Wirtualny adres dla firmy

Wirtualny adres dla firmy
Wirtualny adres dla firmy

Nie musimy zakładać firmy pod swoim domowym adresem. Nie musimy również wynajmować biura do prowadzenia działalności. Dzisiaj mamy alternatywę dla tych dwóch możliwości – to wirtualny adres dla firmy. Na czym polega tego rodzaju usługa?

Zgodnie z przepisami każda firma powinna mieć swoją siedzibę. Adres niezbędny jest między innymi do prowadzenia korespondencji z instytucjami takimi jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy.

Większość przedsiębiorców potrzebuje biura do prowadzenia swojej działalności, zatem to właśnie pod tym adresem rejestrują swoją firmy. Są jednak i takie, które nie wymagają powierzchni biurowej. W takim przypadku istnieje możliwość rejestracji firmy w mieszkaniu czy w domu, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie, czyli wirtualny adres dla firmy.

Czym jest adres wirtualny?

Jest to adres, pod którym możemy prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nasza firma fizycznie pod nim nie działa. To rozwiązanie polegające na udostępnieniu adresu przez firmę prowadzącą usługę typu wirtualne biuro.

Sam fakt, że adres jest wirtualny, wcale nie oznacza, że nie istnieje. Jest to często adresy w prestiżowej dzielnicy w dużym mieście, dlatego może być on również elementem kreacji wizerunku przedsiębiorstwa. Jednak pod tym właśnie adresem znajdziemy nie firmę, ale wirtualne biuro, które tę firmę obsługuje.

Kiedy warto wybrać adres wirtualny?

Wirtualne biuro sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy prowadzimy działalność niewymagającą posiadania własnej powierzchni biurowej. Z takiego rozwiązania korzystają między innymi firmy działające w branży informatycznej, które obsługują klienta on-line.

Również adres wirtualny będzie bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy przedsiębiorca często podróżuje i w związku z tym nie ma stałego adresu zamieszkania. To również propozycja dla każdego, kto nie chce udostępniać swojego domowego adresu on-line.

Dodatkowe usługi oferowane przez biura wirtualne

Przy korzystaniu z biur wirtualnych otrzymujemy jednak nie tylko adres wirtualny, ale możemy korzystać też z różnego rodzaju usług dodatkowych. Przykładowo, firma może obsługiwać naszą korespondencję, czyli może przekazywać nam otrzymywane na nasz adres listy. Mogą być one przekazane w formie skanów lub wysyłane do nas w paczce.

Oprócz tego biura wirtualne mogą zagwarantować swoim klientom szereg innych usług. Zaliczają się do nich między innymi udostępnienie przestrzeni do spotkań biznesowych, możliwość skorzystania z przestrzeni coworkingowej wraz z dostępem do różnego rodzaju wyposażenia biurowego, usługi księgowe i kadrowo-płacowe, usługi doradcze w zakresie podatków, funduszy europejskich.

Ile kosztuje korzystanie z wirtualnego biura?

Za korzystanie z usług w ramach wirtualnego biura oraz wirtualnego adresu nie zapłacimy wcale tak dużo w porównaniu z wynajęciem przestrzeni biurowej.

Ceny usług rozpoczynają się zwykle od 100-200 złotych miesięcznie w zależności od tego, z jakim biurem wirtualnym mamy do czynienia. Dokładne cenniki możemy znaleźć na stronach internetowych biur wirtualnych.