Ile miesięcznie kosztuje biuro rachunkowe?

Ile miesięcznie kosztuje biuro rachunkowe?

Wielu przedsiębiorców korzysta z różnych usług outsourcingowych. Jedną z najczęściej wybieranych jest obsługa księgowa w połączeniu z obsługą kadrową i płacową. Ile trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju obsługę?

Większość przedsiębiorców prowadzi księgi podatkowe, w tym księgi przychodów i rozchodów albo księgi rachunkowe. Część wybiera też ryczałt ewidencjonowany. Mniejszość korzysta z rozliczeń z kartą podatkową. Prowadzenie ksiąg oraz ryczałtu wymaga od przedsiębiorcy posiadania odpowiedniej wiedzy, umiejętności, a także czasu, aby zająć się wszystkimi formalnościami.

W związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług biur rachunkowych – wtedy możemy skupić się na własnej działalności, a sprawami formalnymi zajmą się specjaliści, którzy mają w tym doświadczenie. Oczywiście, za tego rodzaju obsługę będziemy musieli zapłacić. Ile to kosztuje?

Co wpływa na koszty obsługi rachunkowej?

Wydatki związane z korzystaniem z usług rachunkowych są zależne od wielu różnych czynników, między innymi od renomy biura, jego miejsca działalności, zakresu wybranych usług, liczby przekazywanych dokumentów, a także samej formie obsługi – stacjonarnej lub internetowej.

Zatem jeśli chcemy zapłacić za obsługę księgową jak najmniej, powinniśmy przede wszystkim poświęcić czas na sprawdzenie różnych ofert i znaleźć dla siebie taką, która będzie najbardziej korzystna pod względem finansowym, a także jakościowym – w końcu nasze zadowolenie z obsługi również jest bardzo ważne.

Warto przy tym wskazać, że wiele biur rachunkowych oferuje swoim klientom różnego rodzaju promocje oraz rabaty, na przykład możemy otrzymać je wtedy, gdy jesteśmy nowym klientem. Możemy wtedy otrzymać niższą cenę obsługi przez kilka pierwszych miesięcy współpracy wraz z biurem.

Ile dokładnie kosztuje obsługa księgowego?

Wbrew pozorom, koszty obsługi księgowej wcale nie są bardzo wysokie – mogą pozwolić sobie na nie nawet mniejsze firmy, które nie osiągają wysokich zysków.

Za obsługę księgową w przypadku ksiąg przychodów i rozchodów zapłacimy najczęściej od około 100 do 150 złotych za jeden miesiąc. Gdy jednak będziemy dostarczali do biura więcej dokumentów, wtedy cena może pójść w górę. Także wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z obsługi kadrowo-płacowej, będziemy musieli dopłacić za jej prowadzenie.

Więcej z kolei będziemy musieli zapłacić za obsługę w przypadku ksiąg rachunkowych, z których prowadzeniem związane są też dodatkowe formalności. Wówczas musimy przygotować się na wydatek od około 600 do 800 złotych miesięcznie. Gdy przedsiębiorca będzie chciał skorzystać z dodatkowych usług, będzie musiał również za nie dopłacić.

Wiele biur rachunkowych prezentuje cenniki na swoich stronach internetowych, dlatego możemy wtedy zapoznać się z nimi dokładniej i wybrać taką ofertę, która będzie dla nas korzystna. Warto też wskazać, że możemy korzystać z biura rachunkowego on-line – w tym przypadku formalności można załatwiać przez internet. Często korzystanie z takich usług związane jest z bardziej przystępnymi cenami.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.