Pożyczka dla firmy bez zdolności kredytowej

Pożyczka dla firmy bez zdolności kredytowej
Pożyczka dla firmy bez zdolności kredytowej

Posiadanie firmy to nie zawsze wysokie zyski. Zdarza się, że firma jest w gorszej sytuacji finansowej. Wówczas jako jeden ze sposobów odzyskania płynności finansowej wskazuje się na pożyczkę dla firm bez dochodu.

Uzyskanie pożyczki oznacza najczęściej poddanie się specjalnym procedurom sprawdzenia zdolności kredytowej. Jest ona obliczana na podstawie dochodów firmy oraz jej wydatków. Gdy różnica pomiędzy dochodami a wydatkami nie jest zbyt wysoka lub nawet jest ujemna, wówczas otrzymanie pożyczki staje pod znakiem zapytania. Wynika to właśnie z faktu, że pożyczkobiorca nie miałby wystarczających środków do tego, aby pokryć spłatę swojego zadłużania. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że pożyczki dla firm bez aktualnych dochodów nie są niemożliwe. Nie otrzymamy ich jednak w każdej instytucji finansowej.

Przede wszystkim pożyczki dla firm bez dochodu oferowane są w firmach pożyczkowych, które specjalizują się w takich usługach. Oferują one głównie pożyczki długoterminowe, które mogą być rozłożone na raty. Pożyczki tego rodzaju możemy otrzymać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i przez internet.

Kiedy warto wziąć pożyczkę bez dochodu?

Tego rodzaju pożyczki są przeznaczone dla firm znajdujących się w ekstremalnych sytuacjach – gdy jednocześnie nie osiągają one dochodów i nie mają zdolności kredytowej, ale potrzebują środków do dalszego funkcjonowania. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z takiej oferty, powinniśmy dokładnie przeliczyć, czy jest ona opłacalna.

Przede wszystkim pożyczki dla firm bez dochodu są bardzo drogie. Możemy wprawdzie otrzymać je bardzo łatwo, niemniej jednak ich spłata może być znacznie trudniejsza. Wynika to głównie ze wysokich kosztów pożyczkowych. Oprocentowanie jest tylko jednym z nich, ponieważ dochodzą do niego również inne opłaty, na przykład przygotowawcze, za rozpatrzenie wniosku, prowizja. Możemy rozpoznać je po RRSO – jeżeli różnica pomiędzy zwykłym oprocentowaniem nominalnym a RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania) jest bardzo duża, wtedy opłaty znajdują się właśnie w wymienionych wcześniej opłatach.

W rezultacie pożyczkobiorca musi spłacić znacznie więcej niż pożyczył. Należy więc samodzielnie obliczyć, czy koszty pożyczki będą możliwe do poniesienia. Może zdarzyć się, że najlepszym wyborem będzie po prostu czasowe zawieszenie działalności albo jej zamknięcie.

Potrzebujesz pomocy finansowej dla firmy? Sprawdź Aasa Dla Biznesu!

Jeżeli masz problemy finansowe w firmie, możesz skorzystać z naszej oferty w Aasa Dla Biznesu. To szybka pożyczka ratalna on-line dostępna dla przedsiębiorców od pierwszego dnia działalności. Oferujemy do 10 000 złotych na okres do 24 miesięcy. Do rozpatrzenia wniosku nie potrzeba dostarczania dokumentów księgowych, bankowych i rejestracyjnych. Również nie wymagamy od naszych klientów zabezpieczeń i poręczeń.

Oprócz prawidłowo wypełnionego wniosku wymagamy od klienta braku zadłużeń odnotowanych w bazach BIG. W razie dodatkowych pytań prosimy o skontaktowanie się z nami – odpowiemy na nie wyczerpująco.