Używane wyposażenie do firmy czy wynajem – co wybrać?

Używane wyposażenie do firmy czy wynajem – co wybrać?

Nie każdego przedsiębiorcę stać na to, aby kupić nowe wyposażenie do firmy. W takiej sytuacji można zdecydować się na kupno sprzętów używanych albo na wynajem, w tym także na leasing. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

 

Nowe wyposażenie do firmy może być naprawdę sporym wydatkiem – mowa tutaj nie tylko o specjalistycznych maszynach i innych urządzeniach, ale również o sprzęcie komputerowym, samochodach, umeblowaniu.

 

Gdy nowe produkty nie wchodzą w grę ze względu na koszty albo po prostu firma ich nie potrzebuje, może zdecydować się na zakupienie tych używanych. Drugim rozwiązaniem jest wynajem albo leasing. Każda z tych opcji pozyskania mienia ma swoje plusy oraz minusy, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Używane wyposażenie do firmy

Zacznijmy od używanego wyposażenia, które możemy kupić obecnie bez problemu w wielu różnych punktach, między innymi bezpośrednio od innych firm, a także od leasingodawców.

 

Ceny mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne – możemy zakupić dobrej jakości sprzęty czy samochody nawet w połowie oryginalnej ceny. Oczywiście, dużo zależy od ich stanu technicznego, ponieważ zdarza się, że może nie być on zbyt dobry. Musimy zatem liczyć się z tym, że wyposażenie nie będzie objęte gwarancją (chyba że oferuje ją sprzedający), a także z tym, że może nie posłużyć nam tak długo jak nowe.

 

Tutaj pojawia się jeszcze jedna kwestia, a mianowicie dostępność wyposażenia. Jeśli chcemy kupić je z drugiej ręki, wybór będzie ograniczony – nie mamy też możliwości jego zbytniej personalizacji, więc czasami konieczne jest pójście na kompromis.

 

Zatem zakupienie używanego wyposażenia może być bardzo dobrym wyborem, ponieważ pozwala na zmniejszenie kosztów, niemniej jednak nie zawsze będziemy w stanie znaleźć takie produkty z drugiej ręki, które będą w stanie spełnić nasze wymagania.

 

Wynajem i leasing wyposażenia do firmy

Drugie rozwiązanie to wynajem oraz leasing wyposażenia dla firmy – możemy wynajmować i leasingować zarówno wyposażenie nowe, jak i również to używane, wobec tego można dopasować je lepiej do swoich wymogów.

 

Wynajem i leasing sprawdzają się wtedy, gdy nie mamy potrzeby posiadania konkretnego wyposażenia na własność i możemy zadowolić się tym wynajętym. Wynajmować możemy między innymi samochody, maszyny, urządzenia biurowe, aby wspomnieć jedynie o paru przykładach, ponieważ jest ich znacznie więcej.

 

Dzięki wynajmowi i leasingowi możemy sfinansować wyposażenie bez potrzeby ponoszenia bardzo wysokich kosztów początkowych. Dodatkowo, możemy również uzyskać korzyści podatkowe. W związku z tym jest to chętnie wybierana opcja, niemniej jednak może być ona bardziej ryzykowna w stosunku do zakupu używanego wyposażenia – zniszczenie mienia wynajętego lub w leasingu może nas sporo kosztować.

 

Warto zatem bliżej zapoznać się z dostępnymi ofertami zarówno w zakresie leasingu i wynajmu, jak również z dostępnym używanym wyposażeniem, aby znaleźć najlepszą ofertę dla swojej firmy. Z wybranymi ofertami możemy zapoznać się już teraz przez internet – bez potrzeby wychodzenia z biura lub z domu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.