Jak wziąć kredyt na nową firmę?

Jak wziąć kredyt na nową firmę?
Jak wziąć kredyt na nową firmę?

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej jest jedną z form spełnienia swojego marzenia o założeniu firmy. Do wyboru mamy kilka interesujących ofert nie tylko w bankach, ale również w instytucjach pozabankowych. Jak uzyskać wsparcie finansowe dla nowej firmy?

Kiedyś otrzymanie pożyczki dla nowo założonej firmy o pierwszego dnia jej działalności nie było proste – konieczne było spełnienie określonych warunków, w tym przedstawienie szeregu dokumentów. Jako że tylko niektóre firmy mogły sprostać tym wymogom, większość musiała poszukiwać innych form finansowania. Teraz sytuacja na rynku pożyczek i kredytów dla nowych firm jest już znacznie lepsza.

Gdzie możemy wnioskować o pożyczkę lub kredyt na nową firmę?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, o pieniądze możemy zwrócić się do banków oraz do instytucji pozabankowych. Do wyboru mamy także specjalne pożyczki i kredyty dla nowych działalności, które przeznaczone są dla przedsiębiorców.

Warto przy tym wskazać, że pożyczki, zarówno te bankowe, jak i pozabankowe, możemy otrzymać na dowolny cel, z kolei kredyty są już celowe i możemy wziąć je przykładowo na zakup nieruchomości czy samochodu. Wobec tego wtedy, gdy potrzebujemy środków na różne wydatki związane z prowadzeniem firmy, poszukujmy pożyczek. Możemy wziąć je także pod hipotekę, gdy potrzebujemy wyższej sumy.

Jakie wymogi musimy spełnić?

Tutaj wszystko zależne jest już od wybranej przez nas oferty. Generalnie jednak banki mają bardziej rozbudowane wymagania w stosunku do firm pozabankowych. Nie jest to jednak regułą, dlatego poniżej prezentujemy ogólne warunki, które musimy spełnić przy wnioskowaniu o pożyczkę na nową działalność.

Przede wszystkim powinniśmy posiadać założoną działalność gospodarczą i przedstawić dane o firmie we wniosku. Większość firm wymaga też adresu zamieszkania w Polsce oraz braku negatywnych wpisów w rejestrach dłużników, na przykład BIG. W Aasa Dla Biznesu to nasze jedyne warunki – nie wymagamy dokumentów rejestracyjnych, księgowych, bankowych, zabezpieczeń oraz poręczeń.

Niektóre instytucje mają jednak jeszcze większe wymagania. Przykładowo może być potrzebne przekazanie powyższych dokumentów, a także biznesplanu, który pomoże bankowi w ocenie, czy spłata pożyczki nie będzie zagrożeniem.

Gdy będziemy chcieli otrzymać pożyczkę na wyższą sumę, bank może zażyczyć sobie dodatkowe zabezpieczenia – mogą być to hipoteka, weksel, poręczenie innej osoby fizycznej.

Złóż swój wniosek o pożyczkę w Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli chcesz otrzymać aż do 10 000 złotych na rozpoczęcie działalności, w Aasa Dla Biznesu mamy dla ciebie bardzo atrakcyjną ofertę. Naszą pożyczkę można wziąć na 24 miesiące – spłata rat nie jest wobec tego dużym obciążeniem dla budżetu. Wniosek można złożyć całkowicie przez internet, dlatego nasza pożyczka ratalna jest dobrym pomysłem dla każdej firmy, która potrzebuje szybkiego wsparcia finansowego.

Dokładne informacje dotyczące naszej pożyczki ratalnej dla firm można zobaczyć już teraz na stronie – w razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji!