Pożyczki firmowe dostępne też przez internet

Pożyczki firmowe dostępne też przez internet
Pożyczki firmowe dostępne też przez internet

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczki nie tylko w placówkach, ale również mogą pozyskać je całkowicie przez internet. Z jakich ofert finansowania można wtedy skorzystać? Gdzie są one dostępne? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę firmową on-line?

Obecnie większość przedsiębiorców korzysta z różnego rodzaju pożyczek oraz kredytów. Dzięki nim mogą pozyskać dodatkowe finansowanie na realizację różnych celów, zarówno tych długoterminowych, na przykład na inwestycje, jak również do wsparcia bieżącej działalności.

Zewnętrzne finansowanie w postaci pożyczek firmowych pozwala firmom na pozyskanie środków na dowolny cel w przeciwieństwie do kredytów, które cechują się celowością. Zatem pożyczka firmowa pozwala na sfinansowanie takich wydatków firmowych jak:

- zatowarowanie sklepu

- zakupienie wyposażenia

- opłacenie pensji pracowników

- zapłacenie podatków i składek

- uregulowanie rachunków

- opłacenie zaległych faktur

- wykupienie ubezpieczenia dla firmy

- zamówienie oprogramowania

- skorzystanie z usług serwisowych

- zakupienie samochodu

To tylko kilka przykładów, ponieważ pożyczki firmowe pozwalają na sfinansowanie także wielu innych wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przez długi czas pożyczki firmowe można było zaciągać tylko w placówkach, czyli stacjonarnie – teraz również można zrobić to przez internet. Czym dokładnie wyróżniają się pożyczki firmowe on-line i gdzie można się o nie ubiegać? Jakie kwoty możemy wtedy uzyskać? Jakie warunki należy spełnić? Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym poradnikiem, dzięki któremu znalezienie najlepszej pożyczki firmowej przez internet będzie jeszcze łatwiejsze!

- Pożyczka firmowa on-line – podstawowe informacje

- Gdzie można otrzymać pożyczkę firmową przez internet?

- Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę on-line na firmę?

- Pożyczki firmowe przez internet także dla nowych firm

- Pożyczka firmowa on-line – krok po kroku

Pożyczka firmowa on-line – podstawowe informacje

Zacznijmy od podstawowych informacji dotyczących pożyczek firmowych dostępnych przez internet, które powinien poznać każdy pożyczkodawca myślący o skorzystaniu z tego rodzaju oferty.

Pożyczki firmowe, jak wspomnieliśmy już wcześniej, pozwalają na pozyskanie pieniędzy na dowolny cel. Nie musimy zatem wskazywać, na co chcemy je wydawać. W połączeniu z możliwością uzyskania takiego finansowania przez internet każdy przedsiębiorca może zdobyć wygodne narzędzie finansowe pomagające mu w przypadkach, gdy brakuje pieniędzy na różnorakie wydatki.

Obecnie pożyczki internetowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak również tych biznesowych – osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki w różnych formach. Jakie są najważniejsze korzyści z tego rodzaju ofert?

Zalety pożyczek internetowych:

- dostępne przez internet – bez potrzeby wychodzenia z firmy albo z domu

- bardzo szybkie – pieniądze można dostać nawet w ciągu jednej godziny, dlatego są dostępne wtedy, gdy są najbardziej potrzebne

- wygodne wnioskowanie – wszystko można załatwić on-line

- niewygórowane wymagania – pożyczki on-line można uzyskać bez dostarczania szeregu dokumentów

- dużo ofert do wyboru – aktualnie zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych

Te wszystkie zalety powodują, że pożyczki internetowe, tym także te skierowane do biznesu, cieszą się dużym powodzeniem i wybiera je wielu przedsiębiorców.

Jak dużo możemy pożyczyć?

Pożyczki gotówkowe dostępne dla firm przez internet pozwalają na pozyskanie różnych kwot – od 100 złotych do nawet przeszło 100 000 złotych w zależności od tego, z jakim pożyczkodawcą mamy do czynienia.

Najczęściej jednak pożyczki biznesowe przez internet opiewają na kwoty około 10 000 złotych, co pozwala na pozyskanie środków niemalże każdemu przedsiębiorcy bez dostarczania dodatkowej dokumentacji.

Pożyczki do 10 000 złotych możemy wziąć przez internet zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych. Te na wyższe sumy dochodzące nawet do kilkuset tysięcy złotych dostępne są głównie w bankach i dla stałych, zaufanych klientów, zatem nie może pozwolić sobie na nie każdy przedsiębiorca.

Warto przy tym zaznaczyć, że maksymalna kwota pożyczki firmowej jest w tym przypadku warunkowana również przez zdolność kredytową klienta. Jeśli zostanie ona oceniona na niską, wtedy pożyczka będzie również opiewała na mniejszą sumę. Gdy jednak klient ma wysoką zdolność, może pożyczyć więcej.

Banki i pozabankowe firmy pożyczkowe biorą pod uwagę różne kryteria przy określaniu zdolności kredytowej swoich klientów, dlatego też każdy pożyczkodawca może zaproponować nam wtedy inną sumę.

Jaki jest okres spłaty pożyczki firmowej on-line?

Okres spłaty pożyczki firmowej zawartej przez internet także jest indywidualny i zależny od oferty, z jaką mamy do czynienia.

Na ogół pożyczki internetowe są dostępne na okres o 2 lat, ale zdarza się, że firma może podpisać umowę na dłuższy okres.

Pożyczki oferowane są jako ratalne, wobec tego zadłużenie jest oddawane w formie rat równych albo malejących w odstępach comiesięcznych. To pozwala na łatwe uregulowanie nawet większych zobowiązań w firmach osiągających niższe zyski.

Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli dla pożyczki o tej samej kwocie wydłużymy okres spłaty, raty będą niższe i tym samym łatwiejsze w spłacie. Jednocześnie jednak zwiększy się wtedy koszt pożyczki, dlatego w ogólnym rozrachunku oddamy pożyczkodawcy więcej pieniędzy.

Skrócenie okresu spłaty powoduje zmniejszenie kosztów pożyczkowych, ale także zwiększenie wysokości raty, która może być trudniejsza w uregulowaniu. Ponadto firma musi posiadać wtedy także odpowiednią zdolność kredytową.

Aby wybrać najkorzystniejszą wysokość raty, można posłużyć się kalkulatorami znajdującymi się na stronach internetowych pożyczkodawców. W Aasa dla Biznesu także przygotowaliśmy specjalny kalkulator pozwalający naszym klientom na obliczenie najbardziej dogodnej dla nich oferty pożyczki on-line.

Gdzie można otrzymać pożyczkę firmową przez internet?

Aktualnie pożyczki firmowe przez internet oferowane są zarówno przez banki, jak i przez pozabankowe firmy pożyczkowe. W tych właśnie instytucjach przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie bez potrzeby udawania się do placówki, ponieważ wszystko można załatwić wtedy on-line.

Dzisiaj banki i pozabankowe firmy udzielające pożyczek konkurują między sobą ofertami i warto zapoznać się z nimi bliżej, aby uzyskać najkorzystniejszą formę finansowania. Warto przy tym wskazać, że wybór pożyczkodawcy ma także wpływ na takie kwestie jak:

- warunki do spełnienia

- szybkość uzyskania pożyczki

- koszty pożyczkowe

- bezpieczeństwo pożyczki

Generalnie, jeśli chodzi o warunki do spełnienia, są one bardziej korzystne w pozabankowych firmach pożyczkowych niż w bankach. Kwestią warunków związanych z pożyczkami on-line dla firm zajmujemy się poniżej.

Kwestia szybkości jest za to dość indywidualna, ponieważ błyskawiczną pożyczkę w bankach mogą uzyskać ich stali klienci, ale jako nowy klient formalności mogą zająć nam wtedy więcej czasu. Dość szybko za to uzyskamy pożyczkę pozabankowo – często nawet w ciągu jednej godziny.

Jeśli chodzi o koszty pożyczkowe, są one także indywidualną kwestią. Przyjęło się uważać, że pożyczki pozabankowe są droższe, ale obecnie możemy znaleźć wśród ich także tańsze oferty niż w bankach. Warto zatem poświęcić czas na porównanie kosztów, aby nie okazało się, że pożyczka w banku będzie droższa od tej pozabankowej.

Nie możemy zapominać również o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o bezpieczeństwie pożyczki. W tym przypadku także narosło wiele nieprawdziwych mitów wokół pożyczek pozabankowych, które uznawane są za bardziej ryzykowne. W rzeczywistości jednak potrafią być one równie bezpieczne jak te bankowe – są udzielne na dogodnych, przejrzystych warunkach.

Warto jednak zawsze sprawdzić pożyczkodawcę, aby mieć pewność, że wybieramy dobrą dla nas ofertę. W internecie można już teraz zapoznać się bliżej z opiniami na temat różnych ofert pożyczek dla firm. Jeżeli przeważają opinie pozytywne, dana oferta powinna być dobrym wyborem.

Warto także zwrócić uwagę na informacje na stronach firm pożyczkowych i banków. W razie potrzeby możemy również skonsultować się z ekspertami, na przykład adwokatem lub radcą prawnym.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę on-line na firmę?

Uzyskanie pożyczki firmowej przez internet wcale nie oznacza konieczności spełnienia wygórowanych wymagań przez przedsiębiorcę. Tego rodzaju pożyczki nakierowane są na szybkie wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, wobec tego wyróżniają się również mało wygórowanymi wymogami, co przekłada się na ich łatwą dostępność.

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, warunki pożyczek on-line dla firm mogą różnić się pomiędzy sobą, dlatego poniżej prezentujemy przekrój warunków do spełnienia. Nie oznacza to, że w każdej firmie pożyczkowej czy banku trzeba spełnić wszystkie z nich.

Warunki do spełnienia przez firmę przy ubieganiu się o pożyczkę on-line:

- zarejestrowana w Polsce działalność gospodarcza

- stały adres w Polsce

- posiadanie konta firmowego w banku

- brak zadłużeń w BIG – Biurach Informacji Gospodarczej

- odpowiednie dokumenty – księgowe, bankowe, podatkowe

- podpisanie umowy ubezpieczeniowej

Poniżej dokładnie prezentujemy wskazane wymogi związane z pożyczkami dla firm dostępnymi przez internet.

Zarejestrowana w Polsce działalność gospodarcza

Podstawowym warunkiem do spełnienia w związku z uzyskaniem pożyczki firmowej, zarówno on-line, jak i stacjonarnie, jest zarejestrowana działalność gospodarcza.

Jeśli jest to jednoosobowa działalność, rejestracja dokonywana jest przez CEIDG – Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, czyli specjalną bazę przedsiębiorców. Rejestracji można dokonać teraz także on-line! W przypadku spółek konieczne jest podpisanie odpowiedniej umowy i dokonanie wpisu do KRS oraz do innych instytucji i baz zależnie od typu spółki.

Będziemy potrzebowali również dowodu osobistego.

Uwaga! Nie zawsze konieczne jest przedstawianie dokumentów rejestracyjnych przy ubieganiu się o pożyczkę przez internet. Zwykle trzeba tylko wypisać odpowiednie rubryki we wniosku pożyczkowym, przepisując informacje rejestracyjne.

Stały adres w Polsce

Ważne jest również, aby firma posiadała adres w Polsce. wynika to z faktu, że przedsiębiorstwa działające za granicą są uznawane za mnie bezpieczne, dlatego też pożyczkodawcy unikają udzielania im pożyczek.

Na wpisany we wniosku pożyczkowym adres będą przychodziły również dokumenty pożyczkowe, w tym harmonogram spłaty, dlatego musi być to używany przez nas stale adres – najlepiej ten pokrywający się z adresem prowadzenia działalności gospodarczej.

Posiadanie konta firmowego w banku

Jeśli przedsiębiorca chce ubiegać się o pożyczkę firmową przez internet, powinien posiadać także konto firmowe w banku. Konto to posłuży nie tylko do otrzymania przelewu z kwotą pożyczki, ale również do weryfikacji tożsamości przedsiębiorcy.

W zdecydowanej większości weryfikacja tożsamości przy pożyczkach on-line odbywa się przez tak zwany przelew weryfikacyjny. Klient wykonuje wtedy przelew symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy, a ten porównuje dane z przelewu z danymi we wniosku. Gdy się zgadzają, tożsamości pożyczkobiorcy jest potwierdzona.

Uwaga! Istnieje możliwość wnioskowania o pożyczkę przez internet bez posiadania konta bankowego. W tym przypadku potwierdzenie tożsamości może odbywać się przy podpisaniu umowy w obecności kuriera albo przy odbiorze pieniędzy w okienku bankowym z użyciem czeku GIRO.

Brak zadłużeń w BIG – Biurach Informacji Gospodarczej

Bardzo ważnym warunkiem do spełnienia związanym z pożyczkami firmowymi w internecie jest również odpowiednia wiarygodność kredytowa. Określana jest ona przede wszystkim na podstawie historii zapisanych w odpowiednich bazach, tak zwanych BIG – Biurach Informacji Gospodarczej.

Biura Informacji Gospodarczej to instytucje, które zajmują się gromadzeniem, przechowywaniem oraz udostępnianiem danych o nierzetelnych dłużnikach.

W Polsce działa kilka biur tego rodzaju, w tym:

- ERIF Biuro Informacji Gospodarczej

- BIG InfoMonitor

- Krajowy Rejestr Długów – KRD BIG

Biura te działają oddzielnie i prowadzą swoje własne listy dłużników. Na listy BIG można dostać się wtedy, gdy nie dokonamy spłaty jakiegoś zadłużenia. W przypadku przedsiębiorców mogą być to między innymi zadłużenia wynikające z nieterminowej spłaty faktur dla kontrahentów, czynszów, rachunków jak abonamenty, ale również mandatów.

Zatem jeśli przedsiębiorstwo znalazło się na liście dłużników, wtedy szansa na uzyskanie pożyczki jest już znacznie niższa, a niekiedy nawet jest to niemożliwe.

Rozwiązaniem jest wtedy wymazanie negatywnych informacji w BIG. Można zrobić to przez uregulowanie długu. Wtedy wierzyciel ma obowiązek usunąć informacje w bazie Biura Informacji Gospodarczej.

Warto wskazać, że pozytywna historia kredytowa jest ważna zarówno w przypadku pożyczek bankowych, jak i tych pozabankowych!

Odpowiednie dokumenty – księgowe, bankowe, podatkowe

Przy zaciąganiu pożyczki on-line możemy być też poproszeni o przekazanie odpowiednich dokumentów, na przykład dokumentów księgowych, bankowych czy podatkowych. Nie zawsze jest to jednak konieczne, dlatego uzyskanie pożyczki on-line może odbyć się bez nich.

Dokumentacja jest potrzebna przede wszystkim do określenia zdolności kredytowej klienta. Jeśli bank czy firma pożyczkowa nie mogą określić jej na podstawie danych w BIG, wtedy najczęściej proszą o przekazanie dodatkowych dokumentów.

Wśród dokumentów mogą znajdować się:

- wyciągi z rachunków firmowych i osobistych przedsiębiorcy za okres ostatnich kilku miesięcy

- przedstawienie dokumentów PIT za poprzedni rok

- przedstawienie wyciągu z KPiR – Księgi Przychodów i Rozchodów przedsiębiorstwa lub z ewidencji przychodów za poprzedni rok

- zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach

Gdy pożyczkodawca zażyczy sobie przedstawienia dodatkowych dokumentów, może przedłużyć to czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, a tym samym na wypłatę pożyczki.

Podpisanie umowy ubezpieczeniowej

Niekiedy bank albo pozabankowa firma pożyczkowa proponują klientowi podpisanie umowy ubezpieczeniowej mającej na celu dodatkowe zabezpieczenie pożyczki on-line. Na ogół jest to jednak decyzja dobrowolna.

Ubezpieczenie pożyczki pozwala na uzyskanie wsparcia w przypadku, gdy firma znajdzie się w tarapatach finansowych i przedsiębiorca nie będzie w stanie systematycznie spłacać zobowiązania.

Pożyczki firmowe przez internet także dla nowych firm

W kontekście pożyczek internetowych bardzo często pojawia się również pytanie – czy istnieje możliwość ich uzyskania także przez nowe firmy?

W wybranych firmach pożyczkowych działających pozabankowo, w tym w Aasa, a także w niektórych bankach rzeczywiście jest to możliwe. W Aasa można otrzymać pożyczkę firmową przez internet już w chwilę po dokonaniu jej rejestracji, zatem jest to najlepszy wybór dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i potrzebują pieniędzy na jej rozwinięcie.

Uzyskanie pożyczki na start jest wtedy bardzo łatwe, ponieważ nie trzeba wtedy dostarczać dokumentów księgowych, podatkowych czy bankowych, nie trzeba też prezentować biznesplanu.

Wobec tego również nowe firmy, które potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie działalności, także mogą bez problemów skorzystać z pożyczek firmowych on-line.

Pożyczka firmowa on-line – krok po kroku

Uzyskanie pożyczki firmowej przez internet wcale nie jest bardzo skompilowane. Wielu przedsiębiorców nie wie jednak, z jakimi formalnościami się wtedy spotka. Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik, jak można uzyskać ją krok po kroku.

Pożyczka firmowa on-line to:

- wybór odpowiedniej oferty

- oznaczenie wysokości i okresu spłaty pożyczki

- wypisanie wniosku pożyczkowego

- dokonanie weryfikacji tożsamości

- zaczekanie na decyzję pożyczkową

- podpisanie umowy pożyczkowej

- wypłata pożyczki

Jak widać, to tylko kilka etapów, które są bardzo łatwe w przejściu. W zależności od oferty czas uzyskania pieniędzy wynosi wtedy od około godziny do kilku dni. Dokładne informacje na temat oczekiwanego terminu wypłaty można znaleźć na stronach internetowych banków i pozabankowych firm pożyczkowych.

Poniżej prezentujemy dokładne informacje dotyczące każdego etapu uzyskania pożyczki firmowej przez internet.

Wybór odpowiedniej oferty

Do dyspozycji mamy wiele ofert, dlatego warto zapoznać się z różnymi z nich przed złożeniem wniosku. Dzięki łatwym w użyciu kalkulatorom na stronach internetowych można także szybko obliczyć koszty pożyczki i wybrać taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Oznaczenie wysokości i okresu spłaty pożyczki

Gdy wybraliśmy już odpowiednią ofertę, możemy wyznaczyć kwotę i okres spłaty pożyczki. W kalkulatorach możemy łatwo dobrać najlepsze parametry oferty zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Wypisanie wniosku pożyczkowego

Kolejny etap to wypisanie wniosku pożyczkowego – najczęściej zajmuje też najwięcej czasu. We wniosku wpisujemy wszystkie wymagane informacje, czyli te związane z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Warto dokładnie sprawdzić, czy we wniosku nie znalazły się jakieś błędy, które mogą spowodować opóźnienie albo nawet odrzucenie wniosku.

Dokonanie weryfikacji tożsamości

Weryfikacja tożsamości najczęściej odbywa się przez wykonanie szybkiego przelewu weryfikacyjnego, ale niektóre firmy pożyczkowe i banki stosują też inne metody, na przykład weryfikacja w placówce, u kuriera, za pomocą czeku GIRO. Weryfikacja przelewem jest jednak najpowszechniejsza i pozwala na najszybsze uzyskanie pieniędzy.

Zaczekanie na decyzję pożyczkową

Decyzja pożyczkowa najczęściej wydawana jest w krótkim czasie – w przeciągu kilkunastu minut do godziny, ale zdarza się, że rozpatrywanie wniosku może trwać dłużej. Informacje o decyzji na ogół przekazywane są przez SMS lub na adres e-mailowy.

Podpisanie umowy pożyczkowej

Jeśli decyzja pożyczkowa okazała się być pozytywna, wtedy może nastąpić następny etap, czyli podpisanie umowy pożyczkowej. Najczęściej jest ona zatwierdzana on-line albo przez kuriera, ale także może odbyć się to przez czek GIRO.

Wypłata pożyczki

Gdy podpisana umowa pożyczki dociera do pożyczkodawcy, wypłata pożyczki najczęściej następuje od razu. Pieniądze przekazywane są na konto bankowe albo w przypadku czeku GIRO są one od razu gotowe do odbioru w placówce pocztowej.

Podsumowanie

Pożyczki firmowe on-line to sprawdzony wybór dla nowych i mających większe doświadczenie przedsiębiorców. Dzięki nim można uzyskać środki na sfinansowanie każdego wydatku – szybko i wygodnie, bo bez wychodzenia do placówki banku lub pozabankowej firmy pożyczkowej!