Reklama sklepu internetowego

Reklama sklepu internetowego
Reklama sklepu internetowego

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jest dobrym pomysłem na biznes. Możemy sprzedawać różne produkty on-line, na przykład poświęcić się sprzedaży temu, co wzbudza nasze zainteresowanie, ale możemy też skupić się na tym, co jest obecnie najbardziej popularne. Jednak nie osiągniemy największej sprzedaży wtedy, gdy nie zainwestujemy w reklamę. Jak możemy promować sklep internetowy?

W sieci działa mnóstwo sklepów internetowych. Niektóre z nich znane są w wielu krajach na świecie. Inne działają tylko lokalnie. Jeżeli zależy nam na tym, aby z naszego sklepu internetowego stworzyć miejsce, które będzie lubiane przez konsumentów.

Dobra promocja nie musi jednak kosztować bardzo dużo – wystarczy dobór odpowiednich metod, by uzyskać świetne rezultaty bez przepłacania.

Od czego rozpocząć?

Jeżeli jeszcze nie założyliśmy sklepu internetowego, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jak powinien się on nazywać, a także jak powinien być promowany. Atrakcyjna nazwa oraz logotyp to podstawa, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie budować naszą markę w internecie, a także poza nim.

Nie zapominajmy też o tym, aby znaleźć dla naszego sklepu domenę – powinna być ona taka sama jak nazwa naszego sklepu, dlatego jeszcze przed zatwierdzeniem nazwy warto sprawdzić, czy domena z wymyśloną nazwą jest dostępna.

Promocja sklepu on-line – jakie metody sprawdzą się najlepiej?

Gdy już mamy nazwę sklepu oraz jego logo, domenę, stronę internetową oraz założoną firmę, możemy przystąpić do działań promocyjnych. Częścią z nich możemy zajmować się samodzielnie, inne warto powierzyć specjalistom, którzy będą wiedzieli, jak zająć się wszystkim profesjonalnie.

Sklep internetowy warto zacząć promować wraz z jego założeniem – w ten sposób od początku jego działalności będziemy mogli zacząć pozyskiwać nowych klientów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze, najskuteczniejsze i przystępne cenowo metody e-marketingu dla sklepów internetowych.

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego – SEO

SEO to nazwa optymalizacji oraz pozycjonowania stron internetowych, czyli element marketingu w wyszukiwarkach. Polega na odpowiednich działaniach prowadzonych na początku na stronie, a potem poza nią – na publikowaniu różnych treści dotyczących strony, które prowadzą do niej. W ten sposób można podwyższyć pozycję strony, czyli w tym przypadku sklepu w wyszukiwarce internetowej.

Wysoka pozycja zagwarantowana przez SEO powoduje, że dla poszczególnych słów kluczowych, na przykład „karma dla kotów”, adres sklepu może wyświetlić się na wyższe pozycji. Im jest ona wyższa wśród wyników wyszukiwania, tym więcej osób wchodzi na daną stronę.

AdWords – kampanie linków sponsorowanych

Jest to usługa oferowana przez Google i może być dobrym uzupełnieniem SEO. Polega na publikowaniu adresów sklepu nad wynikami pozycjonowanymi przez SEO – w specjalnych boksach reklamowych.

Kampanie linków sponsorowanych AdWords są przystępne cenowo i skuteczne. Reklamę możemy prowadzić też samodzielnie z użyciem narzędzi udostępnianych przez Google.

Social media – media społecznościowe

Nie zapominajmy też o mediach społecznościowych jak Facebook, które pozwalają nawet małej firmie na komunikację z klientami i zdobywanie nowych zainteresowanych ofertą.

Przez Facebooka i inne media społecznościowe możemy publikować informacje o nowościach w sklepie, promocjach, fotografie, możemy organizować konkurs, przekazywać rabaty klientom.