Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki ratalnej dla firm?

Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki ratalnej dla firm?
Na co uważać przy zaciąganiu pożyczki ratalnej dla firm?

Firmy pożyczkowe mają szeroką gamę propozycji dla swoich klientów. Do pożyczania pieniędzy zachęcają nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorców. Zanim jednak skusimy się na jedną z ofert, powinniśmy dobrze zapoznać się z jej szczegółami.

Aktualnie dużym zainteresowaniem wśród pożyczek pozabankowych dla biznesu cieszą się pożyczki ratalne. Przypominają one pożyczki gotówkowe oferowane przez banki – zaciągamy określoną sumę, a spłata odbywa się comiesięcznie płatnych ratach. To atrakcyjna alternatywa dla chwilówek, ponieważ możemy wówczas zaciągnąć wyższą sumę, której spłata będzie rozciągnięta na dłuższy okres. W ten sposób raty nie będą poważnym zagrożeniem dla budżetu firmy, nawet tej, która dopiero rozpoczęła swoją działalność.

Jak znaleźć dobrą firmę pożyczkową?

Podstawą jest znalezienie godnej zaufania firmy pożyczkowej. W Polsce działa ich bardzo wiele, ale nie każda z nich jest szerszej znana. Zdarza się też, że firma pożyczkowa jest nastawiona na oszustwa. Jak unikać takich ofert? Przed wszystkim warto sprawdzać opinie, które możemy już teraz znaleźć przez internet. Wyszukamy je na portalach pożyczkowych, forach, w porównywarkach czy rankingach.

Gdy opinie są pozytywne, a na stronie firmy znajdziemy wszystkie potrzebne dane, w tym jej dane adresowe, NIP, REGON, KRS, wtedy możemy złożyć wniosek. W przeciwnym przypadku warto poszukać innej propozycji. Uważajmy też na te pożyczki, które wymagają przesłania opłaty w celu rozpatrzenia wniosku, a także na te firmy, które nie mają swojej siedziby czy oddziału w Polsce.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla firmy?

Drugą kwestią jest wybranie odpowiedniej pożyczki dla firm, która będzie dopasowana pod każdym względem. Warto pamiętać o tym, że nie powinniśmy decydować się na pożyczkę na raty, gdy nie będziemy w stanie spłacić zadłużenia – to prosta droga do windykacji długu, a nawet do zasądzenia zajęcia komorniczego. Gdy chcemy zminimalizować ryzyko, powinniśmy rozłożyć pożyczkę na jak najwięcej rat – wtedy każda z nich będzie niska, co pozwoli na łatwiejszą spłatę, także w razie wystąpienia problemów finansowych.

Aktualnie na stronach internetowych firm pożyczkowych możemy korzystać ze specjalnych kalkulatorów pożyczkowych. Z ich użyciem możemy bardzo łatwo wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Od razu zobaczymy także koszty związane z zaciągnięciem pożyczki.

Zapraszamy do wzięcia pożyczki dla firm w Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli szukasz bezpiecznej, wygodnej i szybkiej pożyczki dla firmy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w Aasa Dla Biznesu. To pożyczka ratalna, którą można zaciągnąć na kwotę do 10 000 złotych oraz z okresem spłaty wynoszącym do 24 miesięcy. W ten sposób pożyczkobiorca może łatwo dobrać najlepsze parametry i obliczyć koszty pożyczkowe w kalkulatorze zaprezentowanym na naszej stronie głównej.

Do uzyskania pożyczki nie wymagamy dokumentów rejestracyjnych firmy, bankowych oraz księgowych, a także poręczeń i zabezpieczeń. Pożyczka ratalna Aasa Dla Biznesu także dostępna jest dla nowych firm – od pierwszego dnia działalności. Zapraszamy!