Pożyczki dla firm – przez internet czy w placówce?

Pożyczki dla firm – przez internet czy w placówce?

Dzisiaj po pożyczkę możemy nie tylko udać się do placówki banku lub firmy pożyczkowej, ale także możemy załatwić formalności przez internet. Gdy potrzebne jest dodatkowe źródło finansowania dla firmy, pojawia się pytanie – gdzie otrzymamy pieniądze najszybciej, najbezpieczniej i na dogodnych warunkach?

Jeżeli wydatki są nagłe i nie możemy zbyt długo czekać na uzyskanie pieniędzy w celu ich pokrycia, poszukujemy pożyczek pozwalających nam na wypłatę tego samego dnia lub w ciągu kilku następnych dni. Niestety, czasami zdarza się, że nie możemy znaleźć dobrej oferty w placówkach stacjonarnych. Wtedy powinniśmy pamiętać o pożyczkach on-line, które możemy otrzymać bez wychodzenia z firmy. Zarówno pożyczki dla firm przez internet, jak i pożyczki stacjonarne mają swoje zalety i wady. Warto wobec tego poznać je przed skorzystaniem z konkretnej oferty.

Pożyczka firmowa w placówce

Jak już wspomnieliśmy, po pożyczki tego rodzaju możemy udać się zarówno do firmy pożyczkowej, jak i do placówki bankowej. Generalnie o pożyczkę pozabankową będzie łatwiej, ponieważ firmy pożyczkowe nie stosują tak złożonych wymogów jak banki.

Aby uzyskać pożyczkę w placówce, będziemy potrzebowali przede wszystkim dowodu osobistego, więc nie możemy zapomnieć zabrać go ze sobą. Ponadto, w zależności od rodzaju oraz wysokości pożyczki, będziemy potrzebowali dodatkowych dokumentów. Mogą być to dokumenty rejestracyjne firmy, dokumenty księgowe i bankowe, gdy zawieramy pożyczkę w innym banku niż ten, w którym mamy konto. Gdy będziemy chcieli wziąć pożyczkę jako nowa firma, możemy spotkać się z wymogiem przedstawienia biznesplanu.

Pracownik firmy wypełni wtedy wniosek o pożyczkę, sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową, a jeżeli warunki zostaną spełnione i pożyczka przyznana, przygotowywana jest umowa. Powinniśmy ją przeczytać i podpisać. Pieniądze możemy dostać w gotówce albo jako przelew na wskazane konto. Przy szybkich pożyczkach pozabankowych wszystko załatwimy w jeden dzień. Zdarza się jednak, że w bankach czas rozpatrywania wniosku jest dłuższy.

Pożyczka firmowa przez internet

To najlepsza propozycja dla osób, którym zależy na szybkości. Obecnie pożyczki dla firm przez internet pozwalają na błyskawiczne uzyskanie środków w postaci przelewu na konto. Warto jednak wskazać, że pożyczki przez internet udzielane są głównie na mniejsze sumy. Do wyboru mamy chwilówki, które opiewają zwykle na kwoty do maksymalnie 2 000 – 3 000 złotych, ale jako nowy klient nierzadko możemy pożyczyć jeszcze mniej. Druga opcja to pożyczki ratalne, które pozwalają już na pożyczenie większej sumy i spłatę w dogodnych ratach.

Po pożyczkę on-line możemy zgłosić się do firmy pożyczkowej oraz do banku. Jednak banki oferują je głównie dla swoich stałych klientów, więc nie każdy będzie mógł skorzystać z tej opcji. Pożyczki przez internet są dostępne na bardzo dogodnych warunkach – zwykle także wystarczy nam tylko dowód osobisty. Nie musimy przedstawiać dodatkowych dokumentów, co przyspiesza uzyskanie pożyczki. Dlatego obecnie oferty on-line są tak popularne.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.