Porady prawne uzyskasz także przez internet

Porady prawne uzyskasz także przez internet
Porady prawne uzyskasz także przez internet

Po poradę prawną nie musimy obecnie umawiać się do kancelarii – mamy także możliwość uzyskania pomocy prawnika przez internet. To bardzo dobry wybór również dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiej odpowiedzi na swoje pytania dotyczące prowadzenia działalności.

Wielu z nas kojarzy uzyskanie porady z koniecznością udania się do kancelarii prawnej. Jednak obecnie coraz więcej kancelarii ma w ofercie także usługę porad prawnych on-line, które dostępne są dla klientów bez wychodzenia z domu. Prawnicy analizują problem klienta przez internet, a następnie przesyłają obszerną odpowiedź. Co więcej, często za taką pomoc prawną zapłacimy mniej niż podczas zwykłej wizyty.

Na czym polega porada prawna on-line?

Częstym pytaniem osób poszukujących porady prawnej jest to, na czym polega uzyskanie jej przez internet. Rzeczywiście, w tym przypadku musimy załatwić wszystko w nieco inny sposób niż osobiście.

Na początku wybieramy kancelarię, która świadczy usługi doradcze przez internet. Możemy łatwo znaleźć on-line – wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki słowa takie jak „porady prawne przez internet”. Potem warto przejrzeć oferty i wybrać dla siebie taką kancelarię, która odpowiada naszym oczekiwaniom.

Potem przesyłamy do kancelarii opis swojego problemu. Na tym etapie nie musimy jeszcze płacić za obsługę. Wycena zostaje przygotowana na podstawie naszego zapytania – jego poziomu komplikacji, dziedziny prawa, której dotyczy. Zwykle tego samego lub następnego dnia otrzymujemy wycenę i dokonujemy wpłaty. W wyznaczonym terminie otrzymujemy poradę prawną.

Warto też wskazać, że w internecie działają również serwisy internetowe, które pozwalają na uzyskanie pomocy prawnej od różnych prawników – wpisujemy do formularza swój problem i czekamy na kontakt od prawników, którzy zaproponują nam swoją cenę. Możemy potem wybrać odpowiadającą nam ofertę.

O co możemy zapytać prawnika przez internet?

Skorzystanie z porad prawnych przez internet jest dobrym wyborem dla tych przedsiębiorców, którym zależy na oszczędności czasu oraz pieniędzy. Także to dobra propozycja dla firm, które działają w mniejszych miejscowościach, gdzie zasadniczo nie mamy możliwości udania się do kancelarii prawnej w okolicy.

Zasadniczo zakres pomocy prawnej on-line świadczony przez kancelarie prawne jest bardzo szeroki i obejmuje on również usługi skierowane dla biznesu. Możemy otrzymać odpowiedzi na nasze pytania w zakresie prawa pracy, prawa spółek, prawa handlowego, prawa gospodarczego, windykacji należności, a także innych dziedzin.

Gdy jednak chcemy korzystać z pomocy prawnej często, także w szerszym zakresie niż porady, wówczas warto rozważyć skorzystanie z kompleksowej obsługi prawnej. Wówczas w niskiej cenie firma będzie mogła uzyskać pełne wsparcie ekspertów w dziedzinie prawa – zawsze wtedy, gdy będzie to potrzebne.