Pożyczki przez internet

Pożyczki przez internet

Twoja firma ma różne wydatki i czasami nie wystarcza ci pieniędzy, aby pokryć je wszystkie bez narażenia swojej płynności finansowej na szwank? W takim przypadku warto zacząć rozglądać się za dobrą pożyczką. Gdy potrzebna jest szybka gotówka, warto sprawdz...

Twoja firma ma różne wydatki i czasami nie wystarcza ci pieniędzy, aby pokryć je wszystkie bez narażenia swojej płynności finansowej na szwank? W takim przypadku warto zacząć rozglądać się za dobrą pożyczką. Gdy potrzebna jest szybka gotówka, warto sprawdzić pożyczki firmowe przez internet. Dzięki nim możemy otrzymać wsparcie bez wychodzenia z biura lub z domu!

Wygodna i szybka pożyczka, która dostępna jest wtedy, gdy pojawia się potrzeba dodatkowej gotówki. Taka, którą można wziąć nawet bez odwiedzania placówki. Ponadto niedroga i dostępna na dogodnych warunkach. Właśnie taka powinna być idealna pożyczka przez internet dla przedsiębiorcy.

Bankowo czy pozabankowo?

Pożyczka pozabankowa dla firmy to oferta dostępna zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Pożyczki on-line dostępne są zasadniczo dla każdego przedsiębiorcy, niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że do ich uzyskania musimy spełnić określone warunki.

Pożyczki przez internet oferowane przez banki skierowane są zarówno do stałych klientów, jak i do nowych, którzy nie mają jeszcze konta w danym banku. Najłatwiej o pieniądze będzie jednak stałym klientom, ponieważ wystarczy tylko zalogować się na swoje konto w banku i wypełnić formularz on-line. Nie ma potrzeby dostarczania dodatkowych dokumentów, ponieważ bank analizuje zdolność kredytową klienta na podstawie jego historii wpływów i wydatków z konta.

Osoby chcące skorzystać z pożyczek on-line w innym banku niż to, w którym mają obecnie konto, najczęściej mogą złożyć wniosek on-line, ale w większości przypadków konieczne jest udanie się do placówki.

Z kolei pożyczki pozabankowe możemy wziąć całkowicie on-line – bez wychodzenia ze swojego biura czy domu. Wniosek składamy on-line, a następnie przechodzimy proces weryfikacji. Polega on na wykonaniu przelewu z konta bankowego. Niektóre firmy pozabankowe stosują też inną metodę weryfikacji przez czek Giro. Po rozpatrzeniu wniosku kredytowego możemy otrzymać pieniądze nawet tego samego dnia lub w ciągu najbliższych dni.

Jakie wymogi musimy spełnić, aby otrzymać pożyczkę on-line?

Generalnie pożyczki przez internet skierowane do firm są dostępne na łatwych do spełnienia warunkach, z minimalnymi formalnościami. Musimy jednak pamiętać o tym, że przekłada się to również na niższy limit pożyczki – zwykle to kwota do około 10 000 złotych bez konieczności dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów księgowych i innych potrzebnych do zbadania zdolności kredytowej.

Nie zapominajmy również o tym, że w przypadku pożyczek on-line bardzo duże znaczenie ma pozytywna historia kredytowa. Jest ona zapisywana w bazach BIK oraz BIG takich jak Krajowy Rejestr Długów (KRD), InfoMonitor oraz ERIF. Gdy przedsiębiorca znajdzie się jako dłużnik na jednej z tych list, wtedy może otrzymać negatywną odpowiedź na swój wniosek o pożyczkę firmową.

Zatem wtedy, gdy firma potrzebuje dodatkowych pieniędzy, pożyczka firmowa przez internet to naprawdę dobry wybór – można wnioskować o nią w wolnym momencie, a środki będą dostępne na koncie nawet tego samego dnia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.