Czy możliwa jest pożyczka dla działalności dla dłużnika BIK?

Czy możliwa jest pożyczka dla działalności dla dłużnika BIK?
Czy możliwa jest pożyczka dla działalności dla dłużnika BIK?

Zadłużenie zamyka wiele drzwi w bankach, ale nie we wszystkich firmach pozabankowych. Czy wtedy, gdy będziemy chcieli wziąć pożyczkę na prowadzenie działalności gospodarczej przy długach odnotowanych w rejestrach dłużników, dostaniemy ją czy nie?

Aby zostać umieszczonym na „czarnej liście” w bazach dłużników, nie trzeba dużo. Zwykle wystarczy ponad miesiąc spóźnienia ze spłatą raty, aby nasz scoring, czyli liczba punktów informująca o naszym poziomie zaufania spadła. Niski scoring oznacza, że instytucje nie będą już tak chętnie oferowały nam pożyczek, ponieważ będą miały nas za mniej rzetelnego klienta, który może nie spłacić zadłużenia. Oczywiście, pozytywna historia kredytowania i wysoki scoring działają odwrotnie – powodują, że przy ubieganiu się o pożyczkę czy kredyt nie będziemy mieli trudności.

Banki generalnie odmawiają udzielania pożyczek osobom, które mają negatywną historię kredytowania. Nie chcą ich przyznawać, ponieważ taki klient to wyższe ryzyko strat przy braku spłaty zadłużenia. Także większość firm pożyczkowych sprawdza klientów w bazach dłużników, w tym w BIK oraz w bazach BIG takich jak InfoMonitor, ERIF lub KRD. Są jednak i takie, które tych informacji nie biorą pod uwagę.

pożyczki bez BIK – na co uważać?

Pożyczki bez sprawdzania w bazach dłużników są możliwe, ale powinniśmy pamiętać o tym, że nie zawsze są one korzystne. Większe ryzyko oznacza, że firma pozabankowa będzie wymagała od klienta oddania znacznie wyższej sumy niż pożyczona, co powoduje, że jest to oferta mało opłacalna. Ponadto w przypadku braku regularnej spłaty mogą pojawić się dodatkowe koszty, na przykład związane z przypominaniem o zaległościach i windykacją, które znacząco podnoszą ogólną sumę do oddania.

Ponadto pry pożyczkach bez BIK i BIG mogą pojawić się dodatkowe wymogi, na przykład konieczność przestawienia zabezpieczenia – podpisanie weksla in blanco, hipoteka czy też poręczenie od innej osoby. W ten sposób możemy narazić się na jeszcze większe niebezpieczeństwo – jeżeli nie mamy regularnych wpływów na spłatę rat, wtedy możemy utracić nieruchomość lub narazić się na egzekucję komorniczą, gdy sprawa zostanie skierowana do sądu.

W Aasa Dla Biznesu pożyczamy odpowiedzialnie

Nasze pożyczki dla firm w Aasa Dla Biznesu oferujemy na dogodnych zasadach – od pożyczkobiorców nie wymagamy dostarczania dokumentów rejestracyjnych firmy, dokumentów księgowych czy bankowych, a także poręczeń i zabezpieczeń. Dostępna jest u nas pożyczka dla działalności gospodarczej także dla nowych przedsiębiorców – można o nie wnioskować tuż po wykonaniu rejestracji firmy. Istnieje możliwość otrzymania pożyczki wtedy, gdy posiada się już inne pożyczki i kredyty w bankach – warunkiem jest ich terminowa spłata. Sprawdzamy jednak naszych klientów w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor, ERIF i KRD.

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę na firmę, pożyczka ratalna Aasa Dla Biznesu to oferta warta uwagi dla każdego przedsiębiorcy nieposiadającego długów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą pełną ofertą, a w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt!