Jak obniżyć koszty reklamy, ale nie zmieniać jej skuteczności?

Jak obniżyć koszty reklamy, ale nie zmieniać jej skuteczności?

Dobra reklama wcale nie musi pociągać za sobą bardzo wysokich wydatków. Co można zrobić wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić na marketingu, ale nie chcemy jednocześnie zmniejszać skuteczności promocji?

Reklama to dźwignia handlu – tak mówi znane powiedzenie. Rzeczywiście, dzięki skutecznej reklamie jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu nowych klientów i zaoferować im własne produkty czy usługi.

Promocja wielu przedsiębiorcom kojarzy się jednak z bardzo wysokimi wydatkami, które trzeba ponosić każdego miesiąca. Tak naprawdę nie musimy jednak wcale ponosić tak sporych obciążeń, ponieważ możemy również skorzystać z reklamy, która jest tania i przy tym skuteczna. Na co warto zwrócić wtedy uwagę?

Wybierz tanią agencję reklamową

Wielu przedsiębiorców promuje się wraz z agencjami reklamowymi, których zadaniem jest projektowanie kampanii reklamowych oraz ich realizacja. Gdy koszty współpracy z agencją nie są niskie, warto zatem poszukać takiej oferty, która będzie mogła zaoferować nam porównywalną skuteczność w bardziej atrakcyjnej cenie.

W tym celu najlepiej przesłać zapytania ofertowe do kilku różnych agencji reklamowych, aby dowiedzieć się, co mogą zaoferować i jakie proponują ceny. Oczywiście, warto także zwrócić uwagę na opinie na temat poszczególnych agencji, aby wybrać taką, której usługi będą na najwyższym poziomie.

Promuj się samodzielnie

Nie trzeba korzystać z usług agencji reklamowej, aby skutecznie się promować. W przypadku wielu firm bardzo dobre efekty daje social media marketing, czyli marketing w mediach społecznościowych, a także promocja przez Google AdWords, czyli kampanie linków sponsorowanych. Samodzielnie można prowadzić też tak zwany content marketing, czyli marketing treści – polega on na publikowaniu wartościowych materiałów, na przykład poradników, artykułów, tworzeniu blogów firmowych.

Te typy działań można prowadzić samodzielnie – bez potrzeby korzystania ze wsparcia z zewnątrz, dlatego nie trzeba ponosić wtedy dodatkowych kosztów. Oczywiście, trzeba będzie poświęcić wtedy swój czas na promocję – warto więc rozważyć tę opcję.

Szukaj niższych cen

W przypadku zamawiania takich materiałów reklamowych jak ulotki, wizytówki, foldery także można zaoszczędzić. Przede wszystkim zacznijmy poszukiwać tańszych ofert – można znaleźć je obecnie także przez internet.

Niższe ceny można uzyskać również wtedy, gdy zamówi się większą ilość konkretnych produktów, na przykład od razu duży nakład wizytówek. Warto porównywać ceny, aby znaleźć takie, które będą najkorzystniejsze.

Ogranicz liczbę metod marketingowych

Aby skutecznie promować swoją firmę, nie trzeba wcale korzystać z wszystkich dostępnych metod marketingowych – można również wybrać tylko kilka, które pozwolą na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez ponoszenia sporych wydatków.

Dobór metod promocji powinien być zależny w tym przypadku od rodzaju firmy oraz jej działalności – inne wybierzemy w przypadku firmy działającej lokalnie i stacjonarnie, inne dla sklepu internetowego, który obsługuje klientów w całym kraju, przesyłając do nich zamówienia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.