Jak zamówić wizytówki firmowe?

Jak zamówić wizytówki firmowe?
Jak zamówić wizytówki firmowe?

Zakładasz firmę? Nawet jeżeli ma ona działać głównie w internecie, warto zainwestować w wizytówki. Te małe kartoniki są bardzo pomocne wtedy, gdy chcemy przekazać potencjalnemu klientowi czy kontrahentowi informacje na temat swojego biznesu.

Wizytówka może być zarówno prosta, wręcz minimalistyczna, jak i również może być bardzo kolorowa i niebanalna. Przy jej zamawianiu powinniśmy pamiętać, że wizytówka musi wpisywać się w naszą branżę i pozytywnie świadczyć o naszej firmie.

Dzisiaj poligrafia daje nam pod tym względem niemalże nieograniczone możliwości. Możemy zamówić wizytówki nie tylko na papierze kredytowym, ale też na kartonie, tworzywie PCV, przezroczystym plastiku, a nawet wykonane z metalu. Co więcej, stosuje się różne metody uszlachetnień, na przykład z użyciem folii matowych, błyszczących, lakieru wybiórczego UV, tłoczenia, złocenia, perforacji.

Wizytówka z projektem

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy zamówić wizytówki firmowe, jest wybranie firmy, która może wykonać dla nas kompleksową usługę, czyli projekt wraz z realizacją.

Oczywiście, możemy przygotować projekt wizytówki samodzielnie, niemniej jednak wtedy, gdy nie mamy w tym doświadczenia, rezultat może nie być zgodny z naszymi oczekiwaniami. Najlepiej powierzyć prace fachowcom, którzy będą wiedzieli, jak w pełni wykorzystać możliwości współczesnej poligrafii.

Gdy zamawiamy wizytówkę razem z projektem, wtedy przekazujemy wykonawcy nasze wskazówki dotyczące tego, jak wizytówka ma wyglądać. Możemy również wyszukać podobne w internecie i pokazać, na czym nam zależy. Gdy w przygotowanym dla nas projekcie coś nie będzie nam całkowicie odpowiadało, możemy wprowadzić do niego poprawki. Jeśli projekt zostanie przez nas zatwierdzony, drukarnia przystępuje do realizacji zlecenia i wizytówki możemy mieć w ciągu kilku dni u siebie.

Gdzie po wizytówki?

Firmy zajmujące się realizacją wizytówek działają nie tylko stacjonarnie, ale również on-line. Możemy udać się bezpośrednio do drukarni, która zajmuje się projektowaniem i drukiem tych materiałów. Możemy też skorzystać z pomocy agencji reklamowych, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług w ramach poligrafii.

Także możemy wybrać te właśnie oferty przez internet – wtedy wizytówkę zamówimy bez wychodzenia z biura albo z domu. Gdy chcemy zamówić wizytówki on-line, wszystkie sprawy załatwiamy przez e-mail albo telefonicznie. Wizytówki będą dostarczone do nas pocztą albo kurierem.

Ile kosztuje druk wizytówek?

Cenniki zależne są głównie od wybranych materiałów i uszlachetnienia, a także od nakładu. W przypadku większych nakładów możemy liczyć na niższe ceny. Zamówienie pakietu 250 sztuk wizytówek będzie kosztowało nas zwykle od około 100 do 200 złotych.

Wobec tego druk wizytówek nie musi być bardzo kosztowny. To jednorazowy wydatek, który ponosi się często nawet na kilka lat. W związku z tym warto pokusić się o wykonanie wizytówek dla firmy – razem z nimi można zyskać wielu nowych klientów i łatwiej zawierać nowe kontakty biznesowe.