Wygodny fotel biurowy – jak wybrać najlepszy?

Wygodny fotel biurowy – jak wybrać najlepszy?

Twoja praca polega głównie na korzystaniu z komputera? W takim przypadku, gdy przy biurku spędzasz tak dużo czasu, warto zadbać o swój kręgosłup. Tutaj podstawą jest odpowiedni fotel biurowy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego zakupie?

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych rodzajów foteli biurowych. Różnią się pomiędzy sobą zastosowanymi materiałami, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, a także estetyką. Gdy chcemy pracować lub teraz pracujemy przy biurku, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwego siedziska.

Dobry fotel biurowy powinien zapewniać maksymalny komfort pracy poprzez podparcie dla każdej partii ciała. Mówimy wtedy o fotelu ergonomicznym. Niestety, większość modeli foteli znajdujących się na rynku nie spełnia wymogów ergonomii. Oczywiście, nie oznacza to, że nie są one w ogóle dostępne. Trzeba tylko wiedzieć, na do konkretnie zwrócić uwagę.

Czym wyróżnia się ergonomiczny fotel biurowy?

Gdy fotel jest ergonomiczny, jest on przystosowany do pracy razem z nim. Ergonomiczne fotele mogą być używane nawet przez kilka godzin pracy w ciągu dnia. Aby fotel mógł zasłużyć na miano ergonomicznego, musi spełniać konkretne wymagania.

Przede wszystkim fotel powinien posiadać odpowiednio wykonane siedzisko oraz oparcie. Także powinien być on regulowany, aby można było dopasować go indywidualnie do swojej postawy. Ponadto liczą się materiały – fotel powinien być przewiewny, komfortowy, wytrzymały. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym z tych parametrów.

Konstrukcja fotela biurowego

Odpowiedni fotel powinien posiadać właściwe siedzisko i oparcie. Ich konstrukcja powinna przypominać anatomiczny kształt kręgosłupa i dawać podparcie na całej jego długości. Fotel powinien mieć lekko wygięte oparcie, najlepiej z podparciem lędźwiowym. Siedzisko powinno mieć właściwą głębokość – osoby niskie i wysokie powinny sprawdzić, czy istnieje możliwość regulacji głębokości siedziska. Oczywiście, ważna jest też regulacja wysokości, ale to funkcja dostępna obecnie w każdym fotelu biurowym.

Należy zwrócić też uwagę na podłokietniki. W trakcie pracy przy biurku powinny spoczywać na nich łokcie. W związku z tym podłokietniki powinny mieć możliwość regulacji rozstawienia oraz kąta nachylenia.

Regulacja fotela biurowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, powinniśmy również pamiętać o tym, że fotel biurowy powinien mieć szeroki zakres regulacji. Dzięki temu można łatwo dopasować go do swojej postawy.

Najtańsze fotele mają najczęściej tylko regulację wysokości. Te droższe, ergonomiczne, mogą pochwalić się już szerszą regulacją oraz dodatkowymi funkcjami, na przykładam możliwością odchylenia fotela do tyłu.

Materiały na fotel biurowy

Gdy poszukujemy dobrego fotela biurowego, powinniśmy zwrócić również uwagę na wykorzystane do jego produkcji materiały. Fotel powinien być przewiewny i przyjemny dla skóry. Dobrym wyborem będzie model z siateczkowym oparciem. Siedzisko powinno być miękkie i wykonane z dość grubej pianki.

Najlepiej zrezygnować z foteli skórzanych. Chociaż wyglądają bardzo elegancko i reprezentacyjnie, to jednak są mało komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.