Pożyczki dla firm – ranking pomocny, ale nie zawsze rzetelny

Pożyczki dla firm – ranking pomocny, ale nie zawsze rzetelny

Poszukiwanie dobrej pożyczki firmowej może być pracochłonne. Czasami jednak nie możemy pozwolić sobie na zbyt długie zwlekanie z doborem tej najlepszej lub po prostu nie mamy na to czasu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam różne rankingi pożyczek. Co warto wiedzieć na ich temat?

Uzyskanie pożyczki nie jest dzisiaj trudne. Osoby prywatne, a także firmy mogą korzystać z ofert tego rodzaju również przez internet, więc nie musimy wcale udawać się do placówki, aby załatwić formalności. Jednak spora gama ofert zarówno po stronie banków, jak i firm pożyczkowych nie ułatwia sprawy – wybranie odpowiedniej oferty może być naprawdę bardzo czasochłonne, jeżeli nie chcemy decydować się na propozycję pierwszą z brzegu.

Właśnie dlatego powstały różnego rodzaju serwisy internetowe porównujące pożyczki. Zawierają one najczęściej rankingi pożyczkowe, które prezentują różne oferty, dlatego użytkownicy takich stron mogą wtedy łatwo zapoznać się z różnymi propozycjami bez tracenia cennego czasu. W takich przypadkach, jeśli chodzi o pożyczki dla firm ranking jest bardzo pomocnym narzędziem. Musimy jednak pamiętać o tym, aby rankingom nie ufać bezkrytycznie. Jak powinniśmy z nich korzystać?

Jakie informacje znajdziemy w rankingach pożyczek?

Najczęściej rankingi pożyczkowe publikowane są co miesiąc, dzięki czemu opisują najnowszą ofertę banków i firm pozabankowych. Warto więc zwrócić uwagę, do jakiego okresu odnosi się dany ranking, aby nie korzystać z nieaktualnych już informacji.

Rankingi pożyczkowe najczęściej mają postać tabeli, w której znajdują się kluczowe informacje o ofertach pożyczkowych. Najbardziej pomocne są te rankingi, które prezentują porównanie różnych ofert na podstawie konkretnej pożyczki, na przykład 10 000 złotych na 12 miesięcy. Wtedy możemy zobaczyć, ile w konkretnych bankach i firmach będziemy musieli spłacić, jaka będzie wysokość raty, oprocentowanie i prowizja. To duże udogodnienie, ale pamiętajmy o tym, że informacje te nie zawsze w pełni pokrywają się z rzeczywistością – może się okazać, że koszty i warunki nie będą tak dogodne.

Pamiętajmy również o tym, że rankingi zakładają, że klient spełnia podstawowe wymogi pożyczkowe, na przykład posiada odpowiednią zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową potwierdzoną w bazach typu BIG. W związku z tym nie oznacza to, że pożyczkę otrzymamy zawsze.

Zatem jeżeli chcemy wziąć pożyczkę, rankingi są bardzo pomocne, ale z drugiej strony powinniśmy pamiętać o tym, że zawarte w nich dane mogą nie mieć pokrycia w ofertach banku czy firmy pożyczkowej. Najlepiej wiec zapoznać się z wyselekcjonowanymi ofertami bezpośrednio na stronach internetowych instytucji.

Pożyczka w Aasa Dla Biznesu zawsze udana!

Jeżeli potrzebujesz szybkiej i wygodnej pożyczki dla firmy, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa Dla Biznesu. Dla naszych klientów przygotowaliśmy korzystną propozycję – jest to pożyczka ratalna, która ma maksymalną kwotę do 10 000 złotych. Może być ona przekazana na dowolny cel.

Aby dowiedzieć się o kosztach naszej pożyczki firmowej, zachęcamy do skorzystania ze znajdującego się na stronie głównej kalkulatora. W razie dodatkowych pytań pozostajemy także do dyspozycji.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.