Firma potrzebuje pieniędzy od zaraz – gdzie je pożyczyć?

Firma potrzebuje pieniędzy od zaraz – gdzie je pożyczyć?
Firma potrzebuje pieniędzy od zaraz – gdzie je pożyczyć?

Twoja firma wymaga szybkich pieniędzy? Teraz nie musisz na nie czekać, ponieważ możesz pożyczyć je od zaraz. Jak uzyskać błyskawiczną pożyczkę firmową? Jakie warunki trzeba wtedy spełnić? Czy wypłata pieniędzy może rzeczywiście nastąpić w ciągu jednego dnia? Zapraszamy do sprawdzenia!

Prowadzenie firmy związane jest z koniecznością regularnego ponoszenia wielu różnych wydatków. Dotyczą one zarówno bieżących kosztów prowadzenia działalności, jak również niespodziewanych czy planowanych wydatków. Oczywiście, można wówczas odkładać zyski i potem wykorzystać je w tym celu, ale zdarza się, że firma nie dysponuje zbyt dużymi aktywami lub jest w gorszej sytuacji finansowej. Jak wtedy można pozyskać potrzebne środki?

Do dyspozycji mamy obecnie szeroką gamę różnych pożyczek skierowanych do klientów biznesowych. Dzięki nim można błyskawicznie sfinansować różne wydatki firmowe, nawet bez potrzeby wychodzenia z biura, ponieważ formalności można załatwić on-line!

Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę dla firmy, warto zapoznać się bliżej z różnymi ofertami i dobrać taką, która będzie najkorzystniejsza pod każdym względem – nie tylko szybkości, ale również warunków, kosztów i bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co dokładnie warto patrzeć, aby takie wsparcie finansowe dla firmy było wygodne i nie pociągało za sobą negatywnych konsekwencji.

- Pożyczka firmowa – co warto o niej wiedzieć?

- Rodzaje szybkich pożyczek dla firm

- Pożyczka od zaraz – jak szybko można ją otrzymać?

- Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać błyskawiczną pożyczkę firmową?

Pożyczka firmowa – co warto o niej wiedzieć?

Zacznijmy od podstawowych informacji związanych z pożyczkami firmowymi. Dzisiaj cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają przedsiębiorcom na łatwe finansowanie różnego rodzaju wydatków, bez potrzeby czekania na zdobycie środków przez oszczędności.

Najpopularniejszym typem pożyczek firmowych są zwykłe pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel, ale do dyspozycji mamy również wiele innych ofert dostępnych zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych.

Kwoty, jakie możemy pożyczyć, a także okresy spłaty również wahają się w zależności od tego, z jakiego rodzaju ofertami mamy do czynienia. Niekiedy można pożyczyć sumę nawet kilkuset tysięcy złotych, innym razem około 10 000 złotych.

Poniżej przygotowaliśmy skrótowe informacje dotyczące kwot, okresów oraz celów pożyczek firmowych – dzięki nim każdy przedsiębiorca może dowiedzieć się, jakie wsparcie może uzyskać dla swojej działalności.

Kwoty pożyczek firmowych

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, kwoty pożyczek firmowych mogą być naprawdę zróżnicowane – mogą zatem wynosić od kilkuset złotych na te niewielkie wydatki do nawet kilkuset tysięcy złotych, gdy chodzi o wyższe koszty.

Wysokość pożyczek firmowych powiązana jest przede wszystkim z rodzajem oferty, ale również ze zdolnością kredytową klienta, który chce z niej skorzystać.

Z tego też powodu nowe firmy, firmy mniejsze, w gorszej sytuacji finansowej nie mogą liczyć na aż tak wysokie kwoty pożyczek. Te z kolei zarezerwowane są dla klientów stałych, mających wysoką zdolność kredytową, którzy są godni zaufania przez pożyczkodawcę.

Na ogół jednak kwoty pożyczek firmowych oscylują wokół 10 000 złotych. Jest to kwota, która pozwala przedsiębiorcy na pokrycie szeregu różnych wydatków związanych z bieżącą działalnością oraz z niespodziewanymi kosztami, które mogą się pojawić.

Okres spłaty pożyczek firmowych

Z wysokością pożyczki firmowej powiązany jest również okres jej spłaty. Praktycznie wszystkie pożyczki dla firm udzielane są jako pożyczki ratalne, czyli spłata następuje wówczas w comiesięcznych ratach.

Pożyczka ratalna jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na rozłożenie nawet sporych sum zobowiązań na mniejsze kwoty, które są łatwiejsze w uregulowaniu przez przedsiębiorcę. To również zmniejszone ryzyko opóźnień w spłacie, które również mogą słono kosztować.

Średni czas spłaty zobowiązania to około 2 lat, czyli jest ono regulowane wtedy w 24 ratach. Zdarza się jednak, że pożyczkodawca oferuje znacznie dłuższe okresy spłaty dochodzące do 10 lat.

Warto przy tym wskazać, że wysokość i okres spłaty pożyczki firmowej mają także powiązanie ze zdolnością kredytową. Gdy przedsiębiorca chce pożyczyć kwotę 10 000 złotych na okres 1 roku, wtedy comiesięczne raty będą wtedy bardzo wysokie. Gdy jednak rozłoży spłatę już na 2 lata, wtedy będą one niższe i tym samym będą łatwiejsze w regulowaniu. W związku z tym taka dłuższa pożyczka jest bezpieczniejsza, ale musimy pamiętać o tym, że będzie ona również droższa.

Porada! Jeśli firma ma niewystarczającą zdolność kredytową, pomocne w uzyskaniu pożyczki będzie wydłużenie okresu spłaty zobowiązania.

Cele pożyczek firmowych

Pożyczki zaciągane są przez firmy na wiele różnych celów, które zależne są od ich aktualnej sytuacji finansowej, planów rozwoju, sezonu oraz szeregu innych czynników.

Warto przy tym zaznaczyć, że pożyczka gotówkowa dla firmy może być przeznaczona na dowolny cel. Nie ma wtedy potrzeby określania celu pożyczki we wniosku, dlatego też w gestii przedsiębiorcy leży jej dowolne rozdysponowanie.

Celowość jest cechą charakterystyczną kredytów, na przykład kredytów samochodowych, hipotecznych, inwestycyjnych dla biznesu. Wtedy pieniądze przekazywane są na z góry określony cel i przedsiębiorca nie ma możliwości wydania je na inne koszty.

Przykładowe cele pożyczek firmowych:

- zakupy dla firmy, na przykład komputery, maszyny, meble, oprogramowanie i inne

- zakupienie materiałów niezbędnych do prowadzenia działalności

- opłacenie czynszu i innych rachunków firmowych

- zakupienie towaru do sklepu

- spłata faktur o zbliżającym się terminie

- opłacenie składek oraz podatków

- zapłacenie za wyjazdy służbowe

- inwestycje związane z firmą

- dokonanie nagłych, niezbędnych napraw

- i inne koszty związane z działalnością

Zatem pożyczka firmowa jest wtedy w stanie uratować przedsiębiorcę w wielu przypadkach – wtedy, gdy nie posiada on wystarczających aktywów do pokrycia pojawiających się zobowiązań. Plusem jest szybkość pożyczek gotówkowych, więc firma może otrzymać wsparcie niemalże od ręki – bez długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.

Jakie są zatem rodzaje pożyczek firmowych, dzięki którym jesteśmy w stanie pozyskać pieniądze na dowolne cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej?

Rodzaje szybkich pożyczek dla firm:

- zwykła pożyczka gotówkowa na raty – pożyczka ta jest udzielana na wskazaną z góry kwotę oraz na wyznaczony okres, spłacana jest w comiesięcznych ratach

- pożyczka typu chwilówka – obecnie rzadko zaciągane pożyczki firmowe, które spłacane są w terminie 30 dni

- pożyczka w rachunku bieżącym – dzięki niej przedsiębiorca otrzymuje dodatkowy debet na koncie, który może być, ale nie musi być wykorzystany na dowolny cel, spłata następuje przy każdym wpływie na rachunek, oprocentowanie naliczane jest wtedy tylko za wykorzystaną kwotę pożyczki

- pożyczka hipoteczna – pożyczka udzielana pod zastaw nieruchomości, pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego

- karta kredytowa – rodzajem szybkiej pożyczki firmowej jest również karta kredytowa, którą przedsiębiorca może płacić w sklepach stacjonarnych oraz w internecie

Warto także zaznaczyć, że przedsiębiorcy mogą zdecydować się na pożyczki od osób prywatnych. Warto jednak zaznaczyć, że często są one bardziej ryzykowne.

Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na zwykłe pożyczki gotówkowe na raty, które zaciągane są wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Dzięki temu, że można otrzymać je praktycznie od ręki, pozwalają na sfinansowanie nawet tych nagłych wydatków.

Interesującą propozycją są również pożyczki w rachunku bieżącym, ponieważ dają przedsiębiorcy stały dostęp do środków w wysokości limitu debetowego. Jak zostało zaznaczone, gdy debet nie zostanie zrobiony, wtedy przedsiębiorca nie płaci za odsetki. Warto jednak wskazać, że nie są one jedynym kosztem pożyczkowym – przedsiębiorca płaci także stałą cenę za gotowość do skorzystania z takiej pożyczki. Opłata ta pobierana jest najczęściej raz na rok – nawet jeśli debet nie był wykorzystywany.

Pożyczka od zaraz – jak szybko można ją otrzymać?

Zatem wiemy już, ile i na jak długo możemy pożyczyć dzięki pożyczkom firmowym. Znamy również rodzaje pożyczek firmowych. Przejdźmy zatem do kolejnej ważnej kwestii, a mianowicie do tego, jak szybko rzeczywiście można pozyskać wtedy finansowanie.

Wiele banków i pozabankowych firm pożyczkowych udzielających pożyczek chwali się, że mogą przekazać je klientom już w ciągu kilkunastu minut. Warto jednak pamiętać o tym, że w rzeczywistości czas ten może znacząco się wydłużyć i oczekiwanie na wypłatę pieniędzy może trwać nawet do tygodnia.

Szybkie pożyczki dla firm wymagają spełnienia określonych warunków, aby rzeczywiści można było mówić o nich, że są szybkie. Jakie to warunki?

Na szybkość udzielenia pożyczki składają się:

czas złożenia wniosku pożyczkowego

czas rozpatrzenia wniosku pożyczkowego

czas wypłaty pieniędzy

Warto także zaznaczyć, że w przypadku pożyczek on-line ważne jest również dokonanie specjalnej weryfikacji tożsamości, która również może trwać nieco dłużej i przedłużyć czas wypłaty środków.

Jak długo trwają powyższe etapy związane z procesem uzyskania pożyczki firmowej? Czy można je w jakiś sposób skrócić?

Czas złożenia wniosku pożyczkowego

Obecnie wypisanie i przekazanie wniosku pożyczkowego wcale nie musi zajmować dużo czasu. Musimy jednak przygotować się na kilkanaście minut wypełniania rubryk w zależności od tego, jak długi jest wniosek pożyczkowy.

We wniosku o pożyczkę firmową wypisuje się przede wszystkim dane związane z działalnością, w tym także dane, które zawarte są w dokumentach rejestracyjnych działalności gospodarczej. Warto zatem mieć je pod ręką, aby móc szybko przepisać je do wniosku.

Na koniec zawsze jeszcze jeden raz sprawdźmy informacje zawarte we wniosku pożyczkowym. Jeśli nie wypełnimy jakiejś rubryki albo do wniosku wkradną się błędy, w takim przypadku istnieje ryzyko, że będzie on całkowicie odrzucony albo też pożyczkodawca zwróci się do nas w celu jego uzupełnienia. To wszystko przedłuży wtedy czas oczekiwania na pożyczkę.

Czas rozpatrzenia wniosku pożyczkowego

Banki oraz pozabankowe firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki dla przedsiębiorców, obecnie kładą duży nacisk na szybkie ich rozpatrywanie. Ma to także powiazanie z faktem, że wykorzystują specjalistyczne systemy informatyczne pomagające w analizowaniu wniosku. W związku z tym decyzję o przyznaniu czy nieprzyznaniu pożyczki możemy mieć nawet w kilkanaście minut.

Warto jednak sprawdzić, jaki czas rozpatrzenia wniosku deklarowany jest przez firmę pożyczkową czy bank!

Uwaga! Powinniśmy pamiętać również o tym, że wnioski pożyczkowe nie są analizowane poza godzinami pracy pożyczkodawcy. W związku z tym oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku może przedłużyć się nawet o kilka dni roboczych.

Czas wypłaty pieniędzy

Wypłata pieniędzy następuje najczęściej od razu po rozpatrzeniu wniosku pożyczkowego. W zależności od tego, czy wybraliśmy pożyczkę internetową, czy też stacjonarną, wypłata może następować na konto albo gotówką.

W przypadku wypłaty na konto liczy się czas księgowania. Najlepiej, aby wypłata następowała przez system płatności internetowych, na przykład Blue Media wykorzystywany w naszej firmie Aasa. Wtedy księgowanie wpłaty następuje od razu i przedsiębiorca może natychmiast zacząć dysponować posiadanymi środkami. W przeciwnym przypadku czas oczekiwania na przelew może przedłużyć się do jednego dnia roboczego.

Gdy wypłata pożyczki następuje gotówką, wtedy możemy uzyskać ją na ogół od ręki. Warto jednak wskazać, że w przypadku wyższych sum pożyczek czas ten także może się wydłużyć, ponieważ pożyczkodawca musi wtedy zamówić środki do placówki.

Czas weryfikacji tożsamości klienta

Warto także wspomnieć o czasie związanym z weryfikacją klienta, co ma miejsce w przypadku pożyczek on-line. Takie pożyczki są obecnie bardzo popularne, ponieważ możemy otrzymać je przez internet – bez spełniania wygórowanych warunków.

Weryfikacja tożsamości klienta ma wówczas na celu zapobieganie sytuacjom, w których dochodzi do kradzieży tożsamości i zaciągania pożyczek przez oszustów wykorzystujących dane ofiary, na przykład dane z ich dowodu osobistego.

Najczęściej weryfikacja przeprowadzana jest przez przelew elektroniczny z konta bankowego klienta. Wówczas mówimy o przelewie weryfikacyjnym. Opiewa on na niewysoką sumę, na ogół 1 złotego albo 1 grosza. Przelew wykonujemy na wskazane konto albo z wykorzystaniem systemu płatności on-line, na przykład Blue Media używanego w Aasa. Pożyczkodawca następnie porównuje dane nadawcy przelewu wraz z danymi we wniosku pożyczkowymi – jeśli się zgadzają, wtedy weryfikacja jest pozytywna.

Aby przyspieszyć procedurę pożyczkową, najlepiej skorzystać z systemów płatności on-line. Wówczas przelew księgowany jest od razu i pożyczkodawca może od razu potwierdzić tożsamość klienta. W przypadku przelewów międzybankowych tradycyjnych czas księgowania wynosi jeden dzień roboczy.

Uwaga! Nie mamy możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego innej osoby, ponieważ nie dojdzie wtedy do pokrycia się danych nadawcy i danych we wniosku pożyczkowym. Konieczne jest posiadanie własnego konta bankowego!

Zatem jeśli pożyczka firmowa ma być dostępna od zaraz, konieczne jest szybkie i bezbłędne wypisanie wniosku pożyczkowego, następnie szybkie jego rozpatrzenie oraz wypłata pieniędzy od ręki.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać błyskawiczną pożyczkę firmową?

Czy jednak każde przedsiębiorstwo może liczyć na szybką pożyczkę? Aby otrzymać finansowanie, konieczne jest spełnienie określonych wymogów. Jeśli nich nie spełnimy, wtedy pożyczka nie będzie dostępna albo też czas jej przyznania się wydłuży.

Szczególne znaczenie ma w tym przypadku historia kredytowa klienta, czyli jego wiarygodność kredytowa, a także zdolność kredytowa. Oczywiście konieczne jest też spełnienie podstawowych warunków, na przykład rejestracja firmy w Polsce, stały adres prowadzenia firmy w Polsce, ważny dowód osobisty. Skupmy się jednak na dwóch pierwszych warunkach, czyli na wiarygodności i na zdolności kredytowej klienta.

Wiarygodność kredytowa

Jeśli jesteśmy wiarygodni kredytowo, wtedy łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę firmową. Wiarygodność ta kształtowana jest przede wszystkim przez historię kredytową, a także przez inne informacje o przeszłości firmy, które związane są z jej finansami.

Szczególne znaczenie mają przede wszystkim dane zawarte w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej, a także w BIG, czyli w biurach informacji gospodarczej.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem informacji o pożyczkach, kredytach, kartach kredytowych, debetach Polaków, w tym również prowadzonych w Polsce firm. W BIK umieszczane są zarówno dane pozytywne, czyli potwierdzające regularną spłatę zobowiązań, jak również te negatywne, czyli informacje o opóźnieniach, zaniechaniu spłaty.

Z BIK korzystają banki, firmy pożyczkowe działające pozabankowo oraz SKOK-i. Pozytywna ocena w BIK jest bardzo często niezbędna do uzyskania pożyczki firmowej, dlatego jeśli mieliśmy w przeszłości problemy z regulowaniem zobowiązań, możemy spotkać się z odmową.

BIG – Biura Informacji Gospodarczej

Oprócz tego pożyczkodawca może sprawdzić klienta w BIG – biurach informacji gospodarczej. Te instytucje zajmują się również gromadzeniem i udostępnianiem danych, ale głównie są to dane o nierzetelnych dłużnikach.

Z BIG może korzystać każdy, dlatego dłużników na listy może wpisać zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca. Także używają ich różne instytucje i organizacje. Na listę możemy trafić między innymi przez nieopłacenie faktury, składki ubezpieczeniowej, abonamentu, czynszu, rachunków, mandatów czy alimentów.

Najpopularniejsze BIG w Polsce to:

- ERIF Biuro Informacji Gospodarczej

- BIG InfoMonitor

- KRD – Krajowy Rejestr Długów BIG

Biura te działają osobno i nie wymieniają się między sobą informacjami, dlatego najczęściej banki i pozabankowe firmy pożyczkowe sprawdzają wszystkie z nich.

Znalezienie się na liście dłużników BIG także najczęściej przekreśla szansę na uzyskanie pożyczki, ponieważ nie jesteśmy wtedy traktowani jako klient godny zaufania. Jeśli chcemy zniknąć z listy, musimy uregulować dług.

Zdolność kredytowa

Druga kwestia to zdolność kredytowa, która jednak w przypadku pożyczek firmowych nie zawsze badana jest tak dogłębnie jak przy kredytach dla firm.

Zdolność kredytowa firmy określa jej możliwość spłaty zobowiązania w danym czasie. Gdy jest wysoka, o pożyczkę nietrudno, natomiast jeśli jest niska, co ma powiązanie z gorszą sytuacją finansową firmy, możemy mieć z tym już trudności.

Zdolność kredytowa firm kształtowana jest główni przez:

- wpływy firmy, w tym ich źródła i systematyczność

- aktywa posiadane przez firmę

- wydatki ponoszone przez firmę

Oprócz tego pod uwagę niekiedy bierze się czas prowadzenia działalności, ale warto wskazać, że obecnie szybkie pożyczki firmowe możemy otrzymać również od pierwszego dnia posiadania firmy.

Na ogół nie ma potrzeby dostarczania dokumentów księgowych, bankowych czy podatkowych potwierdzających zdolność – przy niższych sumach pożyczek firmowych wystarczy tylko wypisanie odpowiedniego oświadczenia. Gdy jednak pożyczkodawca będzie miał wątpliwości co do zdolności kredytowej firmy, może poprosić o taką dokumentację, na przykład wyciąg z konta za ostatnich kilka miesięcy, PIT.

Podsumowanie

Zatem w sytuacji, gdy firma potrzebuje pieniędzy od zaraz, może skorzystać z szerokiej gamy szybkich pożyczek dostępnych także przez internet. Dzięki nim można sfinansować praktycznie każdy wydatek związany z prowadzeniem działalności – bez potrzeby dostarczania sterty dokumentów i długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą pożyczkową w Aasa dla Biznesu! To właśnie tutaj możesz pożyczyć sumę nawet do 10 000 złotych z wygodną spłatą w ratach rozłożonych na 2 lata. Pożyczkę możesz dostać u nas nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności – bez dokumentów rejestracyjnych, księgowych, bankowych, poręczeń i innych zabezpieczeń. Złóż swój wniosek on-line już teraz!