Tanie konto bankowe dla firmy

Tanie konto bankowe dla firmy
Tanie konto bankowe dla firmy

Planujesz założyć firmę? Nie zapominaj o otwarciu firmowego konta bankowego. A może już teraz prowadzisz działalność, ale twoje konto kosztuje za dużo? W takim przypadku też warto rozejrzeć się za tańszą ofertą. Sprawdź razem z nami, na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu taniego konta bankowego dla firmy.

Firmowe konto bankowe powinno być przede wszystkim wygodne w używaniu, a przy tym niedrogie. To szczególnie w przypadku nowych firm, które nie mogą przeznaczyć na prowadzenie konta i inne wydatki zbyt dużo pieniędzy. Gdy nie wybierzemy odpowiedniego konta i nie zagłębimy się w szczegóły dotyczące kosztów, możemy narazić się na koszty wynoszące nawet powyżej 100 złotych miesięcznie!

Banki oferują swoim klientom różne konta firmowe – przede wszystkim różnią się one pomiędzy sobą kosztami, między innymi ceną prowadzenia konta, ceną przelewów, korzystaniem z kart bankowych i wypłat z bankomatów. Powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na funkcjonalność konta bankowego – gdzie możemy wypłacić pieniądze, czy możemy płacić kartą on-line, czy możemy korzystać z różnych produktów przez internet, na przykład założyć lokatę czy wziąć pożyczkę.

Czy istnieją darmowe konta bankowe?

Wielu przedsiębiorców poszukuje darmowych kont bankowych – czy jednak są one jeszcze dostępne? Tak, możemy je znaleźć, ale powinniśmy pamiętać o tym, że w celu skorzystania z konta za darmo musimy często spełnić dodatkowe wymagania.

Najczęściej za założenie konta bankowego nie zapłacimy ani grosza. Także za wydanie karty do konta nie będziemy musieli w ogóle płacić. Opłaty mogą pojawić się w przypadku korzystania z kart oraz przelewów.

Najczęściej przelewy standardowe nie są płatne, ale opłaty mogą pojawić się w przypadku przelewów do ZUS oraz Urzędu Skarbowego – nie dotyczy to jednak każdego banku. Musimy jednak zwrócić uwagę, czy bank nie limituje liczby przelewów darmowych. Przykładowo, firma będzie mogła wykonać tylko 10 przelewów zewnętrznych za darmo, przy czym do puli nie wlicza się przelewów do US i ZUS.

Korzystanie z kart bankowych do konta firmowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dodatkowe koszty mogą pojawić się również w związku z korzystaniem z kartą. Wydanie karty na ogół nie jest związane z żadnymi kosztami. Bank może jednak naliczać je wtedy, gdy nie spełnimy jego wymogów związanych z limitem wysokości transakcji.

Zwykle za korzystanie z karty nie zapłacimy wtedy, gdy wykonamy płatności bezgotówkowych na wyznaczoną kwotę, na przykład 500 złotych. Inne banki również stosują limit dotyczący liczy transakcji, na przykład dopiero przy 5 transakcjach kartą będzie ona darmowa. Zwróćmy też uwagę na wypłaty z bankomatu – bank może naliczać dodatkowe opłaty za każdą wypłatę.

Jak wybrać konto bankowe bez opłat szybko i wygodnie?

Gdy nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź oferty dostępne w różnych serwisach internetowych porównujących produkty bankowe i pozabankowe. Dzięki nim można dokładnie zapoznać się z różnymi propozycjami i porównać koszty jak na dłoni. W ten sposób wyselekcjonowanie odpowiedniego konta bankowego nie będzie dla nas żadnym problemem.