Czy warto korzystać z usług wirtualnego biura?

Czy warto korzystać z usług wirtualnego biura?
Czy warto korzystać z usług wirtualnego biura?

Wirtualne biura działają również w Polsce i obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych. Co mogą zaoferować nam wirtualne biura? Kiedy warto skorzystać z ich pomocy?

Pomysł założenia pierwszego wirtualnego biura pojawił się już ponad 20 lat temu, w 1994 roku. Wymyślił je Ralph Gregory, który chciał stworzyć miejsce pomagające podmiotom gospodarczym w działaniu. W związku z tym przeprowadził on obserwacje, które pokazały mu, że większość firm tak naprawdę nie potrzebuje swojego biura do działania.

Właśnie takie badanie stało się podstawą do założenia pierwszego wirtualnego biura i już w 1995 roku pojawili się w nim pierwsi klienci.

Czym dokładnie jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro czy też e-biuro jest usługą polegającą na outsourcingu obsługi biurowej. Nie wymaga jednocześnie fizycznej obecności firmy w danym miejscu.

Biura tego rodzaju oferują swoim klientom szeroką gamę usług, co pozwala im na zmniejszenie kosztów działalności już na pierwszym jej etapie. Firma nie musi wówczas zatrudniać pracowników biurowych, nie musi płacić za wynajem przestrzeni. Co więcej, przedsiębiorca nie musi również wcale rejestrować działalności w swoim domu, ponieważ może uzyskać prestiżowy adres wirtualnego biura – zwykle znajdują się one w reprezentacyjnych punktach dużych miast.

W wirtualnych biurach możemy skorzystać z szerokiej gamy usług przeznaczonych dla biznesu. Możemy dopasować je indywidualnie do potrzeb naszej działalności gospodarczej.

Oferta wirtualnych biur to między innymi:

udostępnienie adresu do rejestracji działalności

indywidualne numery telefoniczne

obsługa prawna i księgowa

skrytka pocztowa

odbiór i przesyłanie korespondencji

odbiór telefonów i faksów

odbiór i obsługę skrzynki mailowej

przechowywanie dokumentów

rejestracja podmiotów gospodarczych w KRS, US, ZUS, GUS

tworzenie biznesplanów

wsparcie księgowe, prawne, informatyczne

wsparcie doradcze w różnych obszarach

wynajem biurek

wynajem sal na spotkania biznesowe

wyrabianie pieczątek, wizytówek i innych

założenie rachunku firmowego

Najczęściej wirtualne biura oferują swoim klientom obsługę w formie pakietów, które obejmują określone usługi i kosztują już od kilkudziesięciu złotych. Możemy wobec tego wybrać taki wariant, który będzie odpowiadał nam najbardziej.

Główne korzyści wynikające z korzystania z wirtualnego biura:

zmniejszenie kosztów utrzymania biura

obniżenie kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników do obsługi biura

dostęp do nowoczesnego wyposażenia biurowego

elastyczność lokalizacji

prestiżowy adres dla przedsiębiorstwa

przestrzeń coworkingowa oraz sale konferencyjne i szkoleniowe

większy prestiż firmy

profesjonalna obsługa

anonimowość danych

dodatkowe usługi administracyjne

Wobec tego wirtualne biuro to interesująca propozycja przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać adres do działalności, a także utrzymać dostęp do dodatkowych usług. Firma może korzystać z obsługi wirtualnego biura w bardzo atrakcyjnych cenach i tym samym może zmniejszyć swoje koszty.