Konto firmowe za 0 złotych

Konto firmowe za 0 złotych

Ceny prowadzenia kont bankowych w ostatnim czasie wzrosły. Eksperci wskazują, że to głównie kwestia wprowadzenia podatku bankowego. Właśnie dlatego bank za bankiem zaczęły podnosić opłaty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i tych biznesowych. Czy w związku z tym możliwe jest obecnie znalezienie konta bankowego dla firmy za 0 złotych?

 

Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że nawet prowadzenie konta bankowego dla firmy może być sporym wydatkiem. Gdy porównamy ceny prowadzenia rachunków dla osób indywidualnych oraz dla firm, możemy od razu zauważyć, że te pierwsze są tańsze.

Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy poszukują takich rachunków, które będą kosztowały jak najmniej. Zdarza się, że prowadzenie konta na miesiąc kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych, co w skali roku może dać pokaźną sumę.

Darmowe konto dostępne, ale z zastrzeżeniami

W internecie możemy znaleźć szereg specjalnych serwisów, które porównują ze sobą różne rachunki – także te przeznaczone dla klientów biznesowych. Dzięki takim stronom możemy szybko i wygodnie znaleźć konto, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Nie musimy więc wchodzić na każdą stronę banku po kolei i zagłębiać się w szczegóły – w rezultacie oszczędzimy również niemało czasu.

Gdy przejrzymy tego rodzaju serwisy, możemy zauważyć od razu, że rzeczywiście, konta darmowe są dostępne. Jednak najczęściej brak opłaty za konto związany jest ze spełnieniem określonych warunków.

Przykładowe warunki, które trzeba spełnić, aby prowadzenie rachunku firmowego kosztowało 0 złotych:

- dokonanie przelewu do ZUS z konta

- dokonanie przelewu do Urzędu Skarbowego z konta

- regularne wpływy na konto w wyznaczonej wysokości, na przykład 2 000 złotych miesięcznie

Niektóre banki prowadzą również promocje, przykładowo prowadzenie konta darmowe jest przez pierwsze 2 lata dla nowych klientów.

Karta za darmo czy z opłatą?

Oczywiście, konto internetowe to także karta oraz wypłaty z bankomatów. W tym przypadku mogą pojawić się dodatkowe wymogi. Przykładowo, miesięczna opłata za kartę może być darmowa, jeżeli wykonamy nią określoną liczbę transakcji lub zapłacimy za zakupy wskazaną kwotę. Zdarza się jednak, że bank po prostu wymaga opłaty za kartę – zwykle to 5-10 złotych miesięcznie przy standardowych kontach bankowych.

Warto też sprawdzić, czy możemy zapłacić za wypłatę pieniędzy w bankomacie. Najczęściej wypłaty w bankomatach banku są darmowe, chyba że bank wprowadził prowizję od małych kwot wypłat. W przypadku wypłaty w bankomatach innych banków i za granicą pobierane są opłaty.

Przelewy zawsze za darmo? Niekoniecznie

Wydawałoby się, że bankowym standardem są obecnie darmowe przelewy. Jednak w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Wiele banków rzeczywiście nie pobiera opłat za zwykłe przelewy internetowe, ale mogą pojawić się warunki, na przykład aktywności konta. Niekiedy przelewy są darmowe w okresie promocyjnym, a potem trzeba będzie zapłacić za każdy z nich, na przykład kwotę 1 złotego.

Darmowe konta bankowe dla firm istnieją, ale zawsze warto sprawdzić warunki, które musimy spełnić, aby nie zapłacić za nie ani złotówki!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.