Czy możliwa jest pożyczka dla przedsiębiorców bez dokumentów?

Czy możliwa jest pożyczka dla przedsiębiorców bez dokumentów?

Obecnie coraz popularniejsze są pożyczki udzielane bez skomplikowanych formalności. Banki i firmy pożyczkowe prześcigają się w oferowaniu pożyczek, które możemy dostać bez czekania, nawet tylko na dowód. Z takiej oferty mogą korzystać też przedsiębiorcy.

Pożyczki oferowane dla firm pozwalają na sfinansowanie praktycznie każdego wydatku, począwszy od zakupienia wyposażenia na stanowiska pracy, poprzez opłacenie reklamy, a skończywszy na opłaceniu kosztów codziennej działalności. Pożyczka, w przeciwieństwie do kredytu, nie jest celowa, dlatego pieniądze uzyskane dzięki niej możemy wydać na każdy cel.

Aby pożyczkę otrzymać, musimy spełnić określone wymagania. W przypadku banków i firm pożyczkowych są one jednak nieco inne. Banki najczęściej wymagają od swoich klientów, szczególnie tych nowych, szeregu dokumentów. Z kolei firmy pożyczkowe proponują głównie pożyczki bez złożonych formalności, dlatego możemy otrzymać je szybciej i wygodniej niż te bankowe.

Jaką pożyczkę otrzymamy bez dokumentów?

Przede wszystkim dostępne są pożyczki gotówkowe na niższe sumy. Gdy jako nowy klient będziemy chcieli pożyczyć pieniądze od banku albo firmy pożyczkowej, wówczas maksymalna kwota to około 10 000 złotych. Wynika to przede wszystkim z większego ryzyka dla pożyczkodawcy, który nie dysponuje wszystkimi dokumentami do potwierdzenia zdolności kredytowej klienta. Wobec tego pożyczka dla przedsiębiorców bez dokumentów opiewa na niższe kwoty.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jesteśmy stałym klientem banku i mamy w nim konto firmowe od dłuższego czasu. Wówczas bank na podstawie operacji na koncie może obliczyć zdolność kredytową i zaproponować wyższą pożyczkę. Jednak to opcja przeznaczona dla przedsiębiorców z dłuższym stażem – nie skorzystają z niej nowe firmy, które dopiero rozpoczęły działalność.

Gdy interesuje nas wyższa suma, będziemy musieli albo przedstawić bankowi odpowiednie dokumenty, albo zdecydować się na pożyczkę z poręczeniem albo zabezpieczeniem takim jak weksel in blanco, hipoteka.

Gdzie po dobrą pożyczkę bez dokumentów?

Jeżeli twoja firma potrzebuje szybkiej pożyczki bez zbędnych dokumentów, w takim przypadku warto sprawdzić na początku oferty pozabankowe. W Aasa Dla Biznesu mamy dla naszych klientów specjalną pożyczkę ratalną do 10 000 złotych, którą możemy rozłożyć na 24 comiesięczne raty. To powoduje, że spłata zadłużenia nie jest tak trudna, jak w przypadku chwilówek czy innych pożyczek krótkoterminowych, gdy rata może być zbyt wysoka jak na możliwości finansowe firmy, szczególnie tej nowej.

W Aasa nie wymagamy od naszych klientów dokumentów rejestracyjnych firmy, a także dokumentów bankowych i księgowych. Dzięki temu można u nas otrzymać łatwą pożyczkę na oświadczenie – bez wychodzenia z firmy. To powoduje, że uzyskanie pożyczki na dowolny wydatek jest szybkie, proste i wygodne, a ponadto bezpieczne. Twoja firma nigdy nie pozostanie bez właściwego wsparcia finansowego. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.