Doradztwo dla nowych firm. Gdzie szukać?

Doradztwo dla nowych firm. Gdzie szukać?

Gdy chcemy rozpocząć działalność gospodarczą, wcale nie musimy wiedzieć wszystkiego na temat jej prowadzenia. Jeśli potrzebujemy pomocy, zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy będą mogli doradzić nam, co zrobić. Gdzie takiej pomocy mogą poszukiw...

Gdy chcemy rozpocząć działalność gospodarczą, wcale nie musimy wiedzieć wszystkiego na temat jej prowadzenia. Jeśli potrzebujemy pomocy, zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy będą mogli doradzić nam, co zrobić. Gdzie takiej pomocy mogą poszukiwać nowe firmy?

Obecnie założenie działalności gospodarczej wcale nie jest związane ze skomplikowanymi procedurami. Oczywiście, przepisy prawa są zawiłe, niemniej jednak wcale nie musimy być prawnikami, aby się w nich rozeznać.

Gdy jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości i nie wiemy, co zrobić, by założyć i prowadzić firmę zgodnie z aktualnym prawem, możemy poszukać doradztwa. Także pomoc możemy otrzymać wtedy, gdy chcemy działać skuteczniej, poszukiwać aktywnie nowych klientów, rozwijać się, ale nie wiemy, jak się za to zabrać. Gdzie możemy uzyskać taką pomoc dotycząca działalności gospodarczej?

Doradztwo w Wojewódzkich Urzędach Pracy

W każdym województwie w Polsce znajdują się punkty takie jak Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Oferują one darmowe porady zawodowe, a także proponują różne szkolenia poprzez Rejestr Instytucji Szkoleniowych.

W trakcie konsultacji z doradcą możemy dowiedzieć się wtedy więcej o tym, jak założyć działalność gospodarczą, jak uzyskać wiedzę do otwarcia i prowadzenia firmy. Możemy również bezpłatnie skorzystać ze szkoleń poszerzających kompetencje.

Baza Usług Rozwojowych

Ciekawa propozycja dla chcących założyć firmę i dla tych, którzy ją już mają, to Baza Usług Rozwojowych. Jest to internetowa baza, w której znajdziemy wiele ofert szkoleń, kursów, doradztwa, e-learningu, studiów podyplomowych, dzięki którym jako przedsiębiorca możemy działać lepiej.

Baza Usług Rozwojowych należy do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Na usługi znajdujące się w bazie możemy także starać się o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Firmy doradcze i konsultingowe

Swoją ofertę skierowaną do nowych firm mają także różne firmy doradcze i konsultingowe działające na terenie całego kraju. W tym przypadku musimy już liczyć się z koniecznością opłacenia usług, ale możemy liczyć również na profesjonalne wsparcie dotyczące naszej działalności.

Firmy te mogą pomóc nam między innymi w przygotowaniu biznesplanu, mogą wykonać dla nas analizę rynku i konkurencji, doradzić, w jaki sposób możemy promować swoją firmę skutecznie, a to tylko kilka przykładów.

Portal Twoja Europa

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby prowadzić biznes nie tylko w Polsce, ale również w Europie, powinni zajrzeć na stronę internetową Twoja Europa.

Jest to portal on-line, który zawiera pełną gamę informacji o tym, jak możemy założyć działalność gospodarczą w innym kraju Unii Europejskiej, jak możemy rozwinąć działalność na rynku unijnym, jakie wymogi będziemy musieli spełnić, aby prowadzić działalność.

Oczywiście, to tylko kilka przykładów, ponieważ istnieje także wiele innych sposobów na zdobycie pomocnych informacji w założeniu i prowadzeniu firmy. Znajdziemy je także na stronach internetowych takich jak fora, blogi, serwisy poświęcone biznesowi.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.