Jak reklamować swoją firmę niskim kosztem?

Jak reklamować swoją firmę niskim kosztem?

Reklama jest bardzo istotnym elementem w pozyskiwaniu nowych klientów. Z tego też powodu wszystkie firmy korzystają z tej formy promowania swojej działalności. Na samym początku rozwoju danej działalności nie zawsze jednak mamy duże środki, aby odpowiednio zareklamować swoją firmę. Istnieją jednak sposoby na to, aby zrobić to rzeczywiście niskim kosztem.

 

Dzisiaj na rynku wszelkiego rodzaju usług istnieje bardzo duża konkurencja. Trzeba się więc umieć wyróżnić oraz odpowiednio zareklamować, aby pozyskać jak największą liczbę klientów. Jest to szczególnie istotne na samym początku działalności każdej firmy.

Okazuje się jednak, że nie zawsze mamy odpowiednie środki, gdyż samo założenie firmy może wiele kosztować. Reklamować swojej działalności nie trzeba jednak od razu przy użyciu drogich banerów reklamowych czy też promować się w lokalnej gazecie lub uciekać się do reklamowania swoich produktów w telewizji, aby pozyskać klientów. Istnieją bowiem tańsze i również skuteczne metody promocji.

 

Tanie metody reklamy w Internecie

Internet daje dzisiaj bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o reklamowanie swojej działalności. Trzeba też podkreślić, że można to robić bardzo tanim kosztem. Bardzo wiele firm korzysta chociażby z facebooka. Tam nie ponosząc żadnych kosztów, możemy reklamować swoje produkty. Do tego klienci mogą wpisywać na nasz profil opinie i dowiadywać się o wszelkich promocjach i nowych ofertach.

Oprócz tego w Internecie istnieją także specjalne serwisy przeznaczone do promowania swojej firmy. W takim serwisie możliwe jest umieszczenie wszystkich istotnych informacji na temat naszej firmy. Szukając odpowiedniej usługi, bardzo wiele osób korzysta z pomocy takich stron internetowych, dlatego też obecność na nich jest obowiązkowa, jeżeli prowadzimy jakąś działalność gospodarczą.

Możemy również umieszczać ogłoszenia na portalach, gdzie oferowane są wszelkiego rodzaju usługi wraz z możliwością zrobienia zakupów. Takie strony są bowiem często odwiedzane przez osoby z całego kraju. Bardzo dobrym pomysłem jest także umieszczenie swojej firmy na mapach Google. Nie tylko bowiem klient może łatwo do nas dojechać, ale także przejrzeć wstępne informacje o naszej firmie i zobaczyć zdjęcia.

 

Ulotki w atrakcyjnych cenach

Tanim sposobem na promowanie swojej działalności są także ulotki reklamowe. Sami możemy na komputerze stworzyć projekt albo za niewielką opłatą zlecić wykonanie takiej ulotki firmie zajmującej się tego typu działaniami. Na ulotce powinny się znaleźć wszystkie najistotniejsze informacje o naszej firmie wraz z oferowanymi usługami i zdjęciami.

Wszystko powinno być wykonane w sposób, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Takie ulotki możemy roznieść sami również bez dodatkowych kosztów, umieszczając je w skrzynkach pocztowych czy też w sklepach, na słupach ogłoszeniowych oraz miejscach, gdzie najczęściej przebywają duże grupy ludzi.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że trafią one do szerokiego grona odbiorców. Wydrukowanie chociażby pięciuset sztuk ulotek będzie się wiązało z wydatkiem nieprzekraczającym stu złotych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.