Handel on-line – w co pakować przesyłki?

Handel on-line – w co pakować przesyłki?

Handel w internecie związany jest z koniecznością pakowania wielu przesyłek i nadawania ich do klientów niemalże każdego dnia. Tutaj wielu początkujących przedsiębiorców natyka się na problem – w co pakować produkty, aby mogły bezpiecznie dotrzeć do klientów, a przy tym nie ponosić wysokich kosztów z tym związanych?

Prawidłowe zapakowanie przesyłki ważne jest nie tylko z punktu widzenia zabezpieczenia znajdującego się w środku produkty, aby nie uległ on zniszczeniu podczas transportu. Także może być elementem szerszej polityki firmy oraz może być okazją do poprawy jej wizerunku w oczach konsumentów i opinii publicznej.

Czym jednak tak naprawdę jest dobre pakowanie? W jaki sposób prawidłowo pakować przesyłki i jak dobiera właściwe materiały do pakowania? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Dobre pakowanie – porady, o których warto pamiętać:

  • wybieraj opakowania zapewniające dobrą ochronę dla produktów
  • dobieraj wielkość opakowania do wielkości produktów
  • każdy przedmiot w przesyłce zabezpiecz osobno
  • korzystaj ze specjalnych materiałów amortyzujących
  • nie używaj sznurka – może utrudniać transport, zamiast tego korzystaj z taśm

Musimy pamiętać o tym, że prawidłowe pakowanie ma też znaczenie w przypadku reklamacji produktów, które uległy uszkodzeniu podczas transportu. Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio przedmiotów nadanych do klienta, reklamacja może nie być rozpatrzona na naszą korzyść, dlatego możemy wtedy ponieść stratę.

Wybierz solidne materiały opakowaniowe

Najlepiej produkty pakować w solidne kartony. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy pełną gamę gotowych kartonów wymagających jedynie szybkiego złożenia przed wysłaniem. Są wykonane z wielowarstwowej tektury, która skutecznie chroni produkty przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Oprócz kartonu warto także zdecydować się na dodatkowe materiały wypełniające. Obecnie najczęściej stosuje się folie bąbelkowe, którymi można też owijać produkty, a także materiały takie jak fistaszki styropianowe, które również dobrze amortyzują przesyłki.

Cała paczka jest zabezpieczana mocną taśmą. Niektórzy sprzedający dodatkowo stosują jeszcze folię stretch, niemniej jednak najczęściej nie jest ona wymagana, jeśli został już zastosowany dobrej jakości karton.

W przypadku produktów mniejszych stosuje się również koperty z wypełnieniem bąbelkowym. Nie należy jednak umieszczać w nich przedmiotów kruchych, możliwych do zbicia, z cieczami.

Pakowanie w stylu eko

Coraz więcej firm w trosce o środowisko naturalne, a także jako odpowiedź na oczekiwania klientów decyduje się również na wybór opakowań ekologicznych, czyli zabezpiecza swoje przesyłki z jak najmniejszą ilością tworzyw sztucznych.

Do wyboru mamy specjalne papiery, które dzięki swojej strukturze bardzo dobrze amortyzują i zabezpieczają przedmioty. Do wyboru są również biodegradowalne fistaszki do pakowania wykonane z naturalnych materiałów.

Zastosowanie takich właśnie produktów do pakowania pozwoli na wykreowanie wizerunku firmy jako bardziej ekologicznej, wspierającej działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Jednocześnie warto wskazać, że dobrej jakości eko materiały także równie solidnie zabezpieczają przesyłki.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.