Rachunek firmowy – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Rachunek firmowy – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej należy zadbać o to, aby wpływy z takiej działalności były bezpieczne. Koniecznym staje się więc znalezienie odpowiedniego banku, oferującego najlepsze rachunki firmowe z atrakcyjnymi elementami dla przedsiębiorców właśnie. Jak znaleźć taką ofertę?

 

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek posiadać konto firmowe. Jest to niezwykle ważna decyzja, dlatego też musi zostać ona dobrze przemyślana. Najważniejsze jest to, aby kierować się w głównej mierze potrzebami danej firmy. Należy także pamiętać o tym, że nie zawsze oferty pojawiające się w reklamach, będą odpowiednie w przypadku naszej działalności gospodarczej. Decyzja, czy dane konto firmowe nam odpowiada zależy od wielu czynników.

 

Pomocne wskazówki przy wyborze konta firmowego

W wyborze konta firmowego pomocne może okazać się przemyślenie kilku istotnych kwestii. Jedną z nich jest forma prawna prowadzonej przez nas działalności. Banki oferują bowiem bardzo często konta dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jeżeli więc posiadamy spółkę czy też firmę z zagranicznym kapitałem, musimy skorzystać z innych typów firmowych kont bankowych. Przy wyborze konta bankowego należy wziąć pod uwagę również profil działalności firmy, a także kierunek jej rozwoju.

Niezwykle istotne jest również wzięcie pod uwagę wysokości stałych wpływów na nasz bankowy rachunek. Banki bowiem często zwalniają od dodatkowych opłat, jeżeli wpływy na konta firmowe są odpowiednio wysokie. Wysokość tych wpływów jest indywidualnie ustalana przez bank. Kolejnym ważnym elementem pozwalającym zdecydować o wyborze konta firmowego jest częstotliwość wypłat realizowanych przez firmę zarówno w oddziałach banku, jak i z bankomatów. Ważna jest także ilość przelewów realizowanych w miesiącu przez firmę. Warto wziąć pod uwagę także to, czy będziemy dużo podróżować za granicę jako firma i prowadzić interesy zarówno z polskimi jak i zagranicznymi kontrahentami.

Należy zastanowić się także nad tym, jakie funkcje dodatkowe chcielibyśmy posiadać na koncie. Oferty banków w tym względzie są bowiem bardzo urozmaicone od lokat z atrakcyjnym oprocentowaniem do debetów na koncie czy ubezpieczeń różnego typu.

 

Wybór najlepszego konta firmowego

Kierując się wskazówkami podanymi wyżej z pewnością będziemy w stanie wybrać dla naszej firmy odpowiednie konto bankowe, którego warunki prowadzenia będą odpowiadały naszym indywidualnym potrzebom. Pomocne okazują się w tym względzie także rankingi kont firmowych, gdzie bez problemu możemy dokonać porównania wszelkich dostępnych na rynku ofert. Opierając się na potrzebach naszej firmy, szybko znajdziemy to, czego szukaliśmy.

W prosty sposób możemy powiem porównać opłaty związane z korzystaniem z takiego konta, użytkowaniem karty oraz wypłacaniem pieniędzy w bankomatach w Polsce i za granicą. Porównamy także z łatwością wszystkie opcje dodatkowe, które są dla nas niezwykle ważne, jak otworzenia chociażby konta debetowego czy też lokaty na firmowym rachunku lub porównamy oferty leasingu i ubezpieczeń.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.