Przeprowadzka firmy do nowego lokalu – jak ją zorganizować?

Przeprowadzka firmy do nowego lokalu – jak ją zorganizować?

Zmiana lokalu firmy nie musi być wcale bardzo dużym wyzwaniem. Wszystko zależy od odpowiedniej organizacji. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

 

 

Niekiedy zajmowany przez firmę lokal jest już za mały. Czasami zdarza się, że firma chce zmienić miejsce swojej działalności na inne. W takich właśnie przypadkach najczęściej dochodzi do przeprowadzenia się firmy do nowego lokalu.

 

Przeprowadzka firmy nie musi być bardzo skomplikowana – należy jednak pamiętać o tym, że wszystko zależy od tego, jak ją zorganizujemy. Może zdarzyć się, że nieprawidłowo przygotowana przeprowadzka wpłynie negatywnie na działalność firmy i może przełożyć się nawet na spore straty.

 

Przy organizacji przeprowadzki firmy trzeba zadać sobie kilka pytań – czy przeprowadzkę przygotować samodzielnie, czy może skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej? Także trzeba będzie pomyśleć o przebiegu przeprowadzki – o tym, jak zorganizować każdy jej etap, aby nie spowodować znacznych opóźnień oraz strat.

 

Przeprowadzka – samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Większość z nich świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla przedsiębiorców.

 

Firmy przeprowadzkowe posiadające doświadczenie w przeprowadzkach dla klientów biznesowych są w stanie zapewnić im kompleksowe wsparcie, które będzie obejmowało nie tylko przewiezienie wskazanego mienia.

 

W ramach obsługi przeprowadzkowej możemy otrzymać także takie wsparcie jak:

  • dostarczenie niezbędnych materiałów do pakowania, w tym między innymi kartonów i pudeł innego typu, folii, taśm klejących
  • pakowanie mienia i jego zabezpieczanie
  • wynoszenie i wnoszenie mienia
  • przenoszenie gabarytów, w tym między innymi takich jak serwery, urządzenia biurowe, rośliny, meble – także z usługą demontażu
  • sprzątanie po przeprowadzce
  • magazynowanie mienia, które nie może być obecnie przewiezione do nowej przestrzeni
  • utylizacja niepotrzebnego mienia

 

Firmy przeprowadzkowe dysponują różnymi samochodami dostawczymi, które mogą być dopasowane indywidualnie do ilości i gabarytów przewożonego mienia. Ich pracownicy zapewniają pełną pomoc, dlatego właściciel firmy i pracownicy nie muszą zajmować się już niczym we własnym zakresie.

 

Oczywiście, w porównaniu do samodzielnej przeprowadzki ta wykonana z firmą przeprowadzkową będzie droższa. Jednak w sytuacji, gdy mienia do przewiezienia jest dość dużo, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy ekspertów – dzięki nim będzie można przenieść firmę na nowe miejsce bez ryzyka.

 

Jak przeprowadzić firmę bez ryzyka?

Firmy przeprowadzkowe posiadające doświadczenie w dziedzinie organizacji przeprowadzek najczęściej oferują swoim klientom kilka różnych planów na przenosiny. W zależności od ilości mienia do przewiezienia, przeprowadzka może być prowadzona działami firmy lub też można wykonać ją od razu całościowo.

 

Warto wziąć pod uwagę różne plany, aby nie doszło do sytuacji, gdy codzienna praca firmy będzie przez długi czas utrudniona, co przełoży się również na większe ryzyko strat.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.