Gdzie pożyczki biorą duże firmy, a gdzie te małe?

Gdzie pożyczki biorą duże firmy, a gdzie te małe?

Pieniądze do działalności potrzebne są zarówno małym, jak i dużym firmom. Gdy nie można finansować jej z wykorzystaniem posiadanych środków, rozwiązaniem są pożyczki. Aktualnie możemy wnioskować o nie zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych.

Duże firmy najczęściej nie mają trudności z finansowaniem swojej działalności. Nie oznacza to jednak wcale, że nie mogą być narażone na przejściowe problemy z płynnością finansową. Zdarza się to między innymi wskutek sezonowych przestojów, problemów z odzyskaniem środków od kontrahentów i klientów, kontroli urzędowych, które blokują środki na koncie, aby wspomnieć o niektórych przyczynach.

Z kolei małe firmy są już bardziej narażone na problemy finansowe. Wystarczy zapoznać się ze statystykami CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Liczna zarejestrowanych działalności jest zwykle dwa razy wyższa od zamkniętych. Dotyczy to głównie mikro i małych firm – nie wszystkie z nich przechodzą suchą stopą przez pierwszy rok działalności. Wystarczy tylko niewypłacalność kluczowego kontrahenta albo klienta, aby przedsiębiorca mógł popaść w poważne tarapaty finansowe.

Gdzie firmy zaciągają pożyczki?

Aktualnie pożyczki proponują nie tylko banki, ale również firmy pozabankowe, jak wspomnieliśmy na wstępie. Oferta jest bardzo zróżnicowana. Dzisiaj możemy otrzymać pożyczkę nie tylko jako firma z długim stażem w branży, ale również jako nowa działalność.

Najczęściej wybierane pożyczki dla dużych firm to pożyczki bankowe. Duże firmy działają w branży najczęściej już od lat, co powoduje, że banki patrzą na nie bardziej łaskawym okiem. Do wyboru są wówczas pożyczki gotówkowe na bieżącą działalność, linie kredytowe w rachunku bankowym, również kredyty celowe, na przykład inwestycyjne, a także karty kredytowe. Duże firmy mogą liczyć na pożyczki nawet do kilku milionów złotych w zależności od zdolności kredytowej.

Sytuacja wygląda jednak inaczej wtedy, gdy chodzi o pożyczki dla firm mniejszych, szczególnie tych, które dopiero rozpoczynają działanie. Wówczas nie mogą one liczyć na tak wysokie sumy jak firmy duże, które mają dłuższy staż. Banki są wówczas ostrożne i uważają, aby nie przekazać środków niepewnym klientom. Możemy być poproszeni wtedy o dostarczenie biznesplanu, przedstawienie zabezpieczeń. Z kolei bardziej dogodne warunki oferują firmy pożyczkowe – w tym przypadku pożyczkę możemy dostać bez zbędnych formalności, także od pierwszego dnia działalności.

Aasa Dla Biznesu – pożyczka dla małych i dla dużych firm

W Aasa Dla Biznesu przygotowaliśmy internetową pożyczkę ratalną dla każdej firmy, która spełni nasze podstawowe wymagania – trzeba tylko przedstawić dowód osobisty, wypisać prawidłowo wiosek oraz nie mieć żadnych zadłużeń odnotowanych w bazach BIG. Nie wymagamy od klientów dostarczania dokumentów rejestracyjnych, bankowych czy księgowych, poręczeń i zabezpieczeń. Oferujemy także pożyczki od pierwszego dnia działalności.

Zapraszamy do bliższego sprawdzenia naszej pożyczki ratalnej dla biznesu!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.