Artykuł sponsorowany – jak wykorzystać go w biznesie?

Artykuł sponsorowany – jak wykorzystać go w biznesie?

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tak zwanego content marketingu. Jest to odmiana marketingu internetowego, którego głównym celem jest tworzenie i publikowanie wartościowych treści. Wśród nich znajdują się również artykuły sponsorowane.

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tak zwanego content marketingu. Jest to odmiana marketingu internetowego, którego głównym celem jest tworzenie i publikowanie wartościowych treści. Wśród nich znajdują się również artykuły sponsorowane. W jaki sposób można wykorzystać je jako promocja biznesu?

Reklama w internecie może mieć różne odmiany – spotykamy się między innymi z boksami z tekstami, możemy także zobaczyć grafiki na różnych stronach zachęcające nas do zakupu. Otrzymujemy e-maile z przekazem reklamowym. Warto jednak wskazać, że reklama może mieć też jeszcze jedną odmianę, a mianowicie może ona mieć postać artykułu reklamowego.

W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani z każdej strony różnymi informacjami, wobec tego nie przykładamy od nich aż tak dużej uwagi. Staramy się przede wszystkim selekcjonować te, które będą dla nas najbardziej interesujące, przydatne, dzięki którym będziemy mogli coś uzyskać.

Czy w związku z tym promowanie się z wykorzystaniem artykułów sponsorowanych naprawdę jest tak dobrym pomysłem?

Czym jest artykuł sponsorowany?

Pod pojęciem artykułu sponsorowanego kryje się tekst, którego głównym zadaniem jest promocja konkretnej firmy, marki, produktu czy usługi. Artykuł ten przekazuje wartościowe informacje, ale wplata w treść także przekaz reklamowy – może mieć on postać słowa kluczowego, linku czy też opisu konkretnej oferty danej firmy.

Artykuły sponsorowane nie są jednak całkowicie poświęcone reklamie – stanowi ona dodatek, dlatego też najczęściej podejmują one interesujące, praktyczne, pomocne tematy, na przykład mają postać poradników. W związku z tym czytelnik może nie tylko dowiedzieć się czegoś ciekawego, ale także przy okazji może również zaznajomić go z reklamą.

Artykuły sponsorowane publikowane są głównie na stronach informacyjnych, na przykład lokalnych czy ogólnopolskich, w serwisach branżowych, ale również na licznych blogach, w mediach społecznościowych i na wielu innych stronach internetowych.

W content marketingu artykuły sponsorowane mają bardzo duże znaczenie – content marketing, czyli tak zwany marketing treści służy do tego, aby przekazywać klientom wartościowe informacje, więc artykuł sponsorowany w tej kwestii jest bardzo dobrym wyborem. Warto przy tym zaznaczyć, że jest on również wszechstronny, ponieważ pozwala na zbudowanie interesującego komunikatu niemalże na każdy temat. Ponadto artykuły sponsorowane mogą być również elementem prowadzenia kampanii SEO – marketingu w wyszukiwarce internetowej.

Jak promować firmę z artykułami sponsorowanymi?

Prowadzenie promocji firmy z użyciem artykułów sponsorowanych nie jest skomplikowane. W tym celu warto przede wszystkim skontaktować się z agencjami interaktywnymi, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług w tym zakresie.

Pracownicy agencji będą mogli wówczas opracować odpowiednią strategię promocji dla firmy, a następnie wdrożyć ją. Dzięki współpracy z innymi specjalistami, między innymi w ramach copywritingu, czyli tworzenia tekstów reklamowych, mogą zaoferować swoim klientom pełne i fachowe wsparcie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.