Wyposażenie biura – co warto mieć pod ręką?

Wyposażenie biura – co warto mieć pod ręką?

Chcesz wynająć biuro? A może już teraz jest ono w twojej własności? W takim przypadku warto pomyśleć o jego wyposażeniu. Do dyspozycji mamy wiele różnych produktów. Niektóre z nich to "must have", czyli są niezbędne w działalności firmy, inne z kolei są ty...

Chcesz wynająć biuro? A może już teraz jest ono w twojej własności? W takim przypadku warto pomyśleć o jego wyposażeniu. Do dyspozycji mamy wiele różnych produktów. Niektóre z nich to "must have", czyli są niezbędne w działalności firmy, inne z kolei są tylko zbędnym wydatkiem. Co warto mieć pod ręką?

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu biura można nie tylko utrzymać porządek, ale również zabezpieczyć ważne dokumenty i przedmioty, a ponadto prowadzić firmę efektywniej. Warto przy tym wskazać, że dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie swojej firmy w domu, dlatego także wtedy ważne jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni do pracy.

Każda firma ma inne potrzeby

Przede wszystkim trzeba wskazać, że każda firma ma nieco inne wymagania pod względem posiadanego wyposażenia. Niekiedy potrzebne jest wydajne ksero, czasami wystarczy tylko podstawowe urządzenie wielofunkcyjne. Nie zawsze firma potrzebuje tak dużo segregatorów albo długopisów.

Właśnie dlatego przed rozpoczęciem zakupów warto przygotować listę tego, co będzie potrzebne w prowadzeniu działalności gospodarczej pod kątem biurowym. Gdy większość czynności wykonujemy na komputerze i to na nim trzymamy dokumentację, nie będziemy potrzebowali tak wielu artykułów papierniczych. Gdy jednak drukujemy faktury i inne pisma, będziemy już potrzebowali odpowiednich produktów do ich bezpiecznego przechowywania.

Najbardziej potrzebne wyposażenie biura:

- artykuły piśmiennicze – długopisy, cienkopisy (różne kolory pomogą w zapisaniu ważnych informacji), zakreślacze (pomogą w zaznaczeniu różnych fragmentów), ołówki i gumki, markery (do podpisywania, adresowania kartonów)

- artykuły papierowe – papier do drukarki i kopiarki (powinien posiadać właściwą gramaturę do danego urządzenia), koperty do przesyłania dokumentów, karteczki do zapisywania ważnych informacji, niekiedy potrzebne są też papiery biurowe takie jak papier samokopiujący, fakturowy, samoprzylepny

- artykuły do przechowywania – segregatory na dokumenty, koszulki, teczki, zszywacze

- kalendarz – wiszący lub stojący pozwoli na łatwe sprawdzanie dat i zaznaczanie ważnych wydarzeń

- małe akcesoria biurowe – taśma klejąca, pinezki, spinacze, nożyczki, linijka

- urządzenia biurowe – urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka i skaner w jednym) albo ksero (funkcje szybkiego kserowania, drukowania, skanowania w połączeniu z komputerem)

Wyposażenie biurowe można zakupić obecnie w różnych sklepach – stacjonarnych oraz internetowych. Najbardziej przystępne ceny możemy znaleźć w sklepach on-line, gdzie zakupy możemy wykonać też bardzo wygodnie.

Ile kosztuje wyposażenie biura?

W zależności od tego, jakie są indywidualne potrzeby przedsiębiorcy pod kątem wyposażenia biura, ceny zakupienia powyższego wyposażenia wynoszą zwykle od koło 500 złotych do nawet około 5 000 złotych.

Jeśli potrzebne jest wyposażenie biura, można także kupić je z pieniędzy uzyskanych dzięki pożyczce ratalnej w Aasa. Razem z naszą firmą pożyczkową możesz otrzymać potrzebną sumę szybko i wygodnie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.