Czy istnieje bezzwrotna pożyczka dla firm?

Czy istnieje bezzwrotna pożyczka dla firm?
Czy istnieje bezzwrotna pożyczka dla firm?

Często możemy spotkać się z ofertami pożyczek bezzwrotnych przeznaczonych dla firm. To kusząca propozycja, ale czy rzeczywiście istnieje taka oferta jak pożyczka bezzwrotna?

W działalności gospodarczej bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej płynności finansowej. W związku z tym przedsiębiorcy często zaciągają pożyczki, aby w ten sposób móc działać na co dzień bez ryzyka wyczerpania się środków. Z takiego wsparcia finansowego korzystają nie tylko nowe firmy, ale również te, które w branży znajdują się już od dłuższego czasu. Do dyspozycji mamy między innymi limit kredytowy na koncie, karty kredytowe, a także pożyczki oraz kredyty. Wśród wzbudzających duże zainteresowanie ofert znajduje się bezzwrotna pożyczka skierowana do firm.

Na czym polega bezzwrotna pożyczka?

Wydawałoby się, że pożyczka tego rodzaju jest stworzona dla firm, które potrzebują wsparcia finansowego szczególnie na początku działalności. Pożyczka przypomina wtedy dotację czy dofinansowanie do rozpoczęcia działalności, które możemy otrzymać w wielu różnych instytucjach, na przykład Urzędach Pracy, z funduszy unijnych. Jednak bezzwrotna pożyczka to nic innego, jak zwykła pożyczka, którą także będziemy musieli oddać.

Bezzwrotne pożyczki polegają na tym, że klient wprawdzie nie musi teoretycznie oddawać pożyczonego kapitału, na przykład 10 000 złotych, ale za to musi oddać odsetki, które, niestety, wielokrotnie przewyższają kapitał. Pożyczka tego rodzaju udzielana jest również tylko na dłuższe okresy oraz z wysokim oprocentowaniem, co natychmiast oznacza, że będziemy musieli zwrócić wysoką sumę. Przy pożyczce 10 000 złotych to nawet około 16 000 złotych do oddania.

Co więcej, bank wymagać może od klienta skorzystania z określonych produktów finansowych, na przykład konta bankowego czy abonamentów w firmach zewnętrznych świadczących usługi dla biznesu. W rezultacie pojawiają się dodatkowe koszty, a kwota do spłaty rośnie.

Oczywiście, musimy też uważać wtedy na spóźnienia w spłacie rat – bank może dodatkowo naliczać różne kary, co powoduje, że nawet jednodniowe obsunięcie w uregulowaniu zadłużenia skończy się sporymi wydatkami.

Gdzie wziąć korzystną pożyczkę dla firmy?

Wobec tego pożyczki bezzwrotne, chociaż mogą wydawać się bardzo atrakcyjne, w rzeczywistości są także wysoko płatne, a nieraz są jeszcze mniej korzystne niż oferty w bankach oraz firmach pożyczkowych. Dlatego zawsze powinniśmy dokładnie sprawdzać oferty i podliczać koszty, aby mieć pewność, że pożyczka będzie korzystna – w przeciwnym przypadku możemy wpaść w duże finansowe tarapaty.

Dla tych przedsiębiorców, którzy szukają ofert na przejrzystych zasadach, przygotowaliśmy w Aasa Dla Biznesu atrakcyjną pożyczkę ratalną. Dzięki niej można szybko i wygodnie pozyskać pieniądze na dowolny cel. Udzielamy pożyczek do 10 000 złotych na okres 24 miesięcy – dzięki temu, że jest to pożyczka ratalna, klient może łatwo spłacić swoje zadłużenie, także w początkowej fazie swojej działalności. Nie stosujemy żadnych ukrytych opłat, a z warunkami można już teraz zapoznać się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wzięcia pożyczki dla firm w Aasa!