Jak dobrać właściwego partnera do biznesu?

Jak dobrać właściwego partnera do biznesu?

Od współpracy z odpowiednim partnerem biznesowym może zależeć w znacznym stopniu biznesowy sukces. Jednocześnie znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego wcale nie jest łatwe co wynika z konieczności dopasowania się osób prowadzących wspólne działania...

Od współpracy z odpowiednim partnerem biznesowym może zależeć w znacznym stopniu biznesowy sukces. Jednocześnie znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego wcale nie jest łatwe co wynika z konieczności dopasowania się osób prowadzących wspólne działania w biznesie. Do współprowadzenia firmy niezbędne jest szukanie osób, które posiadają odpowiednie cechy.

Jedną z najważniejszych cech, które powinien posiadać każdy partner biznesowy jest uczciwość. Brak uczciwości może prowadzić do poważnych problemów zarówno firmy jak też współprowadzących daną organizację. Gdy szuka się uczciwych partnerów warto między innymi brać pod uwagę relacje danej osoby z członkami rodziny czy też podejście do etyki zawodowej. Oczywiście nie zawsze jest to wskazówką, że dana osoba będzie również uczciwa w ramach relacji biznesowej, ale uczciwość w realizowaniu poprzednich biznesów czy dobre relacje z otoczeniem są ważną wskazówką przy szukaniu odpowiedniego partnera biznesowego.

Odpowiednie dopasowanie charakterów

Skuteczne współprowadzenie biznesu wymaga odpowiedniego dopasowania charakterów partnerów biznesowych. Najczęściej bardzo trudno będzie współpracować dwóm osobom o zupełnie odmiennym podejściu do czasu poświęcanego biznesowi. Jeśli jeden ze współpartnerów biznesowych nie ma właściwego podejścia do prowadzenia wspólnego biznesu bardzo szybko może dochodzić do niesnasek. Jednocześnie dopasowanie charakterologiczne partnerów biznesowych to między innymi podejście do rozwiązywania problemów czy sporów. Odmienne podejście do rozwiązywania problemów może prowadzić do kłótni, które uniemożliwią podejmowanie właściwych decyzji. Umiejętności kontrolowania emocji jest jedną z ważnych wskazówek dotyczących tego czy dana osoba nadaje się do prowadzenia biznesu.

Kompetencje i finanse

Bardzo ważne przy realizowaniu współpracy biznesowej jest również posiadane stabilnej sytuacji finansowej przez wszystkich partnerów biznesowych. Problemy finansowe czy brak stabilnej sytuacji biznesowej nie jest najlepsze gdy chce się zaczynać biznes. Bardzo łatwo może dochodzić również do problemów gdy jeden z partnerów biznesowych ma niestabilną sytuację finansową.

Kompetencje partnerów biznesowych powinny się dopełniać. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż pozwala na uzupełnienie się w realizowaniu określonych celów. Jeśli jeden z partnerów biznesowych posiada kompetencje w zakresie technicznych spraw prowadzenia danej działalności gospodarczej a drugi partner posiada kompetencje marketingowe bardzo często pozwala to na stworzenie biznesu, który odniesie sukces. Jednocześnie przy prowadzeniu działalności partnerzy biznesowi o różnych kompetencjach mogą zajmować się swoimi dziedzinami a także uzupełniać się w kontekście podejmowania decyzji w poszczególnych działaniach na rynku. Odmienne kompetencje pozwalają również na ograniczenie konieczności korzystania z zewnętrznych usług realizowanych przez specjalistów. Szczególnie na początku prowadzenie biznesu taka sytuacja może być znacznie bardziej korzystna również pod kątem finansowym.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.