Pożyczka dla firm od pierwszego dnia działalności

Pożyczka dla firm od pierwszego dnia działalności
Pożyczka dla firm od pierwszego dnia działalności

Do założenia firmy potrzebujemy odpowiednich środków – w zależności od branży może być to wyższa lub niższa kwota. Najlepiej mieć właściwe oszczędności, ale czasami nie jest to możliwe. Wtedy warto pomyśleć o wzięciu pożyczki na rozpoczęcie działalności.

Pożyczki firmowe są jedną z form finansowania nowej działalności. Do dyspozycji mamy również inne, na przykład dofinansowania oraz dotacje, niemniej jednak w celu ich uzyskania konieczne jest spełnienie szeregu różnych wymogów. Dlatego wielu przedsiębiorców wybiera pożyczki dla nowych firm, by opłacić wszystko, co potrzebne do spełnienia swoich marzeń dotyczących biznesu.

Nie w każdym banku oraz nie w każdej firmie pozabankowej czeka na nas pożyczka dla firm od pierwszego dnia. Dla instytucji jest to dość ryzykowna oferta, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy pomysł na firmę klienta okaże się trafiony. Zdarza się, że nie przynosi ona odpowiednich zysków i w związku z tym konieczne jest jej zamknięcie, co oznacza też problemy ze spłatą pożyczki. W związku z tym pożyczki na start są udostępniane tylko przez niektóre banki i firmy pożyczkowe.

Jakie wymagania musimy spełnić, aby dostać pożyczkę od pierwszego dnia działalności?

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z różnymi ofertami pożyczkowymi, co pozwoli nam na znalezienie takiej, która będzie mogła spełnić nasze oczekiwania. Generalnie jednak banki pod tym względem mają bardziej restrykcyjne wymogi od firm pożyczkowych.

Przykładowo bank będzie wymagał od klienta dokumentów rejestracyjnych firmy, a także biznesplanu, który pomoże w określeniu perspektywiczności pomysłu na biznes. Sprawdzona będzie też historia kredytowania klienta w bazach dłużników, na przykład BIK, BIG. Z kolei firmy pozabankowe wymagają od swoich klientów praktycznie tylko dowodu osobistego oraz braku zadłużeń odnotowanych w rejestrach dłużników.

Najmniej pożyczymy wtedy, gdy wybierzemy pożyczkę na oświadczenie – we wniosku jedynie oświadczamy informacje o firmie. W taki sposób możliwa jest też pożyczka bez dochodów, która jest również wybierana przez nowe firmy. Wyższą sumę możemy otrzymać wtedy, gdy zdecydujemy się na pożyczkę z dodatkowymi zabezpieczeniami, na przykład może być to poręczenie innej osoby, podpisanie weksla in blanco, hipoteka. Oczywiście, zabezpieczenia te niosą też ze sobą ryzyko – jeżeli nie spłacimy zobowiązania, wtedy pożyczkodawca może domagać się oddania długu od poręczyciela czy zająć nieruchomość będącą przedmiotem hipoteki.

Łatwa pożyczka od pierwszego dnia w Aasa Dla Biznesu

W Aasa Dla Biznesu również przygotowaliśmy ofertę pożyczki na start dla firm – już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. To łatwa w zaciągnięciu pożyczka, która nie wymaga przedstawiania dokumentów księgowych, bankowych, rejestracyjnych, zabezpieczeń i poręczeń. Główne wymogi to zarejestrowana firma, stały adres zameldowania w kraju oraz brak zadłużeń odnotowanych w bazach BIK.

Nasza pożyczka ratalna pozwoli ci na uzyskanie kwoty aż do 10 000 złotych na 24 miesiące. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty!