Także mała firma może dostać pożyczkę

Także mała firma może dostać pożyczkę
Także mała firma może dostać pożyczkę

Prowadzisz małą firmę i obawiasz się, że nie otrzymasz pożyczki na swoje wydatki? Dzisiaj nawet najmniejsze, jednoosobowe firmy niezatrudniające pracowników mogą pożyczyć pieniądze. Ile będziemy mogli uzyskać i gdzie złożyć najlepiej swój wniosek pożyczkowy?

Pożyczenie pieniędzy na firmę wcale nie musi być tak trudne, jak może nam się wydawać. Do dyspozycji mamy obecnie nie tylko banki, ale możemy korzystać również z usług firm pozabankowych, które przez długi czas kierowały swoje oferty tylko do klientów prywatnych.

Wobec tego mamy w czym przebierać, ale, oczywiście, nigdy nie powinniśmy korzystać z pierwszej oferty z brzegu. Lepiej poświęcić więcej czasu na porównanie różnych propozycji i znalezienie takiej, która będzie charakteryzowała się przystępnymi dla nas kosztami oraz warunkami.

Gdzie mała firma dostanie pożyczkę najszybciej?

Najłatwiej będzie nam o pożyczkę gotówkową, czyli taką, którą możemy wydać na dowolny cel. Może być ona przeznaczona między innymi na takie wydatki jak pokrycie faktur, rachunków, zakupienie wyposażenia firmowego lub innych przedmiotów potrzebnych w firmie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj pożyczka ratalna, ponieważ wtedy możemy spłacić zadłużenie w wygodnych ratach – ich wysokość może być dopasowana indywidualnie do kondycji firmy oraz do jej zysków, aby nie okazało się, że będzie ona kosztowała nas zbyt dużo.

Takie pożyczki gotówkowe oferują nam obecnie zarówno banki, jak i pozabankowe firmy pożyczkowe. W banku możemy otrzymać też pożyczki innych typów, na przykład jako debet w koncie, co również jest korzystną ofertą – wtedy płacimy tylko za wykorzystane środki w ramach debetu.

Ile pożyczymy?

Wysokość firmowej pożyczki gotówkowej jest bardzo indywidualna i najczęściej obliczana jest na podstawie sytuacji finansowej firmy. Nie zawsze jednak musimy dostarczać dokumenty takie jak dokumenty księgowe, bankowe, dlatego możemy otrzymać pożyczkę praktycznie tylko na dowód oraz dane rejestracyjne firmy. Taką pożyczkę dostaniemy również przez internet, dlatego możemy wnioskować o nią nawet w tym momencie – bez wychodzenia z biura albo z domu.

Najczęściej kwota pożyczki firmowej bez potrzeby przedstawiania dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy to od 1 000 złotych do 10 000 złotych. To wystarczająca suma na różne wydatki biznesowe dla mniejszej firmy. Co ważne, taką pożyczkę otrzymamy również na start, dlatego jeśli nie mamy wystarczającej kwoty na założenie wymarzonego biznesu, to także strzał w dziesiątkę. Pożyczkę możemy dostać jeszcze tego samego dnia, w którym dokonaliśmy rejestracji naszej działalności, dlatego to najlepszy wybór dla osób chcących rozpocząć działalność od razu z potrzebnym wsparciem finansowym.

Jeśli również chcesz wziąć pożyczkę jako mały przedsiębiorca, możesz zrobić to dzisiaj zarówno w placówkach, jak i on-line. To sprawdzony wybór dla tych osób, które potrzebują dodatkowej gotówki na działalność, ale jednocześnie chcą otrzymać środki od ręki. Gdy także potrzebujesz pożyczki firmowej, sprawdź już teraz naszą ofertę i złóż swój wniosek on-line – to naprawdę takie proste!