Samodzielne założenie strony internetowej

Samodzielne założenie strony internetowej

Posiadanie strony internetowej dla firmy jest już obecnie standardem. Chociaż nie każda firma ma swoją witrynę, to jednak razem z nią jesteśmy w stanie znaleźć klientów jeszcze łatwiej, zbudować swój pozytywny wizerunek i w konsekwencji zarabiać więcej.

Chcesz zdecydować się na założenie firmy? A może masz już swoją działalność gospodarczą? W takim przypadku warto zaistnieć w internecie. Dzisiaj wielu z nas przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiednich usług oraz produktów – wobec tego wtedy, gdy nie będziemy dostępni w sieci, klienci nie będą mogli nas znaleźć.

Posiadanie własnej strony internetowej nie jest jednak związane z bardzo wysokimi kosztami. Co więcej, wcale nie musimy ponosić dużych kosztów związanych z jej założeniem. Możemy nawet wykonać ją samodzielnie. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Jak stworzyć stronę WWW we własnym zakresie?

Przede wszystkim powinniśmy wskazać na specjalne serwisy internetowe, które przeznaczone są właśnie dla niedoświadczonych osób, które nie znają się na programowaniu i projektowaniu graficznym. Dzięki nim możemy założyć estetyczną stronę internetową, a także otrzymamy szeroki zakres dodatkowych usług – hosting, adres strony, możliwość założenia adresu e-mailowego.

Druga propozycja to założenie strony samodzielnie jej przygotowanie krok po kroku. W tym celu możemy wykorzystać gotowe szablony stron internetowych albo napisać stronę samodzielnie – w sieci znajdziemy szybkie kursy. Potem musimy wykupić domenę i znaleźć odpowiedni hosting dla naszej strony. To generalnie więcej pracy, ale możemy zrobić wszystko w niższej cenie.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. W przypadku skorzystania z serwisów pozwalających na kompleksowe wykonanie strony możemy liczyć na pełną pomoc. Do dyspozycji mamy nowoczesne, atrakcyjnie wyglądające szablony, które potem uzupełniamy własną grafiką i treścią – nie musimy mieć żadnych zdolności programistycznych, aby zrobić ładną stronę WWW. Aby jednak strona działała, musimy opłacać regularny abonament, który wynosi od kilkunastu złotych miesięcznie.

Z kolei samodzielne zabranie się za wykonanie strony od A do Z zajmie nam na pewno więcej czasu, ale również możemy wtedy uzyskać stronę w niższej cenie. Jednak z drugiej strony efekt może nie być tak atrakcyjny dla oka, strona może mieć błędy, dlatego powinniśmy poświęcić na jej wykonanie więcej czasu.

A może tylko wizytówka on-line?

Warto wspomnieć o jeszcze jednej metodzie na wykonanie strony internetowej, a mianowicie o wizytówkach internetowych. Są to bardzo proste strony, na których umieszczamy podstawowe informacje – dane firmowe, ofertę, lokalizację firmy, stronę o nas oraz formularz kontaktowy. To dobry wybór dla tych firm, które chcą zaistnieć w internecie, ale nie potrzebują rozbudowanej strony WWW.

Posiadanie wizytówki to koszt kilku złotych miesięcznie. Możemy również wykonać ją samodzielnie – wybieramy odpowiadający nam szablon, a potem uzupełnia dane. Strona może być gotowa już w kilka minut!

Podsumowując, posiadanie strony WWW to dzisiaj żaden problem – można założyć ją nawet teraz!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.