Firma działająca on-line

Firma działająca on-line

Firma wcale nie musi mieć własnego biura. Jej pracownicy wcale nie muszą spotykać się z klientami. Dzisiaj, w dobie internetu, istnieje coraz więcej firm działających on-line. Świadczą one głównie usługi w zakresie e-commerce i IT, ale nie tylko. O czym po...

Firma wcale nie musi mieć własnego biura. Jej pracownicy wcale nie muszą spotykać się z klientami. Dzisiaj, w dobie internetu, istnieje coraz więcej firm działających on-line. Świadczą one głównie usługi w zakresie e-commerce i IT, ale nie tylko. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy założyć taką właśnie działalność?

Przedsiębiorca wcale nie musi wybierać standardowej ścieżki pracy, ponieważ może wybrać nowoczesną alternatywę – działalność on-line. Oczywiście, nie sprawdzi się ona w każdej branży, ale aktualnie liczba firm opierających swoje funkcjonowanie o internet jest coraz większa.

Jaką działalność można prowadzić on-line?

Przede wszystkim w internecie działają sklepy internetowe, które obsługują swoich klientów za pośrednictwem sieci. Niektóre z nich posiadają własne sklepy stacjonarne, ale wiele działa po prostu internetowo. Te mniejsze mogą oferować usługi z domu właściciela, te większe mogą mieć już własne zaplecze magazynowe w większej hali.

Także usługi przez internet świadczą różne firmy i osoby zajmujące się IT – grafika komputerowa, programowanie, tworzenie stron internetowych, marketing internetowy, usługi w zakresie copywritingu to tylko niektóre z nich. Wówczas przedsiębiorca kontaktuje się z klientem on-line albo telefonicznie – nie ma potrzeby osobistych spotkań, dlatego poszerza to również grono klientów na całą Polskę i nie tylko.

Istnieje też wiele innych działalności, które możemy prowadzić przez internet. Przykładowo, możemy oferować usługi tłumaczeniowe on-line lub możemy zajmować się organizacją szkoleń w ramach e-learningu.

Zatem istnieje wiele sposobów na to, aby prowadzić działalność on-line – tylko z wykorzystaniem internetu oraz innych pomocnych rozwiązań, które powstają również jako dedykowane dla przedsiębiorstw funkcjonujących w sieci.

Przykładowe rozwiązania dla firm działających w sieci:

- elektroniczna administracja w ramach CEIDG

- Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (epuap.gov.pl)

- Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE)

- księgowość internetowa

- programy do fakturowania on-line

- wirtualne biura

- pakiety biurowe on-line, na przykład Office 365

- wsparcie wysyłek – Envelo Poczty Polskiej, platformy kurierskie

- banki internetowe

- kantory internetowe

- programy do mailingu

- serwisy społecznościowe – Facebook, Twitter, LinkedIn

Oczywiście, to tylko przykładowe rozwiązania, ponieważ możemy także wykorzystać inne, które będą odpowiadały specyfice naszej firmy. W ten sposób wiele formalności i codziennych spraw także jesteśmy w stanie załatwić przez internet – wygodnie, szybko i łatwo.

pożyczka on-line dla firmy

Co więcej, przedsiębiorcy, którzy działają on-line i potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego, mogą skorzystać z usług pożyczek internetowych. Taka pożyczka ratalna jest w stanie szybko podreperować budżet firmy, gdy potrzebuje ona dodatkowych pieniędzy na zakupy, wynagrodzenia, inwestycje.

pożyczkę internetową możemy wziąć całkowicie on-line – wystarczy wypełnienie wniosku na stronie firmy pożyczkowej lub banku, a pieniądze mogą być przekazane na wskazane konto bankowe jeszcze tego samego dnia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.