Jak sfinansować rozpoczęcie działalności?

Jak sfinansować rozpoczęcie działalności?

Założenie własnej firmy najczęściej związane jest z koniecznością uzyskania odpowiedniej sumy na prowadzenie działalności. Skąd możemy wziąć potrzebne nam pieniądze? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Oszczędzanie

To zdecydowanie najlepszy wybór, ponieważ nie musimy nigdzie się zapożyczać i pieniądze możemy wydać tak, jak chcemy. Oczywiście, nie każdy z nas ma oszczędności lub ma sposoby na to, aby je zgromadzić, na przykład ze względu na brak pracy. Dlatego ta metoda nie zawsze znajduje zastosowanie. Gdzie jeszcze możemy szukać środków na rozpoczęcie działalności?

Pożyczka od rodziny czy znajomych

Druga propozycja to pożyczka od rodziny albo od znajomych – może być to pożyczka do zwrotu albo bezzwrotna. To także bardzo wygodny sposób na pozyskanie środków naw start i najczęściej nie musimy martwić się odsetkami. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość korzystania z takiej metody finansowania.

Pożyczka w banku

Obecnie wiele banków kusi pożyczkami dla nowych przedsiębiorców. Możemy otrzymać wtedy pieniądze w niewysokiej sumie, na przykład do 10 000 złotych, ale na pewno będą one bardzo pomocne. Oczywiście, pożyczkę oddajemy już z wszystkimi kosztami, czyli to dość droga opcja.

Pożyczka pozabankowa

Po pieniądze możemy zgłosić się również do pozabankowych firm pożyczkowych. W tym przypadku wymogi są najczęściej jeszcze bardziej dogodne dla nowych firm. Często wystarczy tylko przedstawienie dokumentów rejestracyjnych i brak zadłużeń odnotowanych w bazach takich jak BIG.

Dotacje

Po dotacje na rozpoczęcie działalności możemy zwrócić się do Urzędu Pracy, możemy też otrzymać je w ramach programów z Unii Europejskiej. Dotacje są bezzwrotne, gdy spełnimy odpowiednie wymagania, na przykład dotyczące czasu prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety, nie każda firma może z nich skorzystać.

Znalezienie wspólnika

Działalność możemy rozpocząć też ze wspólnikiem, zakładając z nim spółkę cywilną. Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że ze wspólnikiem czy nawet wspólnikami musimy się dogadać, aby nie było żadnych niedomówień oraz problemów w trakcie działalności.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

To oferta przeznaczona nie tylko dla osób tuż po studiach. To najlepszy wybór dla osób chcących założyć własny start-up i potrzebujących pomocy. W Inkubatorach możliwe jest prowadzenie firmy bez rejestracji działalności gospodarczej, z atrakcyjnymi zniżkami oraz możliwością uzyskania dofinansowania – bez zbędnej biurokracji i bez ryzyka.

Konkursy biznesplanów

Wiele banków, gmin, miast czy czasopism biznesowych organizuje także konkursy biznesplanów, które pozwalają na uzyskanie dofinansowani nawet do 100 000 złotych na założenie swojego biznesu. Oczywiście, najwyższe nagrody otrzymują tylko najlepsze biznesplany, które według jury konkursu są najbardziej przyszłościowe.

Aniołowie biznesu

Pomagają w założeniu działalności gospodarczej przez przekazanie swoich środków czy też innych zasobów, na przykład wiedzy. Podobnie jak w konkursie biznesplanów, musimy wyróżnić się ze swoim pomysłem, aby otrzymać taką pomoc.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.