Jak wybrać dobre biuro dla swoje firmy?

Jak wybrać dobre biuro dla swoje firmy?

Znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojej firmy może być nie lada problemem. Przestrzeń ta powinna nie tylko posiadać właściwy metraż, ale również lokalizację, ustawność, udogodnienia. O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach dobrego biura dla swo...

Znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojej firmy może być nie lada problemem. Przestrzeń ta powinna nie tylko posiadać właściwy metraż, ale również lokalizację, ustawność, udogodnienia. O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach dobrego biura dla swojej firmy?

Na początku, zanim zabierzemy się za poszukiwania, powinniśmy poświęcić chwilę na zastanowienie się, czy biuro będzie nam tak naprawdę potrzebne. Wielu przedsiębiorców, szczególnie osób pracujących samodzielnie i mających jednoosobowe działalności, nie wymaga sporego biura.

Własne biuro a coworking

Alternatywą dla biura jest tak zwany coworking, czyli wynajęcie przestrzeni biurowej na godziny. Wtedy, gdy będziemy potrzebowali dostępu do biurka, urządzeń biurowych, będziemy chcieli załatwić sprawy związane z księgowością, będziemy mogli zrobić to właśnie w firmie oferującej usługi coworkingowe.

Coworking to bardzo dobry wybór dla freelancerów oraz osób, które często pracują w terenie. Nie potrzebują wtedy własnego biura, ponieważ wiele spraw załatwiają poza nim lub w domu. Coworking to wobec tego przystępny cenowo sposób na uzyskanie przestrzeni biurowej wraz z pełną gamą pomocnych usług.

Co wybrać wtedy, gdy chcemy mieć własne biuro?

Jeżeli jednak coworking nie jest tym, czego poszukujemy, nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się z ofertami wynajmu przestrzeni biurowej w swoim mieście. Ogłoszenia tego rodzaju możemy znaleźć na portalach ogłoszeniowych – tutaj wybór jest największy. Gdy mamy upatrzone miejsce, na przykład określony biurowiec, możemy również sprawdzić, czy nie ma wolnych miejsc do wynajmu.

Dobre biuro powinno przede wszystkim spełniać wymagania swojego użytkownika czy użytkowników. Tutaj pod uwagę powinniśmy wziąć jego lokalizację, metraż, dostępne udogodnienia, również prestiż.

1. Lokalizacja biura

Najlepiej, aby biuro było łatwo dostępne, aby dojazd do niego nie zajmował nam dużo czasu. Gdy do biura mają także przychodzić klienci, lokalizacja blisko centrum czy z dobrym dojazdem będzie najlepszym wyborem – niestety, przekłada się to na wyższe koszty wynajmu.

2. Metraż biura

Tutaj wszystko zależy już od wynajmującego. Obliczmy, ile przestrzeni potrzebujemy do pracy dla jednej czy kilku osób. Najlepiej, aby biuro nie było zbyt ciasne – więcej przestrzeni to wygodniejsza praca.

3. Udogodnienia

Pod tym punktem znajduje się wiele różnych usług oraz wyposażenia. Sprawdźmy, czy biuro ma własne pomieszczenie kuchenne, czy na piętrze znajduje się tylko jedno, z jakich mediów możemy korzystać w biurze, czy budynek jest monitorowany i chroniony, gdzie znajduje się parking.

4. Prestiż

Gdy chcemy, aby nasza firma działała w prestiżowym punkcie, powinniśmy zwrócić uwagę na adres oraz na sam budynek biurowca. Nowoczesne, eleganckie przestrzenie wpłyną również na to, jak postrzegana jest nasza firma i ukształtują jej dodatni wizerunek.

5. Koszty

Nie zapominajmy też o kosztach – tutaj porównajmy je z naszymi dochodami. Także przeczytajmy umowę, ponieważ biuro wynajmujemy na określony czas. Zerwanie umowy przed terminem może wiązać się z dodatkowymi wydatkami!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.