Szybka pożyczka dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Szybka pożyczka dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest dzisiaj trudne i możemy wykonać to w jednym okienku albo przez internet. Gdy potrzebne są dodatkowe pieniądze na prowadzenie firmy, można pozyskać je z pożyczki. Jak znaleźć najlepszą ofertę dla je...

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest dzisiaj trudne i możemy wykonać to w jednym okienku albo przez internet. Gdy potrzebne są dodatkowe pieniądze na prowadzenie firmy, można pozyskać je z pożyczki. Jak znaleźć najlepszą ofertę dla jednoosobowego biznesu?

Chcesz przejść z etatu na samozatrudnienie i pracować dla dotychczasowego pracodawcy? A może masz pomysł na własny biznes i chcesz wprowadzić go w życie? Niezależnie od twoich planów, najczęściej będziesz potrzebować odpowiednich pieniędzy na start firmy. Można pozyskać je również z pożyczki firmowej oferowane przez wiele banków oraz przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Pieniądze możemy mieć u siebie nawet tego samego dnia!

Pożyczka na start i na rozwój

Pożyczkę firmową możemy otrzymać zarówno na start firmy, jak i na jej rozwój. W tym przypadku nie musimy przygotowywać się na bardzo skomplikowane formalności, ponieważ często pożyczkę możemy dostać od ręki – bez dostarczania sterty dokumentów. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze taka pożyczka firmowa będzie bardzo wysoka.

Jeśli jednak zależy nam na pożyczce szybkiej, w takim przypadku musimy pamiętać o tym, że również nie będziemy mogli liczyć na bardzo wysoką sumę, chyba że jesteśmy zaufanym i sprawdzonym klientem.

Pożyczka w jeden dzień – gdzie ją otrzymamy?

Jeśli potrzebujemy pieniędzy na założenie lub rozwój firmy w jeden dzień, możemy zwrócić się zarówno do banków, jak i do firm pozabankowych, które też oferują swoje usługi dla biznesu.

Pożyczkę w jeden dzień otrzymamy w bankach – w placówkach oraz przez internet, niemniej jednak pożyczki internetowe mogą być tu obwarowane dodatkowymi wymogami. Pożyczka internetowa dla firmy dostępna w jeden dzień, a nawet w kilka minut jest skierowana głównie do przedsiębiorców będących stałymi klientami. Wtedy, na podstawie wpływów i wydatków z firmowego rachunku, bank może określić zdolność kredytową klienta i łatwo pożyczyć mu pieniądze.

Jeśli chodzi o pozabankowe firmy pożyczkowe, tutaj możemy ubiegać się o pieniądze także stacjonarnie i on-line. Warto jednak wskazać, że takie pożyczki to nie tylko popularne chwilówki, ale również pożyczki ratalne, które możemy otrzymać bez wychodzenia z biura czy z domu. Pożyczka ratalna jest w tym przypadku bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala nam na rozłożenie spłaty na niskie raty.

Jak przyspieszyć proces rozpatrywania wniosku?

Nawet jeśli bank czy firma pożyczkowa oferują nam szybką pożyczkę w jeden dzień, nie zawsze otrzymamy ją w ekspresowym czasie. Musimy zwykle spełnić dodatkowe wymagania.

Przede wszystkim wniosek o pożyczkę powinniśmy złożyć w godzinach pracy pożyczkodawcy. W przeciwnym przypadku zostanie on rozpatrzony dopiero kolejnego dnia roboczego i nie otrzymamy środków tak szybko, jak chcielibyśmy. Druga kwestia to sam proces pożyczkowy. Jeśli chodzi o pożyczki bankowe, ale w innym banku niż ten, w którym mamy konto, zwykle i tak musimy odwiedzić placówkę, nawet jeśli złożyliśmy wniosek on-line.

W firmach pozabankowych stosuje się różne procedury – ważna jest tutaj weryfikacja tożsamości, która odbywa się przez przelew albo przy odbiorze pożyczki w formie czeku Giro. Gdy chcemy wybrać przelew, wykonajmy go jako wewnątrzbankowy – nie musimy wtedy czekać na księgowanie. Niektóre firmy pozwalają też na stosowanie ekspresowych przelewów.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.