Ulotki – czy warto je zamówić?

Ulotki – czy warto je zamówić?

Wielu z nas po prostu nie przepada za ulotkami. W związku z tym często w toku prowadzenia własnej firmy pojawia się pytanie – czy tak naprawdę warto inwestować w ulotki, które mogą denerwować również naszych klientów?

Ulotka reklamowa może mieć różne postaci – ma jednak jedną funkcję, a mianowicie jej celem jest przekazanie informacji o ofercie danej firmy. Ulotki najczęściej kojarzymy z karteczkami rozdawanymi na ulicach i w związku z tym przez wielu uznawane są one za przeżytek, ponieważ informacje możemy znaleźć obecnie przez internet.

Jednak tak naprawdę nadal ulotki mogą być wartościowym i opłacalnym sposobem na reklamę. Musimy jednak pamiętać, że konieczne jest wykorzystanie ulotek w taki sposób, aby przyniosły nam on jak najwięcej zysków.

Jak wykorzystywać ulotki reklamowe?

Jak już wspomnieliśmy, ulotki reklamowe możemy między innymi rozdawać na popularnych deptakach, ale musimy liczyć się z tym, że taka metoda promocji może być dla nas dość droga i jednocześnie mało efektywna. Dystrybucja takich materiałów reklamowych powinna być dla nas jak najbardziej opłacalna, aby ulotka nie znalazła się od razu w koszu na śmieci.

Wobec tego ulotki powinniśmy rozdawać w taki sposób, aby klienci naprawdę mogli z nich skorzystać. Przykładowe zastosowanie ulotek to: dołączanie ich do zakupów, także w sklepach internetowych, wystawienie ich w biurze lub w sklepie czy innym punkcie firmy, aby były ogólnodostępne dla klientów, pozostawienie ich w miejscu, w którym mogą wzbudzić zainteresowanie, na przykład zaznajomionym sklepie lub innym punkcie.

Oczywiście, warto pamiętać o tym, że ulotki reklamowe nie sprawdzą się w każdym przypadku – najwięcej zyskamy wtedy, gdy reklamujemy firmy działające lokalnie, dowożące produkty do klientów, gdy oferujemy produkty, które czy usługi, które mogłyby zainteresować jak najwięcej osób.

Jakie ulotki reklamowe zamówić?

Drukarnie mogą wykonać dla nas różnego rodzaju ulotki reklamowe, które różnią się pomiędzy sobą swoim formatem, wielkością i wyglądem. Mogą być to zarówno najtańsze ulotki czarno-białe, ale też bardziej luksusowe kartoniki, które będą posiadały uszlachetnioną nawierzchnię i będą w atrakcyjny sposób prezentowały ofertę firmy.

Najlepiej, aby ulotka świadczyła dobrze o naszej firmie, czyli powinna być wykonana estetycznie i z użyciem dobrych materiałów. Gdy zależy nam na lepszym wizerunku naszej firmy, nie warto oszczędzać na ulotkach, ale wybrać takie, które będą mogły działać swoim wyglądem na naszą korzyść. Wtedy klient będzie traktował naszą firmę jako bardziej ekskluzywną, godną zaufania, co będzie przekładało się również na naszą popularność w biznesie. Warto wiec potraktować takie ulotki właśnie jako formę inwestycji.

Dzisiaj ulotki reklamowe możemy zamówić nie tylko bezpośrednio w agencjach reklamowych, które wykonają dla nas też projekt, ale również w drukarniach. Wiele z nich zatrudnia własnych grafików, dlatego mogą przygotować dla nas projekt ulotki. Gdy mamy jakiś pomysł, warto spróbować rozrysować ulotkę lub znaleźć podobną w sieci.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.