Sklep internetowy – sprawdzony pomysł na biznes?

Sklep internetowy – sprawdzony pomysł na biznes?

Branża e-commerce nie hamuje – nadal rozwija się i daje klientom poszukującym ofert on-line coraz to nowsze rozwiązania dla jeszcze wygodniejszych, szybszych i bardziej satysfakcjonujących zakupów.

 

 

Sklepy internetowe pozwalają nam na robienie zakupów bez wychodzenia z domu. Dzięki nim możemy zakupić szereg różnych produktów, które przez sieć mamy na wyciągnięcie ręki. W sklepach on-line już teraz kupujemy dużo, ale z roku na rok wybieramy je coraz częściej. W związku z tym branża e-commerce jest także uznawana za przyszłościowy wybór dla osób poszukujących pomysłu na własny biznes.

 

Łatwe wejście w branżę e-commerce

Dla osób poszukujących własnego pomysłu na biznes założenie własnego sklepu internetowego jest bardzo dobrą drogą. Warto zaznaczyć, że wejście w branżę e-commerce jest stosunkowo łatwe i nie wymaga bardzo wysokich nakładów finansowych.

 

Nie trzeba przeznaczać sporej sumy na stworzenie sklepu internetowego – można skorzystać z gotowych, znacznie tańszych szablonów, można też sprzedawać za pośrednictwem innych serwisów, na przykład do wystawiania aukcji internetowych. To powoduje, że niemalże każdy z nas może założyć własny sklep internetowy, w którym będzie można prowadzić działalność w wybranej branży.

 

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że założenie sklepu internetowego wymaga również przygotowania odpowiedniego biznesplanu. Warto wcześniej sprawdzić rynek, ocenić szanse powodzenia danego biznesu, określić perspektywy pracy, aby nie wchodzić w taką dziedzinę, która nie będzie w stanie zapewnić odpowiednich, perspektywicznych zysków.

 

Jak zarobić na sklepie internetowym?

Zanim jednak dojdzie do pierwszej transakcji w sklepie internetowym, warto pamiętać o tym, że czekać będzie nas wiele godzin pracy.

 

Wybranie branży, wyszukanie dostawców, założenie samej strony internetowej, formalności związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej – to tylko kilka kwestii, które czekają początkującego przedsiębiorców w branży e-commerce.

 

Zarobek na sklepie internetowym zależy od szeregu czynników, w tym w szczególności od pomysłu oraz od konkurencji. Niestety, chociaż wielu osobom powodzi się w prowadzeniu własnego sklepu on-line, są również i takie, które nie mogą zarobić na nim wystarczająco, dlatego dość szybko rezygnują z biznesu.

 

Prowadzenie własnego sklepu internetowego nie jest zatem łatwym i wygodnym pomysłem na zarobek – wymaga wiedzy, którą powinno się również stale poszerzać, rozeznania w branży, umiejętnego podejścia do klientów, dlatego nie należy nastawiać się od razu na to, że własny sklep będzie natychmiast przynosił wysokie zyski.

 

Pożyczka na start sklepu internetowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wejście w branże e-commerce nie jest bardzo skomplikowane, niemniej jednak warto pamiętać o tym, że wsparcie finansowe na początek także będzie wymagane.

 

Jeśli nie mamy wystarczającej sumy, możemy także skorzystać z pożyczek, w tym również pożyczek pozabankowych, które dostępne są również przez internet. Pożyczkę można zaciągnąć po wypełnieniu wniosku on-line, bez potrzeby dostarczania szeregu dokumentów, między innymi księgowych czy bankowych.

 

Osoby chcące założyć własny sklep internetowy mogą skorzystać również z oferty Aasa dla biznesu – to szybka i wygodna pożyczka do 10 000 złotych na 2 lata dostępna przez internet. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.