Jak firma może dostać pożyczkę od ręki?

Jak firma może dostać pożyczkę od ręki?
Jak firma może dostać pożyczkę od ręki?

Twoja firma potrzebuje dodatkowego finansowania od zaraz? Nie ma problemu! Teraz do dyspozycji jest szeroka gama pożyczek firmowych, które można otrzymać praktycznie od ręki i na dowolny cel. Kto je oferuje? Jakie warunki należy spełnić? Jak szybko środki mogą być na koncie?

Wiele firm decyduje się obecnie na korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania takich jak pożyczki gotówkowe bankowe i pozabankowe. Wybierają je zarówno najwięksi gracze w swojej branży, jak również początkujący i mniejsi przedsiębiorcy, którzy nie mają jeszcze tak wysokich zysków.

Pożyczki pozwalają na łatwe sfinansowanie wielu różnych wydatków bieżących wtedy, gdy firma nie dysponuje odpowiednimi środkami, ale również mogą być wykorzystywane jako wsparcie na start działalności czy też jako pomoc w realizacji inwestycji.

Gdy firma chce zdecydować się na pożyczkę, powinna przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę wtedy, gdy chcemy uzyskać pożyczkę firmową od ręki? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

- Pożyczka od ręki – czyli jaka?

- Co wpływa na szybkość udzielenia pożyczki?

- Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę?

- W banku czy w pozabankowej firmie pożyczkowej?

Pożyczka od ręki – czyli jaka?

Czasy, gdy na uzyskanie pożyczki trzeba było czekać wiele dni, mamy już dawno za sobą. Obecnie pożyczkę gotówkową możemy otrzymać nawet w ciągu jednego dnia i to bez potrzeby udawania się do placówki pożyczkodawcy – wszystko można załatwić przez internet.

Szybkie pożyczki pozwalają na łatwe sfinansowanie niespodziewanych wydatków, na które brakuje pieniędzy w kasie firmy. Właśnie dlatego są obecnie tak często wybierane przez wielu przedsiębiorców poszukujących wsparcia finansowego od ręki.

Jakie pożyczki można uzyskać błyskawicznie? Ile można wówczas pożyczyć? Jaki jest okres spłaty takich zobowiązań? Na co można przeznaczyć uzyskane środki?

Pożyczka gotówkowa dla firmy – dostępna od zaraz

Jeśli przedsiębiorca poszukuje szybkiego wsparcia finansowego, najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy pożyczka gotówkowa.

Pożyczki gotówkowe, które udzielane są zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, pozwalają na pozyskanie środków na dogodnych warunkach. Są chętnie wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak również przez firmy, które mogą sfinansować dzięki nim praktycznie każdy wydatek.

Jako że pożyczki te opiewają na mniejsze sumy, na ogół nie są związane z koniecznością spełnienia wielu wygórowanych warunków. Często nazywane są nawet pożyczkami na dowód, ponieważ pożyczkodawcy nie wymagają wtedy przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów.

Uproszczona procedura uzyskania pożyczki gotówkowej dla firmy powoduje również, że można otrzymać ją w skróconym czasie – niekiedy nawet w ciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku pożyczkowego.

Ile pieniędzy można uzyskać z pożyczką firmową?

Jak wspomnieliśmy, szybkie pożyczki gotówkowe dla firm pozwalają na pożyczenie raczej mniejszych sum, niemniej jednak ostateczna wysokość finansowania zależna jest w dużej mierze od samego pożyczkobiorcy.

Przeważnie kwoty takich pożyczek firmowych to od 1 000 złotych do 10 000 złotych, ale w przypadku wyższej zdolności kredytowej firma może liczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych pożyczki od ręki. Warto jednak zaznaczyć, że takie sumy udzielane są tylko klientom stałym, zaufanym, którzy posiadają wysoką wiarygodność kredytową.

Zatem szybkie pożyczki na ogół opiewają na sumy mniejsze, co nie oznacza jednak, że nie są one pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wprost przeciwnie – stanowią nieocenione wsparcie wtedy, gdy firma potrzebuje mniejszych kwot od zaraz, bez potrzeby spełniania wygórowanych wymogów.

Jaki jest okres spłaty szybkich pożyczek dla firm?

Szybkich pożyczek wcale nie trzeba spłacać szybko. Dzięki nim można uzyskać finansowanie nawet na kilka lat w zależności od wybranej oferty.

W bankach okres spłaty tego rodzaju zobowiązań może wynosić nawet do 10 lat, ale przeważnie to około 5 lat. Pozabankowe firmy pożyczkowe oferują szybkie pożyczki na okres około 2 lat.

Spłata zadłużenia następuje w ratach regulowanych co miesiąc, co pozwala na łatwe dobranie optymalnej wysokości raty. Im okres spłaty jest dłuższy, tym rata będzie niższa, dlatego zaleca się jego wydłużenie w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie osiąga wysokich zysków i chce zachować stabilność finansową nawet pomimo zaciągnięcia pożyczki na większą sumę.

W ramach szybkich pożyczek firmowych dostępne są także chwilówki, ale cieszą się one niskim zainteresowaniem. Pożyczki te są przeznaczone do spłaty w okresie jednego miesiąca, co także zwiększa ich ryzyko.

Co można sfinansować dzięki szybkiej pożyczce firmowej?

Zasadniczo, pożyczka gotówkowa nie wymaga informowania pożyczkodawcy o tym, na co klient chce wydać pieniądze. Ma on zatem dowolność w dysponowaniu uzyskaną sumą w pełnej jej wysokości.

Przedsiębiorcy zaciągający pożyczki gotówkowe na ogół przeznaczają je na różne wydatki w swoich firmach, na przykład takie jak:

- zakupienie potrzebnego wyposażenia, usług, oprogramowania

- zatowarowanie sklepu

- spłatę faktur o zbliżającym się terminie

- uregulowanie składek oraz podatków

- opłacenie czynszu i innych rachunków

- zapłacenie za wyjazdy służbowe

- koszty związane z założeniem działalności

- niewielkie inwestycje związane z firmą

Jak widać, możliwości wydatkowania pożyczek firmowych dostępnych do ręki są naprawdę bardzo szerokie i mogą być one wykorzystywane zarówno wtedy, gdy firma jest w dobrej sytuacji finansowej, jak również wtedy, gdy jest w nieco gorszej kondycji i potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Dużym plusem jest możliwość uzyskania pożyczek tego rodzaju przez przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. Mają oni często dużo trudności z pozyskaniem niezbędnego finansowania, gdyż nie mają jeszcze żadnych zysków. Pożyczka gotówkowa dla biznesu pozwala wtedy na pozyskanie środków na wszystkie wydatki związane z założeniem firmy niezależnie od jej branży.

Stacjonarnie i przez internet

Dzisiaj szybkie pożyczki dla firm można otrzymać zarówno w placówkach banków i firm pożyczkowych, jak również można wnioskować o nie całkowicie przez internet.

Pożyczki internetowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają na załatwienie formalności bez potrzeby wychodzenia z firmy. To zatem wygodne i szybkie rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców, którym zależy na jeszcze łatwiejszym finansowaniu swojej działalności gospodarczej.

Te wszystkie zalety powodują, że pożyczki firmowe to obecnie sprawdzony wybór dla każdego przedsiębiorcy poszukującego dodatkowego wsparcia finansowego – szybko, wygodnie i na dowolny cel!

Co wpływa na szybkość udzielenia pożyczki?

Jednak jak szybka potrafi być w rzeczywistości szybka pożyczka firmowa, która ma być dostępna od ręki? Pożyczkodawcy kładą nacisk na to, aby przekazywać środki swoim klientom w jak najkrótszym czasie. W ten sposób klient może pozyskać pieniądze bez długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.

Warto jednak wskazać, że nie zawsze szybka pożyczka firmowa rzeczywiście pozwala na uzyskanie środków w ekspresowym tempie. Co na nie wpływa?

Szybkość pożyczki zależy od:

- szybkości wypisania wniosku pożyczkowego

- szybkości rozpatrzenia wniosku pożyczkowego

- szybkości przekazania pieniędzy przez pożyczkodawcę

Dodatkowo, w przypadku pożyczek on-line, znaczenie ma również wybrana przez klienta metoda weryfikacji tożsamości.

Zatem rzeczywiście może zdarzyć się, że pożyczkę będzie można uzyskać w kilka minut, ale równie dobrze może być ona dostępna dopiero po paru dniach roboczych. Poniżej prezentujemy dokładnie informacje dotyczące tempa pożyczek firmowych oraz tego, co może je modyfikować.

Szybkość wypisania wniosku pożyczkowego

Oczywiście, im prędzej przygotujemy wniosek, tym lepiej. Najczęściej jednak do wypisania jest sporo rubryk, dlatego musimy przeznaczyć na ten cel około kwadransa.

Szybciej można zrobić to jedynie jako stały klient pożyczkodawcy – wtedy najczęściej wniosek jest już częściowo wypełniony.

Szybkość weryfikacji tożsamości klienta

Wraz z wypisaniem wniosku pożyczkowego w przypadku pożyczek on-line konieczne może być również dokonanie weryfikacji tożsamości. Ma ona na celu sprawdzenie, czy osoba rzeczywiście ubiegająca się o pożyczkę jest tą, za którą się podaje. Zapobiega to niebezpiecznym skutkom kradzieży tożsamości.

Weryfikacja najczęściej odbywa się przez przelew on-line, ale niektóre firmy pożyczkowe, w tym Aasa, pozwalają również na skorzystanie z innych metod, na przykład czeku GIRO realizowanego w placówce pocztowej.

Gdy wykonujemy weryfikację przelewem, najlepiej wybrać ofertę z szybkim przelewem, czyli z wykorzystaniem systemów płatności on-line. W Aasa dla Biznesu stosuje się system Blue Media, który pozwala na błyskawiczne przekazywanie wpłat od odbiorców. Wtedy nie trzeba czekać na zaksięgowanie przelewu, co może trwać nawet jeden dzień roboczy według. W związku z tym znacznie przyspiesza to proces uzyskania pożyczki.

Oczywiście, w przypadku pożyczek stacjonarnych weryfikacja odbywa się natychmiastowo na podstawie danych z dowodu osobistego.

Szybkość rozpatrzenia wniosku pożyczkowego

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, pożyczkodawcy aktualnie kładą duży nacisk na szybkość rozpatrywania wniosków. Ma to również powiązanie z faktem, że obecnie nie są one już analizowane całkowicie ręcznie, ale z użyciem specjalnych systemów informatycznych, które znacząco ułatwiają tę procedurę.

Na ogół rozpatrzenie wniosku trwa od kilkunastu minut do godziny. W Aasa gwarantujemy taki właśnie czas i o decyzji pożyczkowej informujemy klienta przez SMS albo przez wiadomość e-mailową.

Zdarza się jednak, że ze względu na błędy we wniosku, niekompletne dane albo trudności w analizie zdolności kredytowej klienta czas rozpatrywania wniosku może się przedłużyć.

Uwaga! Większość banków i firm pożyczkowych rozpatruje wnioski tylko w godzinach swojej pracy. W związku z tym wtedy, gdy złożymy wniosek poza dniami i godzinami pracy pożyczkodawcy, zostanie on rozpatrzony dopiero następnego dnia roboczego!

Szybkość przekazania pieniędzy przez pożyczkodawcę

Nie zapominajmy również o tym, że duże znaczenie ma szybkość przekazania pieniędzy przez pożyczkodawcę po pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Jeśli wybieramy pożyczki on-line, pieniądze najczęściej przekazywane są na konto bankowe. Gdy przelew ma miejsce z użyciem systemów szybkich płatności on-line, jak Blue Media w Aasa, wtedy jest natychmiast na koncie klienta. W przeciwnym przypadku oczekiwanie może się przedłużyć.

Gdy wybieramy opcję wypłaty pieniędzy przez czek GIRO, możemy jednocześnie dokonać weryfikacji tożsamości i podpisania umowy pożyczkowej, a także odebrać pieniądze – wszystko w jednym okienku pocztowym.

Zatem jeśli uda nam się wypisać wniosek pożyczkowy w krótkim terminie, następnie zostanie on także od razu rozpatrzony, a pieniądze będą przelane od ręki, możemy otrzymać pożyczkę firmową nawet w ciągu kwadransa. Pamiętajmy jednak o tym, że czas ten może się wydłużyć nawet do 7 dni!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę?

Do uzyskania szybkiej pożyczki firmowej wcale nie musimy spełniać szeregu wygórowanych warunków. Dzisiaj pożyczki te dostępne są na bardzo atrakcyjnych zasadach dla każdego zainteresowanego, ale nie oznacza to, że nie musimy spełnić żadnych wymogów.

Szybkie pożyczki, zarówno te oferowane przez banki, jak i przez pozabankowe firmy pożyczkowe, przede wszystkim udzielane są pożyczkobiorcom posiadającym właściwą zdolność kredytową. Jeśli jest ona na odpowiednim poziomie, pożyczkodawca nie prosi nawet o dostarczenie dokumentów będących potwierdzeniem tej zdolności – wszystko można wówczas załatwić znacznie wygodniej i szybciej.

Zatem, jakie warunki muszą być spełnione przez przedsiębiorcę, aby mógł on otrzymać szybką pożyczkę firmową praktycznie od ręki?

- działalność zarejestrowana w Polsce

- odpowiednia zdolność kredytowa

- brak zadłużeń odnotowanych w bazach dłużników

To trzy główne warunki, które związane są z uzyskaniem pożyczki dla przedsiębiorców. Oczywiście, warto wskazać, że pożyczkodawcy inaczej mogą podchodzić do poszczególnych z tych warunków, dlatego poniżej przyjrzymy się im dokładniej.

Działalność zarejestrowana w Polsce

Przede wszystkim przedsiębiorca powinien posiadać zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą. Pożyczkę można uzyskać zarówno wtedy, gdy jest to jednoosobowa działalność, jak również spółka.

Przy wypisywaniu wniosku pożyczkowego przedsiębiorca jest wtedy proszony o podanie danych swojej firmy, w tym między innymi jej nazwy, adresu prowadzenia działalności, swoich danych osobowych, informacji o dacie założenia firmy, jej branży. Są to zatem różne dane rejestracyjne, które także wymagają zerknięcia do dokumentów rejestracyjnych firmy – warto mieć je zatem pod ręką.

Na ogół nie ma potrzeby przekazywania dokumentów rejestracyjnych przez firmę, co znacząco przyspiesza proces przyznania pożyczki.

Uwaga! Istnieje możliwość uzyskania pożyczki firmowej już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Taka oferta jest dostępna również w Aasa, dlatego wniosek można złożyć u nas nawet tego samego dnia, w którym została założona firma!

Odpowiednia zdolność kredytowa

Bardzo ważna w procesie uzyskania pożyczki firmowej jest właściwa zdolność kredytowa. Pod tym terminem kryje się zdolność do uregulowania przez pożyczkobiorcę zobowiązania (kapitału pożyczki i jej kosztów) we wskazanym czasie.

Najczęściej w przypadku mniejszych sum pożyczek gotówkowych dla biznesu nie ma potrzeby dostarczania szeregu dokumentów związanych z działalnością, co znacząco usprawnia proces pożyczkowy. Można zatem obyć się bez przekazywania dokumentów księgowych, podatkowych czy bankowych. Możemy być o nie jednak poproszeni wtedy, gdy pożyczkodawca dojdzie do wniosku, że nie posiadamy wystarczającej zdolności kredytowej.

Na zdolność kredytową firmy składają się:

- wysokość osiąganych przez firmę dochodów

- źródła i systematyczność dochodów

- zobowiązania firmy, na przykład czynsze, rachunki, składki, podatki i inne koszty prowadzenia działalności

- posiadany przez firmę majątek, czyli aktywa

- struktura kapitału przedsiębiorstwa

- branża firmy, jej konkurencyjność

- czas prowadzenia działalności gospodarczej

Warto przy tym zaznaczyć, że nie zawsze wszystkie te czynniki są brane pod uwagę lub też nie mają on tak dużego znaczenia dla wysokości zdolności kredytowej firmy. W przypadku szybkich pożyczek banki i firmy pożyczkowe podchodzą do zbadania tej zdolności w sposób luźniejszy, więc można uzyskać finansowanie nawet wtedy, gdy firma jest w nieco gorszej kondycji finansowej.

Brak zadłużeń odnotowanych w bazach dłużników

Bardzo ważne w procesie wnioskowania o pożyczkę firmową jest również to, czy pożyczkobiorca posiada jakieś zadłużenia. Mowa tutaj konkretnie o zadłużeniach, które mogą być odnotowane w bazach dłużników, a mianowicie w bazach BIG – biurach informacji gospodarczej.

Biuro informacji gospodarczej jest instytucją, która gromadzi, przechowuje i udostępnia dane o nierzetelnych dłużnikach. Zatem jeśli nie będziemy terminowo regulowali zobowiązań, wtedy możemy być wpisani go bazy BIG. Na listę dłużników można trafić między innymi za niezapłaconą fakturę, czynsz, rachunki, składki, alimenty, mandaty.

Największe BIG w Polsce:

- ERIF Biuro Informacji Gospodarczej

- BIG InfoMonitor

- Krajowy Rejestr Długów BIG

Bazy te działają niezależnie od siebie, dlatego też nie wymieniają się informacjami. Firmy pożyczkowe i banki sprawdzają na ogół wszystkie z nich albo tylko jedną lub dwie w zależności od wymogów.

Jeśli klient chcący uzyskać pożyczkę znajdzie się na liście, wtedy szansa na uzyskanie finansowania przez niego maleje.

Czy można w jakiś sposób zniknąć z baz BIG i uzyskać pożyczkę? Najprostszym jest spłata zobowiązania. Wierzyciel ma wtedy obowiązek wnioskować o wykreślenie dłużnika z bazy.

To zatem trzy główne warunki do spełnienia w firmach pożyczkowych i bankach, gdy chcemy uzyskać pożyczkę od ręki. Warto jednak wskazać, że mogą pojawić się także inne wymogi – każdy pożyczkodawca jest pod tym względem inny. Ponadto może zdarzyć się, że w jednej instytucji pożyczki nie otrzymamy, ale w drugiej dostaniemy ją bez trudu.

W banku czy w pozabankowej firmie pożyczkowej?

Po szybką pożyczkę dla firmy możemy udać się zarówno do banku, jak również do pozabankowej firmy pożyczkowej. Oba te typy instytucji mają swoje plusy i minusy, jeśli chodzi o pożyczki firmowe.

Banki wybierane są najczęściej, ale nie oznacza to wcale, że mają najlepsze oferty. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się również firmy pożyczkowe, które mają dla klientów biznesowych atrakcyjne propozycje finansowania w kwotach nawet do 10 000 złotych z łatwą spłatą w ratach.

Warto przy tym wskazać, że jeśli chodzi o warunki do spełnienia, to właśnie w pozabankowych firmach pożyczkowych na ogół są one mniej wygórowane, dlatego to dobry wybór dla mniejszych, nowych firm, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej, są w gorszej sytuacji finansowej i potrzebują wsparcia.

Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić pożyczkodawcę i jego ofertę przed złożeniem wniosku – w tym celu można wykorzystać dostępne w internecie opinie dotychczasowych klientów. Jeśli nie znajdujemy żadnych informacji o pożyczkodawcy, warto pamiętać o tym, że lepiej poszukać wtedy innego dla bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Dzisiaj praktycznie każda firma może dostać atrakcyjną pożyczkę od ręki – doskonałą do finansowania bieżącej działalność, niespodziewanych wydatków oraz przyszłościowych inwestycji.

Dzięki bankom i pozabankowym firmom pożyczkowym finansowanie można uzyskać nawet przez internet – bez potrzeby dostarczania szeregu dokumentów i długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. Środki można mieć do dyspozycji nawet w ciągu jednej godziny!

Do zapoznania się ze swoją ofertą pożyczki firmowej zaprasza Aasa – dzięki nam możesz pozyskać kwotę do 10 000 złotych na okres 2 lat z wygodną płatnością w ratach. Swój wniosek o pożyczkę możesz złożyć nawet w tym momencie za pośrednictwem internetu. Udzielamy pożyczek już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Zapraszamy!