Fundusz Mikro – pożyczki dostrojone do potrzeb firmy

Fundusz Mikro – pożyczki dostrojone do potrzeb firmy
Fundusz Mikro – pożyczki dostrojone do potrzeb firmy

Fundusz Mikro zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług dla przedsiębiorców. Oferuje im pożyczki firmowe, a także świadczy usługi prawne oraz windykacyjne. Bazuje na unikatowej formie współpracy ze swoimi klientami, która opiera się o partnerstwo oraz wzajemne zaufanie.

Pożyczki oferowane przez Fundusz Mikro dostępne są dla firm, które nie mogą otrzymać kredytu bankowego i potrzebują finansowania z pominięciem skomplikowanych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to do 200 000 złotych.

O Funduszu Mikro

Fundusz Mikro powstał w 1994 roku z inicjatywy Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości. Podczas swojej ponad 20-letniej działalności stał się jednym z liderów w zakresie mikrofinansowania w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej.

W maju 2012 roku otrzymał pomoc techniczną finansowaną z Unii Europejskiej w ramach projektu JASMINE, a także uzyskał bardzo dobrą ocenę w rankingu Planet Rating. Fundusz Mikro pomagał także przy założeniu Centrum Organizacji Pożyczkowych w Europie Środkowej i Wschodniej (Microfinance Centre – MFC).

Jaką pożyczkę możemy uzyskać w Funduszu Mikro?

W ofercie Funduszu Mikro znajduje się szeroka gama pożyczek opiewających na kwotę do 200 000 złotych.

pożyczka EKSPRESOWA do 10 000 złotych

pożyczka SZYBKA do 30 000 złotych

pożyczka RISK do 100 000 złotych na spłatę ZUS, US

pożyczka BIZNES do 200 000 złotych

pożyczka KONSOLIDACYJNA do 200 000 złotych

pożyczka PROFI do 200 000 złotych

Pożyczki do 30 000 złotych oferowane są bez zabezpieczeń. Pożyczki dla profesjonalistów dostępne są na oświadczenie o dochodach do 165 000 złotych bez dodatkowych zabezpieczeń. Fundusz Mikro zapewnia korzystne oprocentowanie oraz elastycznie podchodzi do potrzeb firm. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów firmy nawet na 60 miesięcy, a długi okres kredytowania pozwala na dopasowanie spłaty do indywidualnych możliwości finansowych kredytobiorcy.

Kto może ubiegać się o pożyczkę w Funduszu Mikro?

Pożyczka oferowana jest przedsiębiorstwom, które nie mogą uzyskać kredytu bankowego, dlatego poszukują innych form finansowania. Możliwe jest uzyskanie pożyczki także w przypadku negatywnej historii kredytowej. Pożyczka jest dostępna dla firm działających od co najmniej 12 miesięcy. Wyróżnia się uproszczonymi procedurami. Pożyczki mogą otrzymać:

jednoosobowa działalność gospodarcza

spółka cywilna

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

spółka kapitałowa

Jak uzyskać pożyczkę w Funduszu Mikro?

Pierwszy etap to złożenie wniosku pożyczkowego przez internet lub telefonicznie. Następnie z klientem kontaktuje się doradca kredytowy Funduszu Mikro. Potem konieczne jest zebranie i przedstawienie dokumentów takich jak kserokopia dowodu osobistego, zaświadczenie z ZUS czy potwierdzenie nieruchomości we własności, gdy wniosek dotyczy pożyczki z zabezpieczeniem.

Decyzję o pożyczce można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku następuje podpisanie umowy i wypłata gotówki. Czas od momentu złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy to zwykle do 24 godzin.