Gdzie tanio kupować waluty?

Gdzie tanio kupować waluty?

Handlujesz z zagranicznymi kontrahentami? W takim przypadku na pewno wiesz, jak duże różnice daje kupowanie walut w różnych kantorach. Jeśli chcesz oszczędzać, sprawdź z nami, gdzie można nabywać je bez przepłacania!

Przedsiębiorcy mają obecnie do dyspozycji nie tylko kantory stacjonarne, które znajdziemy w wielu sklepach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także kantory internetowe, które pozwalają nam na pozyskanie pieniędzy całkowicie on-line.

Kantory internetowe prowadzone są obecnie nie tylko przez firmy, które skupiają się tylko na tej działalności, ale coraz częściej także przez banki, dlatego możemy wtedy wymieniać pieniądze jeszcze wygodniej i, co najważniejsze, naprawdę tanio!

Jak działają kantory internetowe?

W przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych to właśnie te internetowe mogą zaoferować swoim klientom najbardziej korzystne warunki wymiany środków. Musimy przede wszystkim wskazać na fakt, że w kantorach internetowych spread jest znacznie niższy, czyli przekłada się to również na bardziej atrakcyjne ceny walut.

Kantory internetowe to doskonały wybór dla każdego przedsiębiorcy, który docenia swój czas i któremu zależy na wygodzie. Do dokonania wymiany nie potrzebujemy dużo – możemy bez problemu wymienić pieniądze nie tylko na komputerze, ale również na swoim smartfonie z dostępem do internetu.

W przypadku kantorów internetowych wymiana walut odbywa się z konta na konto, dlatego wykorzystujemy wtedy wirtualną walutę. Zatem będziemy potrzebowali dwóch kont bankowych do wymiany konkretnych walut, na przykład mogą być to konto w złotym, konto w euro, konto w dolarze amerykańskim. Polski banki oferują nam różnego rodzaju konta walutowe.

Dużą zaletą kantorów internetowych jest również to, że możemy dzięki nim łatwo kontrolować zmiany kursów walut, a nawet zarezerwować transakcję w najbardziej korzystnej dla nas cenie – określamy wtedy, że chcemy wymienić pieniądze w momencie, w którym kurs będzie nam najbardziej odpowiadał.

Jak wymieniać pieniądze w kantorze jeszcze korzystniej?

sprawdzaj regularnie kursy walut i korzystaj z analiz, które pomogą ci w zakupie walut lub ich sprzedaży wtedy, gdy zyskasz na tym najwięcej

korzystaj ze specjalnych opcji rezerwacji wymiany walut po określonym kursie – ma ją wiele kantorów internetowych

kupuj waluty systematycznie wtedy, gdy mają korzystne ceny, w ten sposób zawsze będziesz mieć do dyspozycji potrzebą ci sumę

korzystaj z niedrogich kont walutowych – pamiętaj o tym, że drogie konto walutowe może sprawić, że tak naprawdę wymiana walut on-line nie będzie dla nas bardzo korzystna

sprawdzaj regularnie kursy wymiany walut w różnych kantorach internetowych, aby wymieniać je jak najtaniej

Zatem jeśli chodzi o tanie kupowanie walut, kantory internetowe zdecydowanie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim będziemy w stanie skutecznie i szybko dokonać transakcji. Waluty możemy wymieniać bez wychodzenia z biura albo z domu, dlatego to najlepsza propozycja przeznaczona dla mniejszych i większych firm, które chcą oszczędzać jeszcze więcej!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.