertę w Aasa Dla Biznesu – dla wszystkich przedsiębiorców przygotowaliśmy atrakcyjną pożyczkę, która pozwala na uzyskanie kwoty do 10 000 złotych na dowolny cel. Nasza pożyczka ratalna dla firm może być zaciągnięta na 24 miesiące – to powoduje, że raty do spłaty są niskie i nie będą stanowiły zagrożenia dla płynności finansowej firmy.

Wykonaj już teraz symulację pożyczki dla firm na naszej stronie internetowej i skorzystaj z oferty – swój wniosek możesz przyszykować nawet w tym momencie i wysłać do nas!