Pożyczki dla firm bez US i ZUS

Pożyczki dla firm bez US i ZUS
Pożyczki dla firm bez US i ZUS

Przy składaniu wniosku o pożyczkę firmową możemy spotkać się z koniecznością przedstawienia dokumentów z Urzędu Skarbowego oraz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak nie zawsze wymagane jest ich dostarczenie. Gdzie możemy liczyć na pożyczki dla firm bez US i ZUS?

Do uzyskania pożyczki firmowej konieczne jest przedstawienie właściwych dokumentów lub wypisanie oświadczenia. W większości przypadków do właśnie banki mają bardziej wyśrubowane wymagania, natomiast w firmach pozabankowych pieniądze możemy dostać na bardziej dogodnych dla nas warunkach.

Pożyczki udzielane są przede wszystkim tym firmom, które posiadają pozytywną zdolność kredytową. Jest ona obliczana na podstawie osiąganych dochodów oraz wydatków. Gdy dochody znacznie przewyższają wydatki, wtedy oznacza to, że firma będzie mogła również poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem w postaci raty kredytu. W przeciwnym przypadku możemy mieć trudności z uzyskaniem finansowania w większości instytucji. Jednak dokumenty bankowe czy księgowe potwierdzające sytuację finansową firmy to jeszcze nie wszystko – instytucja pożyczkowa może zażyczyć sobie też przedstawienia dokumentów z ZUS i US.

Dlaczego instytucje pytają również o dokumenty z ZUS i US?

Wymagane dokumenty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego przede wszystkim służą do sprawdzenia, czy firma ma jakiekolwiek zaległości w stosunku do tych instytucji. Instytucje wymagają dokumentów poświadczających niezaleganie ze zobowiązaniami – w przeciwnym przypadku dokumentu takiego nie otrzymamy.

Zaległości w ZUS i US bezpośrednio świadczą o tym, że dana firma nie jest terminowym płatnikiem składek i podatków, co także pośrednio świadczy o jej sytuacji finansowej. Najczęściej zaległości powstają wtedy, gdy firma jest w gorszej sytuacji, a tym samym nie będziemy mogli skorzystać z pożyczki.

Gdzie po pożyczkę bez US i ZUS?

Możemy jednak skorzystać z pożyczki dla firm bez US i ZUS – są to pożyczki, które udzielane są na dogodnych dla pożyczkobiorców warunkach, nawet jeżeli są oni w gorszej sytuacji finansowej. Są one oferowane głównie przez firmy pożyczkowe, ale nie tylko, ponieważ także posiadają je w ofertach banki. Zwykle jednak są one przeznaczone dla klientów stałych lub bank po prostu bardzo dokładnie prześwietla klientów w bazach dłużników, na przykład BIK, BIG, dzięki czemu dostarczanie dodatkowej dokumentacji nie jest już potrzebne. W związku z tym większa część przedsiębiorców w celu uzyskania pożyczki dla firm bez US i ZUS udaje się do firm pozabankowych.

W Aasa Dla Biznesu przygotowaliśmy dla naszych klientów atrakcyjną pożyczkę ratalną na bardzo atrakcyjnych warunkach – można otrzymać ją w kwocie do 10 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym do 24 miesięcy. Nasza pożyczka ratalna dostępna jest bez dostarczania szeregu dokumentów, w tym rejestracyjnych, księgowych, bankowych, a także dokumentów z US i ZUS. Nie wymagamy też poręczeń i innych zabezpieczeń.

Wniosek o pożyczkę Aasa Dla Biznesu można złożyć nawet w tym momencie na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie!