Pożyczka bezzwrotna dla firm – jak to działa?

Pożyczka bezzwrotna dla firm – jak to działa?
Pożyczka bezzwrotna dla firm – jak to działa?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub dopiero zamierzasz ją założyć, pożyczka już jest lub będzie jedną z często wybieranych przez ciebie ofert. Za sprawą pożyczek firmy finansują swoją bieżącą działalność oraz uzyskują pieniądze na rozwój. Do dyspozycji mamy aktualnie szereg różnych pożyczek, w tym duże zainteresowanie wzbudza w szczególności jedna – pożyczka bezzwrotna dla firm.

Gdy słyszymy o pożyczce bezzwrotnej, możemy wywnioskować, że to pożyczka, której nie musimy zwracać, produkt podobny do dotacji i dofinansowania. Jednak tak naprawdę w rzeczywistości jest to tylko chwyt marketingowy – pożyczka bez zwrotna dla firm wymaga zwrotu, ale umowa jest w tym przypadku skonsultowania nieco inaczej niż w przypadku zwykłych pożyczek gotówkowych dla biznesu.

Czym tak naprawdę jest pożyczka bezzwrotna?

To firmowa pożyczka bankowa, która oferowana jest dla klientów chcących uzyskać pieniądze na dowolny cel. W pożyczkach bezzwrotnych pożyczkobiorca płaci zasadniczo jedynie odsetki i koszty bankowe, natomiast pożyczony kapitał może zostać niezwrócony, ale tylko przy spełnieniu określonych wymogów.

Przede wszystkim koszty związane z pożyczką wynoszą wtedy tyle samo lub przewyższają kapitał, dlatego wtedy, gdy pożyczymy 25 000 złotych na 10 lat, do oddania będziemy mieli tyle samo lub więcej niż ta suma, dlatego bank odzyska to, co nam pożyczył. Taka oferta wydaje się bardzo atrakcyjna, szczególnie dla nowych firm, ale pojawiają się też dodatkowe zapisy w umowach.

W czym tkwi haczyk pożyczki bezzwrotnej?

Przede wszystkim przy pożyczkach bezzwrotnych bank może zażyczyć sobie, aby klient skorzystał z jego dodatkowych produktów finansowych, na przykład założył konto, które będzie już płatne, czy korzystał z usług firm zewnętrznych, przykładowo oferujących doradztwo, księgowość, które też kosztują.

Ponadto pożyczka będzie bezzwrotna tylko wtedy, gdy będziemy regularnie spłacali wszystkie raty. Gdy spóźnimy się chociaż raz, nasz bonus w postaci bezzwrotnej pożyczki ulegnie wykasowaniu, więc będziemy musieli oddać też kapitał, co automatycznie oznacza podwojenie kwoty do oddania. W przypadku długich okresów kredytowania, na przykład 10 lat, ryzyko jest spore.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czym jest w praktyce pożyczka bezzwrotna dla firm forum dotyczące finansów to dobre miejsce, gdzie będzie można poczytać o doświadczeniach klientów banków oferujących takie produkty.

Pożyczka w Aasa Dla Biznesu na jasnych warunkach

Jeżeli szukasz pożyczki dla firmy na jasnych zasadach, skorzystaj z naszej oferty w Aasa Dla Biznesu. Oferujemy szybką pożyczkę internetową w kwocie do 10 000 złotych, którą możemy udzielić aż na 24 miesiące. Jest to wygodna w spłacie pożyczka ratalna, która nie wymaga od dostarczania dokumentów rejestracyjnych, księgowych, bankowych, a także poręczeń i zabezpieczeń.

Pożyczkę do Aasa Dla Biznesu można uzyskać całkowicie przez internet – z ofertą można już teraz zapoznać się na naszej stronie internetowej i przeprowadzić symulacje kosztów. Zapraszamy serdecznie!