Którą pożyczkę firmową wybrać?

Którą pożyczkę firmową wybrać?
Którą pożyczkę firmową wybrać?

Po pożyczkę firmową możemy zgłosić się do banku albo do instytucji pozabankowej. Aktualnie do wyboru mamy szeroką gamę ofert finansowania dla firm, również dla tych, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. W związku z szerokim asortymentem produktów pojawia się pytanie – którą pożyczkę firmową wybrać?

Najszerszą gamę produktów dla firm posiadają banki. Wiele z nich oprócz zwykłych pożyczek, które mogą być przeznaczone na dowolny cel, oferuje też kredyty firmowe, na przykład hipoteczne czy inwestycyjne, możemy też skorzystać z linii kredytowej w rachunku firmowym czy kart kredytowych.

Firmy pozabankowe oferują klientom biznesowym przede wszystkim pożyczki gotówkowe na dowolny cel bez zabezpieczeń lub też pożyczki hipoteczne, w których zabezpieczeniem jest nieruchomość. Możemy spotkać się też z pożyczkami, w których zabezpieczenie stanowi ruchomość, na przykład maszyny czy inne wyposażenie firmy.

Jak dobrać najlepszą ofertę dla firmy?

Gdy chcemy zdecydować się na pożyczkę firmową, musimy pamiętać o tym, aby dopasować ją indywidualnie w zależności od swoich potrzeb. Oczywiście, dużo zależy również od tego, jakie są wymogi banku czy firmy pożyczkowej, które musimy spełnić, a także od tego, jaka kwota oraz na jak długi okres będzie nam potrzebna.

Możemy też skorzystać z różnych internetowych porównywarek i rankingów, niemniej jednak powinniśmy pamiętać o tym, że nie wszystkie z nich zawierają aktualne dane. Ponadto najczęściej nie prezentują one ofert wszystkich banków i firm pożyczkowych, więc możemy wtedy ominąć ciekawą propozycję. Właśnie dlatego przygotowaliśmy poniżej krótką listę kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy samodzielnym poszukiwaniu dobrej pożyczki dla firmy.

Przy poszukiwaniu dobrej pożyczki dla firmy, warto wziąć pod uwagę:

dostępną kwotę oraz okres pożyczki

oprocentowanie oraz inne koszty, w tym prowizje, opłaty przygotowawcze

konieczność skorzystania z ubezpieczenia przy wzięciu pożyczki

dodatkowe produkty, z których musimy skorzystać w celu wzięcia pożyczki, na przykład założenie konta bankowego, wyrobienie karty

rodzaj rat – równe czy malejące

warunki, które musimy spełnić w celu otrzymania pożyczki, w tym wymagane zabezpieczenia, poręczenia

możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia

ewentualne koszty w przypadku spóźnienia się ze spłatą

szybkość decyzji o pożyczce i przekazania środków

możliwość renegocjowania warunków uzyskania pożyczki

opinie na temat banku czy firmy pożyczkowej

Oczywiście, to tylko najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę, gdy poszukujemy pożyczki dla firm. Jest ich znacznie więcej i każdy przedsiębiorca może mieć swoje określone wymagania w stosunku do pożyczek i kredytów.

Zapraszamy do Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli szukasz szybkiej i wygodnej pożyczki dla firmy bez zabezpieczeń i bez poręczycieli, skorzystaj z naszej ofert w Aasa Dla Biznesu. Przygotowaliśmy specjalną pożyczkę ratalną do 10 000 złotych i na okres do 24 miesięcy – jest ona dostępna również dla osób, które dopiero rozpoczęły swoją działalność gospodarczą. Zapraszamy do sprawdzenia naszej pożyczki bliżej!