Dlaczego warto zainwestować w reklamę w social media?

Dlaczego warto zainwestować w reklamę w social media?
Dlaczego warto zainwestować w reklamę w social media?

Media społecznościowe, czyli social media pełnią obecnie coraz większą rolę – nie tylko ułatwiają komunikację między poszczególnymi użytkownikami, ale również dają szeroką gamę narzędzi marketingowych firmom. Dlaczego warto zainwestować w reklamę na Facebooku i w innych mediach społecznościowych?

Szacuje się, że konto na Facebooku ma na całym świecie ponad 1,5 miliarda osób. W Polsce to także kilkadziesiąt milionów i czasami trudniej jest znaleźć osobę, która takiego konta nie ma niż takiej, która jest posiada. Wobec tego nawet mała firma, która dopiero zaczyna swoją działalność, powinna zainteresować się reklamą w social media.

Facebook, ponieważ to właśnie to medium społecznościowe jest najbardziej popularne, pozwala przedsiębiorcom na korzystnie z różnych form i narzędzi reklamowych. Możemy zdecydować się na założenie profilu firmy bez żadnych dodatkowych opłat, ale możemy też skorzystać z oferowanych przez Facebook sposobów promocji, które uwzględniają grupy docelowe i pozwalają na skierowanie reklamy dokładnie do tych osób, które będą najbardziej zainteresowane.

Korzyści wynikające z reklamy w mediach społecznościowych:

- wysoka skuteczność promocji

- budowanie świadomości marki

- większe zaufanie klientów

- możliwość stworzenia wokół marki aktywnej społeczności

- łatwiejsza interakcja z klientami

- możliwość łatwiejszego załatwiania spraw z klientami

- przystępne ceny promocji

Oczywiście, w związku z tą metodą promocji pojawiają się też zagrożenia. Musimy pamiętać o tym, że nieodpowiednie posługiwanie się tymi mediami może przełożyć się na gorsze wyniki firmy. Przykładowo, gdy przygotujemy reklamę albo wpis, który będzie dyskryminujący, niegrzeczny, możemy na tym stracić nie tylko wizerunkowo, ale też finansowo.

Jak rozpocząć promocję w mediach społecznościowych?

Pierwszym krokiem jest założenie konta w wybranym medium społecznościowym, na przykład na Facebooku. Konto najczęściej zakładamy bez żadnych dodatkowych opłat. Po jego założeniu możemy rozpocząć promocję przez dodawanie wpisów. Firmy najczęściej dzielą się na swoim koncie informacjami o nowościach, promocjach, organizują różne konkursy, ale też publikują śmieszne informacje z obrazkami i filmikami, dzielą się ciekawą wiedzą. Im bardziej atrakcyjny wpis, tym większa szansa, że będzie podany dalej i przyciągnie nowych fanów.

Jednak nie jest to jedyny sposób na dotarcie do klientów. W przypadku Facebooka firmy mogą korzystać ze specjalnej usługi Facebook Ads, która polega na wyświetlaniu informacji użytkownikom w boksach reklamowych. Możemy przy tym określić grupę docelową, na przykład skierować reklamę do kobiet albo mężczyzn, do osób w określonym wieku, mieszkającym w danej lokalizacji, o konkretnych zainteresowaniach. To zwiększa szansę, że reklama wywoła zainteresowanie i odniesie oczekiwany przez nas skutek!

Podsumowując, inwestowanie w media społecznościowe ma dużo zalet. To doskonały wybór dla każdego przedsiębiorcy, dlatego wraz z założeniem firmy i jej strony WWW warto także od razu otworzyć konto na Facebooku i dodatkowo w innych serwisach, na przykład LinkedIn, Instagram, Pinterest, YouTube, Twitter.